Noty i cenzurki po meczu ze Śląskiem Wrocław: Remis cenny, ale wynik lepszy, niż gra

Kibic  -  11 października 2023 19:37
0
1558

Zdobycie punktu na terenie, kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa, lidera to jest całkiem niezłe osiągnięcie. Do tego zważywszy na okoliczności, przecież bramka na wagę remisu padła w doliczonym czasie gry. Tutaj los coś zwrócił za mecz Legią. Patrząc jednak z perspektywy przebiegu meczu, to powodów do optymizmu za bardzo nie ma. Górnik zagrał dobry pierwszy kwadrans nie pozwalając na wiele gospodarzom. Z czasem defensywa Górnika miał coraz większe problemy z rywalami, szczególnie Exposito robił na boisku właściwie co chciał. Szczęście, że Daniel Bielica był w świetnej dyspozycji.

Spotkanie ze Śląskiem to takie przeciwieństwo pojedynku Górnika z Zagłębie, W Zabrzu podopieczni Jana Urbana lepiej i zrobili dużo, by zdobyć punkty. We Wrocławiu im dalej w mecz, tym zabrzanie byli dalej od jakiejkolwiek zdobyczy, a ostatecznie wyrwali gospodarzom wygraną.

 • Daniel Bielica – 8 – Bardzo dobrze dysponowany we Wrocławiu, kilka razy lepszy od przeciwników w sytuacjach sam na sam. Wyciągnął spod poprzeczki uderzenie Exposito. Przy golu bez szans.
 • Dominik Szala  – 4 – W sumie dość niespodziewanie pojawił się w wyjściowej jedenastce. W 5min. miał szansę na zdobycie gola głową, ale bramkarz wybronił. Zmieniony w przerwie.
 • Rafał Janicki – 4 – Podobnie jak Szala, tak i Janicki doszedł do sytuacji strzeleckiej po stałym fragmencie gry. Generalnie tego dnie, podobnie jak partnerzy z formacji, nie prezentował się dobrze.
 • Kostas Triantafyllopoulos – 4 – Kostas również miał okazję do zdobycia gola, ale zaskoczony błędem rywala nie potrafi skorzystać z dobrej wrzutki Rasaka. Sporo niedokładności w grze, miał też problemy z powstrzymywaniem rywali.
 • Erik Janża – 4 – Zdecydowanie dał się ograć w sytuacji bramowej dla Śląska. Później za faul łapie kartkę, trochę za dużo i niepotrzebnie dyskutuje, co mogło grozić wykluczeniem z gry.
 • Damian Rasak – 4 – Przy bramce Exposito także i Damian dał się „zamrozić”. Mecz przeciętny, mógł mieć asystę w końcówce po dobrej wrzutce, ale jak pisaliśmy wyżej nie wykorzystał szansy Kostas.
 • Dani Pacheco – 5 – Obok Yokoty najczęściej potrafił wykreować akcje Górnika, przynajmniej dopóki gospodarze nie przejęli inicjatywy.
 • Kamil Lukoszek – 4 – We Wrocławiu już zdecydowanie mniej widoczny, niż pojedynku z Zagłębiem. Zmieniony po pierwszej połowie.
 • Daisuke Yokota – 5 – W ofensywie chyba najjaśniejszy punkt Górnika. Próbował kreować akcje partnerom, czy samemu poszukać okazji.
 • Lukas Podolski – 3 – W wcześniejszym meczu z Lubinem co prawda miał rozregulowany celownik, ale potrafił znaleźć sobie pozycję, postraszyć przeciwnika. We Wrocławiu dyskretny występ, kilka wrzutek w pole karne, czy dłuższych podań.
 • Sebastian Musiolik – 3 – Tym razem w ofensywie niewiele pokazał, do tego łatwo dał się ograć Exposito przy golu dla wrocławian. 

Zmiennicy:

 • Robert Dadok (od 46′ za Szalę) – 3 – Wszedł po przerwie na prawą obronę i też miał problemy w tym meczu. Uciekł mu choćby w 52 min Nahuel i tylko interwencja Bielicy uratował zespół przed utrata drugiego gola.
 • Adrian Kapralik (od 46′ za Lukoszka) – 3 – Sporo biegał, pracował, ale wciąż mniej daje w ofensywie, niż moglibyśmy się spodziewać w ofensywie. Kilka zrywów, niecelny strzał w okolicach 70 minuty. Trochę mało.
 • Piotr Krawczyk (od 66′ za Musiolika) – 5 – Pojawił się na boisku wespół z Czyżem w 66 min i właśnie ta dwójka wypracował gola na wagę punktu. Krawczyk przyjął na klatkę zagraną od Kostasa piłkę i zgrał ją do Szymona.
 • Szymon Czyż (od 66′ za Pacheco) – 5 – Pierwszy gol w barwach Górnika i to w jakich okolicznościach. Świetnie zabrał się z futbolówką i oddał mocny i precyzyjny strzał.
 • Lawrence Ennali (od 74′ za Podolskiego) – NS. Grał zbyt krótko.  Zaraz po wejściu zabrał się fajnie z piłką, ale akcję zakończył niecelnym uderzeniem.

 

Kogut meczu: Daniel Bielica. Nie mogło być inaczej, skoro brani się w kilku sytuacjach sam na sam, czy też wyciąga strzał najlepszego na boisku Exposito. Zresztą Daniek jako jedyny w zabrzański zespole, był w stanie podjąć rękawicę rzuconą przez hiszpańskiego napastnika.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments