Noty i cenzurki po meczu ze Śląskiem Wrocław. Skruszona Twierdza Wrocław

Kibic  -  26 kwietnia 2019 16:11
0
3604

Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław i podtrzymał passę trzech zwycięskich spotkań z rzędu. Wzmocniony w zimowym okienku transferowym trzon zespołu zdobył wiosną już 20 punktów i możemy żałować tylko, że podopieczni Marcina Brosza nie mieli równie udanego początku sezonu 2018/2019. W czwartkowym meczu mieliśmy lepsze i gorsze chwile, jednak możemy być zadowoleni, ponieważ cały zespół podniósł się z kolan i po raz kolejny skruszył wrocławską Twierdzę.

 • Martin Chudy – 7 – Tym razem nie udało się zachować czystego konta, ale trudno winić za to Martina. Chudy w kilku sytuacjach popisał się pewnym wybiciem czy też chwytem piłki.
 • Adam Orn Arnarson – 5 – Islandczyk zastąpił na prawej stronie chorego Sekulića, jakiś rażących błędów nie popełnił, ale niczym specjalnie kibiców nie zachwycił. Również złapał szybko „żółtko”. Zmieniony po godzinie gry
 • Przemysław Wiśniewski – 6 – Wiśnia miał w spotkaniu z Śląskiem dwie twarze. Najpierw sprowokował rzut karny już w pierwszej akcji, natomiast w samej końcówce odkupił winy , gdy zablokował groźny strzał swoimi plecami. Przez przypadek czy też nie odpokutował błąd z początku meczu.
 • Paweł Bochniewicz – 7 – Paweł bardzo dobrze spisał się zarówno w środku, jak i na boku obrony. W drugiej połowie wyłączył z gry, niebezpiecznego do przerwy, Musondę, a właściwie to zamknął lewą stronę na dobre. Bochen daje trenerowi, Marcinowi Broszowi duże pole do manewru.
 • Adrian Gryszkiewicz4 – Zaczął fajnie od udanych interwencji, ale szybko okazało się, że ma wielkie problemy z Musondą. Adrian często nie potrafił powstrzymywać zawodnika Śląska. Szybka żółta kartka oraz niepewna postawa w defensywie, spowodowała, że już do przerwy o mało nie powędrowała wędka od sztabu trenerskiego. Na drugą część Gryszkiewicz juz nie wyszedł.
 • Jesus Jimenez – 7 – Jesus rozegrał dobre zawody. Widoczny na boisku, chętny do gry. Bliski zdobycia bramki. Można zarzucić Hiszpanowi kilka błędów, jednak ogólnie patrząc, to spotkanie na duży plus.
 • Mateusz Matras – 7 – Mateusz zagrał na dwóch pozycjach. Najpierw, jako defensywny pomocnik, a następnie prawy obrońca. Solidnie, pewnie, z poświęceniem wkładając głowę nawet, gdy napastnik Śląska próbował strzelać z przewrotki. To przy jego prostopadłym podaniu, Kamil Zapolnik został sfaulowany w polu karnym gości.
 • Valeriane Gvilia – 8 – Vako ma świetnie ułożoną nogę. Kolejna asysta ze stałego fragmentu gry ląduje na konto Gruzina. Gvilia zagrywa precyzyjnie, co do milimetra.
 • Kamil Zapolnik – 7 – Kolejny dobry mecz Kamila. Wywalczył rzut karny i często wygrywał pojedynki z obrońcami. Mamy nadzieję, że uraz Zapolnika z końca meczu nie jest groźny i będziemy mogli oglądać Zapola w następnym pojedynku.
 • Szymon Żurkowski – 7 –Szymon walczył o każdą piłkę i kilka razy popisał się znakomitymi dograniami, najczęściej do Igora Angulo. Płuca zabrzańskiego Górnika.
 • Igor Angulo – 9 – Igor RAZ! Igor DWA! Angulo ma już dwadzieścia bramek na swoim koncie. Mimo, że Hiszpan miał więcej okazji do zdobycia bramek, to dwa razy pokonując Słowika dał Zabrzanom bardzo ważne trzy punkty. Raz popisał się fantastycznym dogranie do Jesusa.

Zmiennicy:

 • Dani Suarez (od 46′ za Adriana Gryszkiewicza) – 7 – Dani wszedł na drugą część spotkania i nie odstępował poziomem od reszty zespołu. Brawo Dani!
 • Szymon Matuszek (od 59′ za Adama Orn Arnarsona) – 6 – Ustawiony w środku pola z Matrasem zamknęłi te rejony dla gospodarzy. Kolejna dobra zmiana Szymona.
 • Łukasz Wolsztyński (od 84′ za Kamila Zapolnika) – N/S – za krótko na boisku

Kogut meczu: Igor Angulo
Najlepszy snajper Górnika, ale i całej ligi zaliczył we Wrocławiu dopiettę, dzięki czemu Górnik wrócił do Zabrza z kompletem punktów. Dla Igora były to już trafienia nr. 19 i 20 w obecnym sezonie. Mogło tych goli w czwartek być więcej, ale że Angulo nie w każdej sytuacji jest skuteczny zdążyliśmy się tej wiosny już przyzwyczaić. Igor bardzo dobrze również współpracował z kolegami z drużyny, a podanie do Jimeneza o którym piszemy już wyżej – tylko bić brawo.

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments