Noty i cenzurki po meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Dali radość publice

Kris  -  30 kwietnia 2019 18:26
0
4345

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:0 w spotkaniu 33. kolejki i umocnił się na jedenastej pozycji w tabeli Lotto Ekstraklasy. „Trójkolorowi” zagrali świetny mecz, w którym udowodnili co potrafią, kontynuując jednocześnie passę wygranych spotkań (do tej pory 4). Marcin Brosz zawsze podkreśla, że chce, by drużyna dawała radość swoją grą oraz wynikami zabrzańskiej publice. Mecz z Zagłębiem zawierał i jedno, i drugie. 

 • Martin Chudy – 7 –  Na bramkę Martina w całym meczu padł jeden celny strzał, a więc trudno sprawiedliwe ocenić naszego bramkarza. Jednakże, puste konto zobowiązuje do wysokiej oceny, jak u całego zespołu.
 • Boris Sekulić – 8 –  Serb zdobył drugiego gola w barwach Trójkolorowych i otworzył worek z trafieniami. Chętnie podłączał się do akcji ofensywnych przez, co stwarzał zagrożenie pod bramką Sosnowiczan. W obronie bez zarzutów.
 • Dani Suarez  – 7 –  Dani bez problemów wykonał swoją robotę. W defensywie zatrzymywał skutecznie wszystkie akcje i nie dopuszczał gości do strzałów. Suarez był bliski zdobycia bramki, jednak zawsze niewiele brakowało.
 • Paweł Bochniewicz – 9 – Od kilku spotkań to jest Pan piłkarz, na którego grę w defensywie patrzy się znakomicie. Twardy, nieustępliwy i bardzo pewny w tym co robi. Mamy przed oczami, jak na początku spotkania zdecydowanie powstrzymuje Sanogo, który do ułomków przecież nie należy. 
 • Adrian Gryszkiewicz – 7 – Najlepszy występ lewego obrońcy wiosną. W pierwszych minutach trochę nerwowo, i całościowo wciąż za dużo niezbyt dokładnych zagrań do partnerów. To minusy, ale żeby nie przysłoniły tym razem plusów. Solidny w obronie, bardzo aktywny w grze ofensywnej. Imponowały nam przechwyty piłek w okolicach szesnastki rywali.
 • Jesus Jimenez – 9 –  Jesus rozegrał rewelacyjne zawody. Groźny w ataku, często mijał obrońców Zagłębia, nie dając im szans na odbiór piłki. Ponadto: zdobyta bramka, faulowany w sytuacji, gdy Mraz oglądał drugą żółtą kartkę i dodatkowo, duży wkład przy czwartym trafieniu. Świetnie Jesus!
 • Mateusz Matras – 8 – Mateusz zawsze znajduje się w cieniu ofensywnych  zawodników, którzy zdobywają bramki. Jednakże, naszym zdaniem zasługuje on na szczególne wyróżnienie za wykonywanie masy czarnej roboty często niedocenianej przez kibiców. Mateusz „oaza spokoju” Matras. Ten chłopak ma nerwy, jak ze stali, co potwierdza swoimi umiejętnościami na murawie.
 • Valeriane Gvilia – 9 – Vako to piłkarz, który konstruuje akcje Zabrzan. Po raz kolejny notuje asystę (przy trzeciej bramce). Warto również zaznaczyć, że jego podanie znalazło Jimeneza przy drugim trafieniu. Ponadto, Gruzin dostarcza piłki dograne, co do milimetra. Niezwykle ustawiona noga.
 • Kamil Zapolnik – 8 – Zapol zadomowił się, jako skrzydłowy i mimo, że nie jest to jego optymalna pozycja, spisuje się doskonale. Aktywny w ataku. Odkąd wychodzi w pierwszej jedenastce dużo wnosi do drużyny Górnika.
 • Szymon Żurkowski – 8 – Bardzo dobry występ pomocnika zabrzan, harował za trzech. Potrafił zagrać prostopadle, krótko, a i przerzuty były dokładne. Obrońcy przeciwników nie mieli recepty na te zagrania. Czasami zbyt dużo holowania piłki.
 • Igor Angulo – 9 – Kolejny dublet na koncie Baska. Przyśpiewka kibiców: „Angulo gol” już od jakiegoś czasu funkcjonuje w Zabrzu i przy takiej formie Hiszpana jeszcze nie raz zagości na naszych ustach.

Zmiennicy:

 • Adam Orn Arnarson (od 80′ za Gvilię) – N/S – Grał zbyt krótko, ale kilka razy w polu karnym rywali się znalazł.
 • Szymon Matuszek (od 73′ za Zapolnika) – 6 – Szymon przyzwyczaił nas ostatnio do efektywnych zmian. Po wejściu ma harować przed naszą szesnastką i robi to z dobrym skutkiem. Raz, po stałym fragmencie gry, miał okazję nawet do zdobycia gola. Nie uderzył jednak  zbyt precyzyjnie.
 • Łukasz Wolsztyński (od 88′ za Angulo) – N/S – za krótko na boisku

Kogut meczu: Cały zespół
Drużyna Górnika rozegrała świetne spotkanie. Każdy z piłkarzy na boisku wykonywał to, co do niego należało. Można by w tym miejscu wskazywać kilku piłkarzy za indywidualny wkład w mecz, jednak naszym zdaniem zawsze ktoś byłby takim wyborem skrzywdzony. Brawo Zabrzanie! Oby tak, jak najdłużej!

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments