Noty i cenzurki po meczu ze Stalą Mielec: Wielkie rozczarowanie

Kibic  -  15 maja 2024 18:48
2
1276
 
O tym, że mecz ze Stalą nie będzie spacerkiem wiedzieli wszyscy. Górnik podszedł do niego z odpowiednim nastawieniem, konsekwentnie dążąc do skruszenia mieleckiej obrony. Sztuka ta, za sprawą Daniego Pacheco udała się po przerwie. Potem mieliśmy kilka szans na podwyższenia. Niestety, to rywale w doliczonym czasie gry trafili do siatki. A nam pozostało wielkie rozczarowanie.
 • Daniel Bielica – 5 – Bliski zachowania czystego konta, choć z pewnością nie to było najważniejsze w tym meczu. Generalnie pracy za wiele nie miał.
 • Boris Sekulić – 5 – Zagrał niezłe zawody, choć też specjalnie niczym się nie wyróżnił. W defensywie większych wpadek nie było.
 • Rafał Janicki – 5 – Na początku spotkania bliski zdobycia gola głową, ale Kochalski zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. W defensywie również dobrze się spisywał, aczkolwiek to właśnie Rafał odpowiadał za Wolsztyna w akcji, po której straciliśmy gola.
 • Kryspin Szcześniak – 6 – Drugi ze stoperów Górnika był w znacznie lepszej sytuacji do zdobycia gola, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce rywali. W obronie wykonał solidną pracę. Ósma żółta kartka eliminuje go z potyczki z Puszczą.
 • Erik Janża – 7 – Bardzo aktywny w ofensywie. W 25 min. wyszedł do zagrania Podolskiego i wystawił piłkę Lukoszkowi. Dośrodkowania w pole karne rywali na dobrym poziomie.
 • Damian Rasak – 6 – W 13 min. doszedł do wrzutki Pacheco i próbował jeszcze zgrać do Musiolika. Zagrał poprawny mecz, na pewno zdecydowanie lepszy (podobnie jak cały zespół) aniżeli w Krakowie.
 • Dani Pacheco – 7 – Chyba najlepszy piłkarz Górnika w tym meczu. Bardzo dobrze wykonywał stałe fragmenty gry, czy to dośrodkowując (13 min. do Janickiego, a w 15 min. do Szcześniaka). Wreszcie po przerwie zdobył gola z rzutu wolnego.
 • Kamil Lukoszek – 6 – Podobał nam się Kamil w tym meczu. Wykazywał dużą ochotę do gry i to właśnie „Luko” rozpoczął akcję, wespół z Poldim, którą zakończył strzałem. Wywalczył rzut wolny, po którym Pacheco dał prowadzenie Górnikowi.
 • Lukas Podolski – 6 – W 15 min. to właśnie Poldi doszedł do dośrodkowania Janży z rzutu rożnego i zgrał wprost na głowę Szcześniaka, któremu zabrakło precyzji w wykończeniu. W 25 min. z kolei przytomnie uruchomił Janżę, ale w tej akcji Lukoszkowi zabrakło skuteczności. Po przerwie próbował z rzutu wolnego, ale na drodze piłki znalazł się jeszcze defensor Stali.
 • Adrian Kapralik – 5 – Pod nieobecność Ennaliego miał okazję pograć jako wahadłowy. Adrian z pewnością był aktywny, ale jego akcjom brakowało kropki nad „i”.
 • Sebastian Musiolik – 6 – Na pewno więcej oczekujemy od Sebastiana jako „9”, choć w tym meczu zabrakło trochę szczęścia po bramką rywali (84 min. instynktownie broni Kochalski; 90 min. po minięciu dwóch obrońców uprzedza go bramkarz Stali). Przy golu Pacheco Musiolik absorbował defensywę i Kochalskiego. Należy również podkreślić jego wielką pracę przy pressingu, czy często w defensywie.

Zmiennicy:

 • Soichiro Kozuki (od 66′ za Kapralika ) – 2 – W meczu przeciwko Ruchowi zaliczył wejście smoka. Niestety ostatnio Japończyk daje słabe zmiany. Przed tygodniem nieudany wślizg w meczu Cracovią przyczynił się do straty bramki. W sobotę niewiele dał w ofensywie, to jeszcze pozwolił rywalom na dośrodkowanie, po którym Stal wyrównała.
 • Paweł Olkowski (od 66′ za Lukoszka) – 4 – Kilka razy próbował szarpnąć w swoim stylu, ale zabrakło konkretów.
 • Piotr Krawczyk (od 84′ za Podolskiego) – NS. Grał zbyt krótko. Na boisku przebywał ok. 10 min, w tym czasie miał trzy sytuacje, które mogły przynieść powodzenie. Niestety albo strzelał za słabo, albo źle przyjmował piłkę, czy niedokładnie dogrywał (do Musiolika).
 • Filipe Nascimento (od 84′ za Rasaka ) – NS. Grał zbyt krótko. 

Kogut meczu: Dani Pacheco. Choć wszyscy czujemy wielkie rozczarowanie rezultatem pojedynku Górnika ze Stalą, to jednak należy wyróżnić Daniego. Hiszpan zagrał bardzo dobre zawody, podkreślone golem. Jego precyzyjne dośrodkowania mogły przynieść kolejne trafienia, ale zabrakło skuteczności partnerów. Niemniej jednak Pacheco zasłużył na wyróżnienie.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja bym jednak Krawczyka sklasyfikował za te 3 pudła- należy mu się solidna „1” !
Może w końcu Jasiu Urban przejrzy na oczy, choć wątpię w to ……

Naszemu, 3-ciemu Samurajowi stępił się miecz ….. ,a Piotrusiowi Panu- przybyło betonu w bucikach