Noty i cenzurki po meczu z Wigrami. Zero „z tyłu”, ale i zero „z przodu”

Luq  -  26 września 2016 12:27
0
768

noty_i_cenzurki2

Górnik Zabrze zremisował w dalekich Suwałkach z miejscowymi Wigrami. Mecz mógł się różnie zakończyć, ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Zabrzanie zagrali kolejny mecz na zero „z tyłu”

Kasprzik: 6 – Pewniejszy niż w meczu pucharowym, a tak poza tym miał mało roboty. Raz musiał się wykazać i zrobił to, co do niego należy.

Wolniewicz: 6 – Dosyć pewny punkt defensywy poza sytuacją, gdy wkręcił go Kozak. Kila razy ładnie podłączył się w ataku. Coraz pewniej czuje się na boisku i chętniej udziela się w ataku.

Kopacz: 6 – Znów czyścił aż miło i biegał do stałych fragmentów gry. Szkoda, że nie zorientował się w porę w samej końcówce meczu, gdy piłka spadła mu pod nogi na 3. metr od bramki rywali.

Danch: 6 – Kasował większość ataków swoją stroną. Mniej chętnie udziela się w ataku. Szkoda, bo gdy na moment do ataku była groźna wrzutka.

Kurzawa: 6 – Robi dużo dobrego w ataku. Wrzuca z autu, rożnego czy wolnego. Próbował też bezpośrednio na bramkę ale z mniejszym powodzeniem. Jest w formie tylko ten cholerny celownik…

Ambrosiewicz: 6 – Plus dla zawodnika i plus dla trenera za to, że dał mu szansę. Tym razem jako defensywy pomocnik i zagrał co najmniej przyzwoicie.

Matuszek: 6 – Z meczu na mecz wygląda lepiej. Nie unika twardej walki, musi tylko ograniczyć straty, bo na jego pozycji to czasem jak zamach.

Skrzypczak: 5 – Biega, walczy, stara się. Oby zaczął strzelać gole. Tym razem zagrał na skrzydle. Widać, że trener szuka mu pozycji.
(77′ Grendel ): NS – Wniósł trochę ożywienia.

Cerimagic: 6 – Mógł zostać bohaterem meczu, ale minimalnie chybił. Wraca po kontuzji i brakuje mu sił na cały mecz. Jak sam powiedział piłka jeszcze go nie słucha tak jak by chciał, mimo to kilka razy pokazał błysk.
(63′ Przybylski): NS – Niczym się nie wyróżnił.

Angulo: 5 – Znów aktywny, szukający gry. Potrafi też rozegrać piłkę z drugiej linii. W meczu z Wigrami brakowało mu klarownych sytuacji.

Ledecky: 5 – Kolejny walczak, niestety bez efektów. Mamy nadzieję, że nie poprzestanie na jednym trafieniu z debiutu i wkrótce swą pracowitość oraz zadziorność zamieni na gole.

„Anty kogut meczu”: „Smutni panowie”, który nie chcieli wpuścić zabrzańskich kibiców na sektor gości.

Nasz komentarz:Gdyby choć jeden strzał był dokładniejszy, bylibyśmy w zupełnie innych nastrojach. Choć trener wystawił bardzo ofensywy skład wciąż brakuje klarownych sytuacji, więc trzeba wykorzystywać te najmniejsze, które mamy. Większość ekip jest nastawiona defensywnie na potyczki z nami przez co trudno o okazje, a tym bardziej o gole. Wciąż uczymy się tej ligi. Efekt jest niestety taki, że ugrzęźliśmy w okolicach środka tabeli. Cieszy, że kolejny mecz zagraliśmy na zero z tyłu, ale do wygrywania meczów potrzebna jest też ofensywa, a ta wypadła znów bardzo przeciętnie.

Skala not:
1
kompromitująco
2fatalnie
3bardzo słabo
4słabo
5przeciętnie
6dobrze
7bardzo dobrze
8świetnie
9rewelacyjnie
10fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments