Noty i cenzurki po meczu z Wartą Poznań: Wygrana, która pozwoliła się przełamać

mlodyKSG  -  28 października 2020 16:29
0
3299
 
Po trzech spotkaniach w których Górnik zdobył zaledwie punkt, w końcu cieszyliśmy się ze zwycięstwa „Trójkolorowych”. Ważna wygrana, która pomogła się przełamać po kilku słabszych meczach. Poza końcowymi fragmentami, zabrzanie raczej mieli kontrolę nad boiskowymi poczynaniami. Pojedynek z Wartą jakoś specjalnie w historii się z pewnością nie zapisze, aczkolwiek przy lepszej skuteczności wynik mógł być bardziej okazały.
 
  • Martin Chudy – 6 –

Martin występ dobry ale w sumie nie miał dużo pracy, a w chwilach zagrożenia był na posterunku niestety moja ocena jest zaniżona ponieważ jego piąstkowania były dalekie od ideału i robiły trochę niepotrzebnego zamieszania pod naszym polem karnym.

  • Przemysław Wiśniewski – 6– 

Przemek zagrał bardzo solidne zawody w defensywie i plus dla niego za wywalczony rzut karny. Przy próbie dojścia do piłki dorzucanej z kornera, był faulowany przez Laskowskiego, po którym Jesus Jimenez ustalił wynik spotkania.

  • Michał Koj – 6 – 

Michał super, że wrócił i pokierował gra obronną , ale popełnił kryminał w pierwszej połowie zagrywać krótka piłkę do Chudego. Na szczęście Chudy zachował czujność w tej sytuacji.

  • Adrian Gryszkiewicz – 6 – 

Dobry mecz Adriana, już w 5. min znakomita interwencja  uchroniła nas od straty gola. Po słabszym występie (nie tylko jego) w poprzedniej kolejce, teraz wyglądało to zdecydowanie lepiej.

  • Erik Janża –7 – 

Erik jak nie Erik z tego sezonu dużo go było w grze ofensywnej zespołu, a także w defensywie spisał się znakomicie śmiem twierdzić ze uratował nam 3 pkt w ostatniej akcji meczu kiedy stanął na drodze piłce lecącej nieuchronnie do bramki po strzale Kupczaka

  • Giannis Masouras – 5 –

Bardzo się starał oddawał strzały z każdej możliwej sytuacji. Czasami w jego zagraniach jeszcze trochę chaosu, wydaje się jednak, że powoli adaptuje się z ekstraklasą.

  • Bartosz Nowak – 5 – 

Bartek zaliczył chyba najsłabszy występ w barwach Górnika Zabrze, oprócz tego ze strzelił gola z Rakowem to tez nic istotnego nie wniósł w tym meczu, miejmy nadzieje ze jednak chłopak ma chwilowa zniżkę formy

  • Roman Prochazka – 5 –

Największy dystans przebiegnięty w meczu (11,77 km). Solidnie, bez jakiś fajerwerków.

  • Alasana Manneh –  7– 

Alasana pewny w destrukcji trochę mniej w kreowaniu sytuacji bramkowych, aczkolwiek podobał się spokój w jego grze.

  • Jesus Jimenez –  7– 

Jesus zagrał na swoim poziomie plus pewnie wykorzystany rzut karny który daje nam bardzo ważne 3 pkt i jego 6 trafienie w ogólnej klasyfikacji strzelców

  • Piotr Krawczyk –  3–

Piotr dostał szanse od pierwszej minuty, ale jak ten występ miał dać odpowiedź trenerowi Marcinowi Broszowi kto zasługuje na pierwszy skład to z całym szacunkiem do Piotra Krawczyka, ale Alex Sobczyk zostanie pierwszym wyborem, moim skromnym zdaniem chłopak się w tym meczu spalił, jego indolencję strzelecka można by było obdarować kilka spotkań, słaby występ niestety 4 strzały w tym 4 celne same mówią za siebie Piotrek mógł zaliczyć hattricka, a tak zaliczył hattricka niemocy, od napastnika musimy wymagać przynajmniej 50 % skuteczności

Zmiennicy:

  • Alex Sobczyk (od 63′ za Krawczyka) – 4 –

Alex wniósł trochę ożywienia w grze ofensywnej lecz indolencja strzelecka pozbawiła go bramki, a Jimeneza asysty.

  • Daniel Ściślak (od 79′ za Nowaka) – 3 – 

Daniel po wejściu z pewnością się starał, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił.

  • Krzysztof Kubica (od 89′ za Jimeneza) -nk –

 

Kogut meczu: Erik Janża
Trzeba podkreślić dobrą grę Erika, ponieważ w meczu przeciwko Warcie zagrał tak, jak wcześniej nas do tego przyzwyczaił. 

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments