Noty i cenzurki po meczu z Wartą: Najważniejsze są punkty

Kaszpir  -  21 września 2021 18:25
0
1649

Najważniejsze jest to, że Górnik zdobył komplet punktów. Może i rywal nie był z wysokiej półki i nie zaprezentował się przy Roosevelta najlepiej, ale takie mecze – typu Stal Mielec –  też trzeba umieć rozstrzygnąć na swoją korzyść. Zawsze cieszy, kiedy zespół zagra na zero z tyłu, ale kilka kamyczków do ogródka defensywy, należy wrzucić (o tym poniżej w ocenach). Ponownie z dobrej strony pokazał się Jesus Jimenez, zdobywca decydującego gola. Do gry, miejmy nadzieję regularnej, powrócił też Łukasz Podolski, od razu dodał trochę jakości. 

 • Grzegorz Sandomierski – 5 – Rywale za dużo pracy nie zafundowali bramkarzowi Górnika. Był to jednak słaby mecz Grzegorza, jeśli chodzi o grę nogami. Całe mnóstwo wybić do nikogo, a nawet wprost do rywali.
 • Przemysław Wiśniewski – 6 – Dobrze wykonywał swoje obowiązki, w przeciwieństwie do partnerów z obrony podawał piłkę w odpowiednim kierunku. Pamiętamy sytuację, gdy zatrzymał rywala po złym wybiciu Sandomierskiego. Próbował też akcji ofensywnych, aczkolwiek na bakier z celnością strzałów.
 • Rafał Janicki – 5 – W dotychczasowych meczach unikał większych błędów, tutaj przydarzył się jeden, ale wielki, na szczęście bez konsekwencji.
 • Adrian Gryszkiewicz – 5 – W defensywie było ok. jednak o pomstę do niebo wołały jego podania. Co rusz piłka po jego zagraniach lądowała pod nogami poznaniaków.
 • Robert Dadok – 5 – Bardzo aktywny, szczególnie w pierwszych fragmentach. W ofensywie, jednak najczęściej brakowało jakości w dograniach, lepszym wykończeniu akcji. Na pewno duży plus za zaangażowanie.
 • Krzysztof Kubica – 6 – Niezłe zawody w wykonaniu Krzysztofa. Kilka przechwytów i odbiorów, a mniej strat. Powinien ten mecz skończyć z golem na koncie, ale przestrzelił w idealnej sytuacji.
 • Alasana Manneh – 6 – Pewny, dokładny i spokojny w swoich zagraniach. Dobry przegląd pola. Może bez fajerwerków, ale na odpowiednim poziomie.
 • Erik Janża – 5 – Na pewno zostawił sporo zdrowia. Tradycyjnie kilka wejść w szyki defensywne rywali, kilka niezłych wrzutek.
 • Bartosz Nowak – 6 – Długimi fragmentami niewidoczny. Owszem sporo biegał, nie przekładało się specjalnie na pożytek drużynie. Błysk pokazał w akcji bramkowej. Minął wówczas kilku rywali, inteligentnym zagraniem oszukał obronę Warty z czego skorzystał Jimenez. W drugiej połowie również uruchomił dokładnym podaniem Jesusa, który znalazł się w dobrej sytuacji.
 • Piotr Krawczyk – 5 – Mecz przeciętny to i ocena przeciętna. W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania, tym razem nie napsuł zbyt wiele krwi rywalom.
 • Jesus Jimenez – 7 – Kolejny mecz Jesusa w którym zdecydowanie może się podobać. Dużo chęci do gry, pokazywania się na pozycje. Najpierw świetny strzał, który obił słupek bramki bronionej przez Lisa. No, a potem znakomite zachowanie w decydującej akcji meczu. Miał jeszcze szansę po ponownym zagraniu Nowaka, ale piłka po jego strzale minęła spojenie bramki. 

Zmiennicy:

 • Dariusz Pawłowski (od 64′ za Dadoka) – 4 – Zmienił zmęczonego Dadoka na prawej stronie. Starał się dorzucić coś w ofensywie (wrzutka po której uderzał Podolski), aczkolwiek, co najmniej dwa razy łatwo przegrał pojedynki z rywalami.
 • Łukasz Podolski (od 64′ za Nowaka) – 6 – Poldi powrócił do gry po kilku tygodniach przerwy. Powinien mieć w tym meczu asystę, ale z jego wystawy nie skorzystał Kubica. Sam też spróbował pokusić się o gola, piłka po silnym strzale lewą nogą, zahaczyła jeszcze golkipera gości i nie znalazła drogi do siatki.
 • Norbert Wojtuszek (od 80′ za Krawczyka) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Jean Jules Mvondo (od 85′ za Kubicę) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Jesus Jimenez. Po zablokowaniu przez klub transferu Jimeneza do Turcji, można było spodziewać się … różnej formy Hiszpana. Jesus zdaje sobie sprawę że, to jest jego praca i swoje obowiązki musi wykonywać sumiennie, mając w perspektywie choćby szansę na podpisanie dobrego kontraktu pewnie już w innym klubie. I takiego też Jimeneza oglądamy, zarówno przed tygodniem w Krakowie, jak i w niedzielę przy Roosevelta zagrał dobre, momentami bardzo dobre zawody. 

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments