Noty i cenzurki po meczu ze Śląskiem Wrocław: defensywa > ofensywa

Kris  -  17 września 2019 19:22
0
4131

Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował z Śląskiem Wrocław w 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Po niedzielnym meczu mamy mieszane odczucia, co do not zawodników. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć z cennego punktu wywalczonego w spotkaniu przeciwko drużynie, która od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze i jeszcze nie uległa żadnemu klubowi. Dodatkowo, Trójkolorowi wciąż nie przegrali przed własną publicznością i nie stracili żadnej bramki. Jednakże, z drugiej strony styl gry, szczególnie tej ofensywnej, jak podkreślali po meczu sami piłkarze nadaje się do gruntownej zmiany i wyglądał kiepsko. Musieliśmy, więc to wypośrodkować.

 • Martin Chudy – 6 – Martin zaliczył kolejny mecz bez zarzutów. Pewny przy dośrodkowaniach, spokojny na linii. Zaliczył piękną paradę w końcowej fazie meczu i niejako wybronił nam jeden punkt.
 • Erik Janża – 5 – W defensywie przytrafiło się kilka błędów lub nieporozumień z kolegami, lecz na nasze szczęście bez konsekwencji. W ofensywie w pamięci zapadła dwójkowa akcja z Wolsztynem (około 11. minuty), którą Erik kończył strzałem na bramkę. Brawo za pomysł i wykonanie, ale uderzenie jeszcze do poprawy.
 • Paweł Bochniewicz – 6 – Zero z tyłu to pozytywna informacja. Śląsk miał swoje okazje, ale nasi obrońcy skutecznie bronili. Trzeba przyznać, że w kilku akcjach też uśmiechało się do nas szczęście, ale jest ono w sporcie potrzebne.
 • Przemysław Wiśniewski – 6 – Tak, jak w przypadku Pawła: czyste konto to plus dla formacji defensywnej. Bez wątpienia należy się za to obrońcom dodatkowy punkt.
 • Boris Sekulić – 5 – Kolejny więcej niż przyzwoity występ Borisa. Pomału stabilizuje formę, choć przydałoby się więcej aktywności w ofensywie.
 • Jesus Jimenez – 3 – Niestety, to nie jest Jesus, którego chcemy oglądać. Hiszpan był niewidoczny na boisku. Rzadko wchodził w drybling, a i tak tracił futbolówkę. Potrzebujemy Jimeneza z poprzedniego sezonu, kiedy robił niesamowitą robotę na skrzydle.
 • Mateusz Matras – 4 – Występ bez specjalnej historii, ani większych wpadek, ani spektakularnych zagrań.
 • Daniel Ściślak – 4  – Spodziewaliśmy się więcej po Ścisłym, tym razem jednak pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski, wpisał się w przeciętną postawę zespołu.
 • Kamil Zapolnik – 4 – Kamil, podobnie jak cała drużyna lepiej radził sobie w drugiej połowie, co zresztą podkreślał Marcin Brosz podczas konferencji prasowej.
 • Łukasz Wolsztyński – 6 – W pierwszej połowie Łukasz zostawił na boisku kawał serducha. Pracował, kreował akcje, wchodził w drybling. Nie zawsze przynosiło to zamierzone skutki, lecz bez dwóch zdań jasny punkt zespołu.
 • Igor Angulo – 4 – Zupełnie odcięty od podań, toczył ciężkie boje z rosłymi i mocnymi obrońcami Śląska. 

Zmiennicy:

 • David Kopacz (od 57′ za Łukasza Wolsztyńskiego) – 6 – Bardzo dobra i ciekawa zmiana. David walczył, pokazywał się do gry, brał na siebie jej ciężar. Szkoda, że nie pokusił się o uderzenie z szesnastu metrów, gdy przeszedł praktycznie wzdłuż cale pole karne. Dobry występ!
 • Ishmael Baidoo (od 72′ za Jesusa Jimeneza) –N/S  – za krótko na boisku.
 • Alasana Manneh (od 82′ za Kamila Zapolnika) – N/S  – za krótko na boisku.

Kogut meczu: BRAK

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments