Noty i cenzurki po meczu z Wartą: Słaba dyspozycja, proste błędy. O punktach nie mogło być mowy

mlodyKSG  -  7 kwietnia 2021 19:10
0
3637

W poniedziałkowe wczesne popołudnie wszyscy przeżyliśmy spore rozczarowanie. Jasne nikt nie spodziewał się wielkich fajerwerków, ale przynajmniej solidnej, zaciętej gry naszego zespołu i zdobycia (bynajmniej nie po spacerku) kompletu punktów. O tym ostatnim nie mogło być jednak mowy. Drużyna była bardzo słabo dysponowana, do tego doszedł cały szereg prostych błędów. I tak po prawdzie to wynik mógł być bardziej niekorzystny. 

 • Martin Chudy – 5 – Przy golach bez szans. Specjalnie niczym się nie wyróżnił, ponownie kilka złych wyprowadzeń (wykopnięć) piłki.
 • Adrian Gryszkiewicz – 2 – Nie był to także dzień Adriana. Co prawda w pierwszej części znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i zdołał zaasekurować Chudego, ale poza tym było tylko gorzej. Przy obu golach, gdzieś trochę zamieszany. Najpierw zbiegł na bok w stronę Paluszka, zostawiając samego Grzesika. Przy drugim też mało zdecydowania, by przeciąć wrzutkę no i to zagranie głową do Kuzimskiego. Sporo tego jak na jeden mecz.
 • Aleksander Paluszek – 2 – Fatalny błąd przy pierwszym golu o którym właściwie powiedziano już wszystko. Na drugą połowę już nie wyszedł, Marcin Brosz tłumaczył, że wynikało to z założeń taktycznych, ale Olek mógł już być zagotowany. 
 • Przemysław Wiśniewski – 4 – Najbardziej doświadczony z trójki obrońców, także nie miał najlepszego dnia. Kilka razy zagubił się w defensywie, a i w grze do przodu zdecydowanie mniej widoczny.
 • Erik Janża – 4 – Daleki od swojej najwyższej formy. Nieudane wrzutki, złe decyzje i mało wyjść do gry. Na plus z pewnością akcja w której wyłuskał rywalom piłkę i zagrał do Jimeneza, a Hiszpan zdobył honorowe trafienie.
 • Michał Rostkowski – 3 – Można, by go usprawiedliwiać i mieć pewne pretensje do trenera, że wystawił stosunkowo mało ogranego zawodnika po przeciwnej stronie swojej nominalnej pozycji. Ale nie tędy droga, my wymagamy od zawodowego piłkarza więcej i nie można niektórych prostych technicznych błędów w prosty sposób tłumaczyć. Chcemy oglądać Michała takiego, jak w meczu przeciwko Zagłębiu.
 • Roman Prochazka – 4 – Nie za dobrze wyglądał w środku pola, gdzie goście uzyskali przewagę. Niewiele lepiej po przesunięciu na prawą obronę.
 • Krzysztof Kubica – 3 – Nie pokazał za wiele pozytywnych rzeczy, a dodatkowo zawalił przy drugiej bramce, wybijając wprost pod nogi Kupczaka.
 • Alasana manneh – 4 – Trudno powiedzieć, czy odczuwał zmęczenie po powrocie z eliminacyjnych meczów Gambii. Na pewno nie poniósł go entuzjazm związany z awansem jego narodowego zespołu do PNA. Występ bardzo przeciętny.
 • Jesus Jimenez – 4 – Piękna bramka zdobyta tylko na otarcie łez. Jesus zanotował 10 trafienie w lidze, ale z pewnością nie zanotował dobrego występu. Często złe decyzje i niecelne dogrania. Ostatnio widoczne mało ikry w jego grze.
 • Richmond Boakye – 3 – Tak po prawdzie to Richmond najlepiej prezentował się w pierwszych występach po przyjściu do Górnika. Wówczas były widoczne jego braki w przygotowaniu, ale czuć było od niego jakością. Aktualnie tej jakości nie widzimy, choć z motoryką jest już lepiej. Boakye wygląda jakby zatracił instynkt napastnika i cz esto, trudno mu zrozumieć się z partnerami.

Zmiennicy:

 • Daniel Ściślak (od 46′ za Rostkowskiego) – 5 – Wykazywał chęci do gry, kilka razy próbował prostopadłymi zagraniami szukać partnerów, ale nie bardzo mógł znaleźć dobrze dysponowanego piłkarza Górnika. W tym marazmie, nieco się wyróżniał.
 • Piotr Krawczyk (od 46′ za Paluszka) – 3 – Dostał całe 45 minut u boku Boakye, ale niewiele z tej współpracy wynikało. Wcześniej, Piotrek zazwyczaj dawał dobre zmiany w roli „jokera”, tym razem tak nie było.
 • Dariusz Pawłowski (od 67′ za Prochazkę) – 4 – Trudno za coś szczególnego wyróżnić Darka, ale też nie popełnił jakiegoś rażącego błędu. Był to dla niego trzeci ligowy występ, a pierwszy w tym roku.
 • Bartosz Nowak (od 79′ za Manneha) – NS – Grał zbyt krótko do oceny, ale zdążył się pokazać przynajmniej w jednej akcji, którą zakończył niecelnym strzałem.
 • Alex Sobczyk (od 79′ za Boakye) – NS – Grał zbyt krótko

Kogut meczu:

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments