Noty i cenzurki po meczu z Wisłą Płock: Remontada na pożegnanie Bartoscha Gaula

Kibic  -  22 marca 2023 19:04
1
2126

Przebieg meczu z Wisłą Płock, to była klasyczna remontada. Górnicy zaczęli niesłychanie zmobilizowani, rzucili się na rywali z furią, co najdobitniej pokazywał bilans strzałów (10-0) w pierwszym kwadransie. Niestety przyjezdni trafili już swoim premierowym uderzeniem, a do przerwy zdążyli poprawić po raz drugi. Niejeden zespół już by się po tym nie podniósł, ale nie był nim Górnik w ten piątkowy wieczór. Podopieczni Barotscha Gaula zdołali odwrócić losy spotkania i odnieść długo oczekiwane zwycięstwo przy Roosevelta. Jak się okazało kilkanaście godzin później, był to pożegnalny meczy dla niemieckiego szkoleniowca.

• Daniel Bielica – 4 – Przy pierwszym golu wydawało się, że mógł zrobić coś więcej. Druga bramka to już sytuacja sam na sam. W drugiej części mniej pracy, mógł przyglądać się jak partnerzy z drużyny odrabiają straty.
  • Boris Sekulić –  6 – Wyszedł od pierwszej minuty i w przeciwieństwie do występu w Białymstoku, nie widać było, że dopiero łapie rytm meczowy. Boris w swoich poczynaniach wyglądał bardzo pewnie. Bliski asysty w 77 min, kiedy dogrywał piłę wzdłuż linii „piątki”, a niewiele do zamknięcia akcji zabrakło Okunukiemu.
  • Richard Jensen – 2 – Nie były to dobre zawody w wykonaniu Fina. To po jego faulu (zbyt łatwe rozwiązanie sytuacji), rzut na gola zamienił Szwoch. Źle się ustawiał, nie czuł gry i stąd zmieniony już w przerwie.
  • Rafał Janicki – 6 – Solidny mecz w wykonaniu doświadczonego stopera. Sprzyjał mu też szczęście, jak choćby w końcówce, gdy po rykoszecie od jego nóg piłka przeszła obok słupka, zmylonego Bielicy.
  • Jean Mvondo – 5 – Zadania boiskowe wypełniał. Niezły w odbiorze, dobrze uzupełniał się Rasakiem.
  • Erik Janża – 7 – Idealnym podsumowaniem występu kapitana Górnika, niech będzie akcja z 86 minuty. Wówczas Erik wyłuskał futbolówkę rywalowi, pognał za nią do końca i dostarczył na głowę nabiegającego Podolskiego.
  • Damian Rasak – 8 – Mocno zdeterminowany, przeciwko swoim byłym kolegom. W drugiej połowie piękny gol, który dał zabrzanom wiarę, że można odwrócić losy meczu.
  • Dani Pacheco – 6 – Pokazał po raz kolejny, że jest teraz w odpowiedniej formie. Często napędzał grę Górnika, kreując sytuacje partnerom z zespołu.
  • Daisuke Yokota  – 7 – Kolejny dobry występ Japończyka. Również on starał się zaskoczyć Kamińskiego jakimś strzałem. Potrafił doskoczyć do rywal i wyłuskać piłkę. Wywalczył też rzut wolny, po którym Podolski doprowadził do wyrównania.
  • Lukas Podolski – 9 – W pierwszej części kilka razy miał okazję do strzału, nawet próbował powtórki ze Szczecina. W drugiej połowie po raz kolejny pokazał moc lewej nogi. Ustalił również rezultat meczu strzałem… głową.
  • Szymon Włodarczyk  – 6 – W 4 min. bliski wyłuskania piłki bramkarzowi Wisły, ostatecznie golkiper jakoś wybrnął z tej sytuacji. To już szósty z kolei mecz bez zdobyczy bramkowej Szymona, ale tym razem osłodzony asystą przy golu Rasaka. W 70 zakończył akcję dwóch Japończyków niezłym strzałem.

Zmiennicy:

• Emil Bergstroem  (od 46′ za Jensena) – 5 – Wszedł w drugiej części, za słabo sobie radzącego Jensena. Szwed uniknął większych błędów, a obrona zabrzan nie dała się już zaskoczyć.
  • Kanji Okunuki (od 52′ za Mvondo) – 6 – Pojawił się kilka minut po zmianie stron. Świetnie układała się współpraca ze swoim rodakiem. Uczestniczył niemal w każdej ofensywnej akcji zabrzan. W 77 min zabrakło milimetrów, by wepchnął piłę do siatki po zagraniu Sekulića.
  • Norbert Wojtuszek (od 79′ za Sekulić) – 4 – Zmienił zmęczonego Sekulića. Nie wyróżnił się niczym szczególnym
  • Robert Dadok (od 86′ za Włodarczyka) – NS – Grał zbyt krótko.
  • Jonatan Kotzke (od 86′ za Rasak) – NS – Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Kogutów dwóch.

Damian Rasak. Najpierw w przerwie dosadnie podsumował błędy zespołu. Sam na boisku dał sygnał do odrabiania strat. Nie krył się z satysfakcją (co w dzisiejszych czasach tzw. poprawności jest coraz Rzadsze), że chciał coś udowodnić niektórym ludziom z Płocka.

Lukas Podolski: Jeśli piszemy, że Damian Rasak napoczął rywali, to Poldi przeciwnika dobił. Petarda z wolnego i decydujące trafienie, mówią same za siebie.