Noty i cenzurki po meczu z Ruchem Chorzów: Zwycięstwo cenne w kilku aspektach

Kibic  -  20 września 2023 14:32
0
1632

Piątkowe zwycięstwo w Wielkich Derbach Śląska było niezwykle cenne i to w kilku aspektach. Przede wszystkim kibicowski, ponieważ nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak zażarta jest rywalizacja pomiędzy Górnikiem i Ruchem. Dzięki wygranej zabrzanie są bogatsi o trzy, jakże ważne punkty. Podopieczni Jana Urbana wydostali się ze strefy spadkowej. Zwycięstwo w tej prestiżowej rywalizacji powinno dać „pozytywnego kopa” zespołowi przed trudną rywalizacją w wyjazdowym meczu z Legią.

• Daniel Bielica – 6 – Najważniejsza interwencja to ta z 46 minuty, kiedy Bielica obronił nogami strzał w krótki róg. Warto podkreślić, że Daniel w meczach przeciwko Ruchowi zachowuje czyste konto (w poprzedniej edycji PP, Górnik z Bielicą w bramce wygrał w Chorzowie 1:0).
  • Robert Dadok – 5 – Aktywny w ofensywie, ale brakowało dobrego wykończenia akcji i właśnie to była największa bolączka, jeśli chodzi o występ Roberta.
  • Rafał Janicki – 7 – Postawił twarde warunki napastnikom Ruchu. Nie miał z nim łatwo choćby Szczepan, który nie unika boiskowej walki. Nie dziwi zatem, że Rafał po raz drugi z rzędu został wybrany do „11” kolejki PKO Ekstraklasy.
  • Kostas Triantafyllopoulos – 6 – W 16 min dobrze ustawiony wybijał piłkę, która zmierzała w światło bramki. Generalnie pewny punkt defensywy.
  • Erik Janża – 7 – Podobać się mogła współpraca z Lukasem Podolskim. Dwukrotnie po rozegraniau tych zawodników przed szansą stawał Sebastian Musiolik.
  • Damian Rasak – 6 – Wygląda na to, że Damian stabilizuje formę na odpowiednim poziomie. Wygląda dobrze fizycznie i czuje się coraz pewniej w sowich poczynaniach.
  • Szymon Czyż – 5,5 – Po raz kolejny pokazał, że piłka mu nie przeszkadza. Dobrze nad nią panuje i potrafi poszukać podaniem partnerów z drużyny.
  • Adrian Kapralik – 5 – W pierwszej połowie nie radził sobie zbytnio z rywalami. W drugiej, był już bardziej aktywny, kilka razy szarpnął na prawej stronie.
  • Daisuke Yokota – 6 – Sporo go było pod grą, często starał się inicjować akcje. Może nie aż tak dobry występ jak w Poznaniu, ale z pewnością na plus.
  • Lukas Podolski – 7 – W dotychczasowych meczach Lukas Podolski wypadał dosyć przeciętnie. W poprzednim podsumowaniu pisaliśmy, że idealnym scenariuszem na przełamanie Poldiego, mogą być WDŚ. I tak też się stało. Lukas zdobył gola na wagę trzech punktów. Oprócz tego dobrze wyglądał współpraca z Janżą, o czym pisaliśmy przy ocenie kapitana Górnika.
  • Sebastian Musiolik – 6 – Sam gola nie zdobył, choć trzykrotnie był blisko wpisania się na listę strzelców. Ostatecznie skończyło się na asyście przy golu Lukasa Podolskiego.

Zmiennicy:

• Dani Pacheco (od 46′ za Czyża) – 6 – Pojawił się po przerwie i widać, że bliski jest odpowiedniej dyspozycji. Potrafił uspokoić grę gospodarzy w środkowych strefach.
  • Paweł Olkowski (od 75′ za Kapralika) – 6 – Kilka razy popisał się efektownym dryblingiem i bardzo dobrze przetrzymywał piłkę z daleka od bramki Górnika.
  • Piotr Krawczyk (od 90+1′ za Podolskiego) – NS. Zagrał tylko kilka minut, ale miał szansę na gola, próbując wykończyć akcję przewrotką…..
  • Michal Siplak (od 90+2′ za Janżę) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Lukas Podolski. Mistrz Świata potwierdził występem przeciwko Ruchowi, że świetnie czuje się w meczach o wysokim ciężarze gatunkowym. Poldi udźwignął ten mecz, w odpowiednim momencie zachował zimną krew i jego gol przesądził o losach meczu. I właśnie w takich momentach poznaje się klasowych piłkarzy.