Noty i cenzurki po meczu z Widzewem Łódź: Za mało odwagi

Kibic  -  28 lutego 2024 17:30
0
1109

Za mało odwagi w pierwszej połowie wykazali zawodnicy, ale i trener Górnika. Jan Urban wybrał taktykę uważnej obrony i szukania okazji po szybkich wypadach. Teoretycznie z racji na predyspozycje poszczególnych zawodników założenie słuszne. W niedzielę jednak rywale odrobili lekcję, w czym pomogła im zbyt asekuracyjna gra Górnika w 1. części. Gospodarze nie pozwalali zabrzanom na rozwinięcie (z małymi wyjątkami) kontrataków, a sami często potrafili rozmontować defensywę Górnika.

Co gorsza, „Trójkolorowi” nawet po stracie bramek wyglądali tak, jakby nadal bronili wyniku. Dopiero po zmianie stron ruszyli odważniej i zdecydowaniej do przodu. Także zmiany dokonane w przerwie rozruszały ofensywę Górnika. Gonienie wyniku powodowało jednak ryzyko narażenia się na kontry i jedną z nich przeciwnik wykorzystał.

 • Daniel Bielica – 3 – Przy golach większych szans nie miał, w trakcie meczu znów przydarzyły się bramkarzowi Górnika niepewne momenty. W 11 min. Ennali bardzo dobrze zaasekurował Bielicę, co zapobiegło utracie gola.
 • Dominik Szala – 4 – Nabiera doświadczenia i generalnie grał poprawnie, aczkolwiek znów gdzieś po części zamieszany przy stracie pierwszego gola.
 • Rafał Janicki – 4 – Ten mecz obrońca Górnika zapamięta szczególnie. O mało nie zdobył samobójczego gola, ale w całej sytuacji był spalony. Potem trafił już do właściwej bramki, dając nadzieję na odrobienie strat. W końcówce przydarzyło mu się podanie wprost pod nogi rywala, a na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry musiał opuści boisko z powodu 2 żółtej kartki.
 • Michal Siplak – 3 – W dotychczasowych meczach Michal zastępując Janżę, wywiązywał się z zadania zazwyczaj dobrze. W meczu z Widzewem miał problemy z powstrzymywaniem ataków gospodarzy, kilka razy zdążył z asekuracją Ennali. Przy pierwszym golu Siplak nie zdążył zablokować Klimka.
 • Boris Sekulić – 3 – Najsłabszy występ z wszystkich trzech tegorocznych. Nie dawał za wiele z przodu, ale i w defensywie popełniał błędy. Przy trafieniu Ibizy zachował się karygodnie i być może stąd zmiana już w przerwie.
 • Damian Rasak – 4 – Początek miał całkiem dobry, kilka przechwytów i prób zagrań do partnerów z przodu. Z czasem jednak radził sobie gorzej, stąd m.in. wynikała też przewaga Widzewa.
 • Dani Pacheco – 3 – Wiosną Dani jak dotąd nie błyszczał i wciąż jest pod formą. W Łodzi wyglądał słabo, nie przekonywał do siebie. Zmieniony już w przerwie.
 • Adrian Kapralik – 5 – Po dwóch świetnych meczach, również i Kapralik w Łodzi spisywał się słabiej, ale z Łodzi mógł przywieźć bramkę i asystę. Najpierw jego precyzyjnej wrzutki nie wykorzystał Poldi. W końcówce Adrian w doskonałej sytuacji główkował obok słupka.
 • Lawrence Ennali – 6 –  Najlepszy zawodnik Górnika w niedzielnym meczu. W pierwszej połowie praktycznie niemal jako jedyny był w stanie nękać defensywę rywala. Sporo pracy wykonał również w defensywie, skutecznie asekurując partnerów.
 • Lukas Podolski – 4 – Podobnie jak cały zespół i Lukas w Łodzi zaprezentował się słabiej. Próbował zaskoczyć bramkarza Widzewa z dystansu, ale bezskutecznie. Najbliżej trafienia był w 65 min, jednak i wówczas w doskonałej okazji nie pokonał Gikiewicza.
 • Sebastian Musiolik – 3 – Niemal zupełnie poza grą. Owszem pracował jak zawsze, ale tym razem, ani on nie dostawał piłek od partnerów, ani nie było zagrań w drugą stronę.

Zmiennicy:

 • Paweł Olkowski (od 46′ za Sekulića) – 5 – Pojawił się na boisku po raz pierwszy tej wiosny. Przyczynił się do rozruszania ofensywy. Sam przeprowadził kilka akcji kończonych dośrodkowaniami w pole karne, czego w pierwszej części brakowało.
 • Soichiro Kozuki (od 46′ za Sebastiana Musiolika) – 6 – Podobnie jak Olkowski, również i Kozuki wniósł ożywienie w przednich formacjach Górnika. Japończyk zakończył mecz z pierwszą asystą, bo właśnie Soichiro z rzutu rożnego dorzucił na głowę Janickiego.
 • Szymon Czyż (od 46′ za Pacheco) – 5 – Także i Szymon wespół z Olkowski i Kozukim dał impuls zabrzanom, by odważniej atakować Widzew. 
 • Erik Janża (od ′74 za Siplaka) – NS – Grał zbyt krótko. 
 • Filipe Nascimento (od 74′ za Rasaka) – NS – Grał zbyt krótko. 

Kogut meczu: —

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments