Noty i cenzurki po meczu z Widzewem Łódź: Blisko, a jednocześnie daleko

Kibic  -  23 sierpnia 2023 17:48
0
766

Piłkarze Górnika w pojedynku z Widzewem zwycięstwo stracili w doliczonym czasie gry. Z jednej strony byli blisko pierwszej, domowej wygranej, z drugiej, trzeba oddać, że rywale na tego gola zapracowali i remis wydaje się wynikiem sprawiedliwym. Z zabrzan powietrze uszło już po przerwie i nie potrafili złapać rytmu gry. Patrząc z tej perspektywy, wydaje się zatem, że zmiany powinny być przeprowadzone wcześniej, tym bardziej, że po wejściu choćby Sebastiana Musiolika i korekty ustawienia, ciężar gry został odsunięty od przedpola Górnika. Paradoksalnie to wtedy padła bramka. Generalnie defensywa od kilku spotkań spisuje się całkiem nieźle. Z  kolei ofensywa dostała powiewu świeżości osobą Adriana Kapralika, ale też właściwie tylko do przerwy. Potem ta formacja popadła w marazm.

 • Daniel Bielica – 4 – W pierwszej części za dużo pracy nie miał. Zanotował dobre wyjście do górnej piłki, jedno niepewne wybicie i przytomne ubiegnięcie rywala. Przy golu mógł chyba zachować się lepiej, był co prawda zasłonięty, ale mimo wszystko futbolówka przeszła pod brzuchem.
 • Boris Sekulić – 5 – Kolejny mecz bez większych wpadek, ale i też mniej w ostatnim czasie daje w grze ofensywnej.
 • Richard Jensen – 5 – Zagrał niezłe zawody, niestety musiał boisko opuścić przed czasem, a wkrótce opuścić może Górnika. Z ważniejszych interwencji odnotować należy, tę z 61 min, kiedy wślizgiem asekuruje Bielicę. Chwilę później fiński defensor znalazł się na drodze piłki po strzale Pawłowskiego.
 • Rafał Janicki – 6 – Trzyma formę , bardzo pewny w swoich interwencjach. Więcej chyba dodawać nie trzeba.
 • Kryspin Szcześniak – 5 – Zaprezentował się poprawnie, a wiadomo, że Kryspin po kilku wcześniejszych błędach jest na cenzurowanym. Na plus na pewno starcie z Pawłowski po przerwie, gdy naciskał napastnika Widzewa uniemożliwiając mu wepchnięcie piłki  do siatki. Nie był to jedyny wygrany pojedynek tego dnia.
 • Damian Rasak – 5 – Co prawda nie jest to jeszcze dyspozycja z końcówki poprzedniego sezonu, ale Damian już wygląda lepiej. Przecinał sporo akcji gości, dobrze asekurował linię obrony.
 • Adrian Kapralik – 7 – Gol w debiucie mówi sam za siebie, choć już kilka minut wcześniej pokazał się w pozytywnym świetle, gdy wrócił za akcją rywali i powstrzymał ją wślizgiem w okolicach szesnastki. 
 • Matesuz Chmarek – 4,5 – Dostał szansę z powodu absencji Lukoszka i spędził na murawie nieco ponad godzinę. Potrafił zgubić rywala, by za moment zagrać niecelnie. Przez długie fragmenty mniej widoczny, spodziewaliśmy się jednak więcej. Z drugiej strony, gdyby w dwóch sytuacjach (m.in w sytuacji, kiedy padł gol) został obsłużony piłką, to być może skończyłby mecz z trafieniem. 
 • Robert Dadok – 5 – Tym razem ustawiony na wahadle. Często próbował ścinać do środka, 70 pociągnął z lewej i dograł do Olkowskiego
 • Daisuke Yokota – 4 – Rozpoczął od próby strzału z dystansu i zabrakło niewiele. Starał się też pomagać w defensywie, wciąż jednak daleko mu do tego co pokazywał w końcówce rundy wiosennej.
 • Lukas Podolski – 6 – Duży udział przy golu Górnika. Przechwytuje przechwytuje piłkę po błędzie Żyry i oddaje ją do dobrze ustawionego Kapralika. Słowak wykorzystuje okazję i Poldi tym samym ma pierwszą asystę. W 69 min. sam był bliski zdobycia gola, kiedy oddawał płaski strzał będąc w szesnastce, ale Ravas poradził sobie w tej sytuacji.

Zmiennicy:

 • Paweł Olkowski (od 65′ za Chmarka) – 5 – Po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczął mecz na ławce. Pojawił się po ponad godzinie gry i już kilka chwil później miał okazję oddać strzał, ale Ravas złapał. 
 • Lawrence Ennali  (od 82′ za Yokotę) – NS. Grał zbyt krótko. 
 • Sebastian Musiolik (od 85′ za Jensena) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Adrian Kapralik. Gol w debiucie. Kilka razy szarpnął, a także ambitnie wracał za akcjami przeciwników. Może być lekarstwem na apatyczność ofensywy Górnika.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments