Noty i cenzurki po meczu z Wisłą Płock: Taktyczne sprawdziany. Pozytywny Paluszek

Kibic  -  7 lipca 2020 19:18
0
3559

W meczu z Płockiem, Marcin Brosz spróbował gry z trójką obrońców. Wydaje się, zresztą przed spotkaniem podkreślał to trener zabrzan, że Górnik ma piłkarzy z predyspozycjami do takiej gry. Przede wszystkim w obronie, zarówno Paweł Bochniewicz, jak i Przemysław Wiśniewski dobrze powinni i czuli się w tej taktyce. Bardzo również cieszy i napawa pewnym optymizmem na przyszłość, postawa trzeciego z trójki stoperów, Aleksandra Paluszka. O ile z tyłu wyglądało to dobrze, o tyle z przodu Górnik był bezbarwny i bezzębny. Po godzinie gry Marcin Brosz wrócił do starego ustawienia, ale na zmianę jakości z przodu specjalnie to nie wpłynęło.

 • Martin Chudy – 6 –  Już na samym początku małe kłopoty ze złapaniem piłki. Sam strzał na 1:0 dla Wisły konta bramkarza nie obciąża, ale piąstkowanie piłki raczej powinno być w boczny sektor, aczkolwiek sytuacja była dynamiczna. Spokój przy karnym Furmana, stąd udana interwencja przy próbie a’la Panenka.
 • Paweł Bochniewicz – 6 – Dobrze wyglądał na lewej stronie, gdzie grał przez większość meczu. 
 • Aleksander Paluszek – 7 – Z dużym wyczuciem ustawiał się na boisko, stąd wiele udanych interwencji. Potrafił też wysoko przerwać akcję rywali. W 38 min wybił piłkę z linii, ratując skórę Górnikowi. Niemal godzina gry w debiucie na duży plus.
 • Przemysław Wiśniewski – 6 – Przemek, podobnie jak Bochen po drugiej boiska, wywiązywał się ze swoich zadań więcej niż poprawnie. Potrafił odzyskiwać piłki już na połowie rywala, a kiedy trzeba było (za Merebashvilim) gnać za przeciwnikami pod własne pole karne. 
 • Erik Janża – 5 – Tradycyjnie bardzo aktywny po swojej stronie. Mając za sobą Bochniewicza miął więcej okazji do 
 • Daniel Ściślak – 4 – sporo podań niedokładnych czy nie w tempo, 47 mocne uderzenie zza pola karnego jednak sporo od bramki, 80 faul po którym rzut karny
 • Roman Prochazka – 5 – 3 dał się łatwo minąć, potrafił zmienić ciężar gry ale i zepsuć proste podanie, 41 dobry przechwyt
 • Stavros Vasilantonopoulos – 5 – Grek sporo się nabiegał, ale nie przekładało się to na konkrety w postaci kluczowych dograń, czy wrzutek, które w poprzednich meczach często demonstrował.
 • Erik Jirka – 5 – Przeciętny występ Erika w Płocku. Jego gra pomimo zaangażowania jakoś nie przekonywał. W 61 min ładnie poklepał z Giakoumakisem i dograł do Jimeneza otwierając szansę przed Hiszpanem.
 • Giorgos Giakoumakis – 5 – Tradycyjnie mocno aktywny i już w 3 min blisko pokonania Kamińskiego, ale bramkarz gospodarzy okazał się szybszy. W 30 min łatwo zgubił obrońcę i wstrzelił mocna piłkę w pole karne, nikt nie zamknął. Z czasem coraz mniej widoczny.
 • Jesus Jimenez – 3 – Początek w jego wykonaniu, to przede wszystkim straty. W 61 min bliski zdobycia gola, ale Kamiński zdołał go powstrzymać. Bramkarz gospodarzy jeszcze raz okazał się lepszy gdy Jesus próbował pokonać go uderzenie po długim rogu. strzał po długim rogu. W końcówce niecelne podanie do Angulo w niezłej sytuacji.

Zmiennicy:

 • Filip Bainović (od 55′ za Paluszka) – 6 – Kilka razy odebrał piłę przeciwnikom, kilka razy też fajnie dogrywał do partnerów. Ostatnimi czasy, jeżeli Baino wchodzi z ławki, to jest to zmiana pozytywna.
 • Igor Angulo (od 55′ za Prochazkę) – 5 – Ponad pół godziny gry bez rewelacji, ale coś się z przodu ruszyłu. Nie na tyle jednak, by odwrócić losy meczu.
 • Piotr Krawczyk (od 82′ za Ściślaka) – NS – Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Aleksander Paluszek

Bardzo udany debiut 19-letniego zawodnika. Nie ustępował bardziej doświadczonym partnerom bo bokach obrony. Dobrze wyczuwał gdzie się ustawiać, nie popełnił też żadnego rażącego błędu, miał też to szczęście (zmysł), że znalazł się w kluczowym momencie w odpowiednim miejscu wybijając piłkę z linii. Pierwszy występ młodego stopera, jakby nie patrzeć, na „0” z tyłu. Olek schodził z boiska po 55 min gry, a wówczas rezultat był jeszcze bezbramkowy. Oczywiście nauki przed nim wiele, ale 

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments