Noty i cenzurki po meczu z Ruchem Chorzów: Zwycięstwo cenne w kilku aspektach

Kibic  -  20 września 2023 14:32
0
1658

Piątkowe zwycięstwo w Wielkich Derbach Śląska było niezwykle cenne i to w kilku aspektach. Przede wszystkim kibicowski, ponieważ nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak zażarta jest rywalizacja pomiędzy Górnikiem i Ruchem. Dzięki wygranej zabrzanie są bogatsi o trzy, jakże ważne punkty. Podopieczni Jana Urbana wydostali się ze strefy spadkowej. Zwycięstwo w tej prestiżowej rywalizacji powinno dać „pozytywnego kopa” zespołowi przed trudną rywalizacją w wyjazdowym meczu z Legią.

 • Daniel Bielica – 6 – Najważniejsza interwencja to ta z 46 minuty, kiedy Bielica obronił nogami strzał w krótki róg. Warto podkreślić, że Daniel w meczach przeciwko Ruchowi zachowuje czyste konto (w poprzedniej edycji PP, Górnik z Bielicą w bramce wygrał w Chorzowie 1:0).
 • Robert Dadok – 5 – Aktywny w ofensywie, ale brakowało dobrego wykończenia akcji i właśnie to była największa bolączka, jeśli chodzi o występ Roberta.
 • Rafał Janicki – 7 – Postawił twarde warunki napastnikom Ruchu. Nie miał z nim łatwo choćby Szczepan, który nie unika boiskowej walki. Nie dziwi zatem, że Rafał po raz drugi z rzędu został wybrany do „11” kolejki PKO Ekstraklasy.
 • Kostas Triantafyllopoulos – 6 – W 16 min dobrze ustawiony wybijał piłkę, która zmierzała w światło bramki. Generalnie pewny punkt defensywy.
 • Erik Janża – 7 – Podobać się mogła współpraca z Lukasem Podolskim. Dwukrotnie po rozegraniau tych zawodników przed szansą stawał Sebastian Musiolik.
 • Damian Rasak – 6 – Wygląda na to, że Damian stabilizuje formę na odpowiednim poziomie. Wygląda dobrze fizycznie i czuje się coraz pewniej w sowich poczynaniach.
 • Szymon Czyż – 5,5 – Po raz kolejny pokazał, że piłka mu nie przeszkadza. Dobrze nad nią panuje i potrafi poszukać podaniem partnerów z drużyny.
 • Adrian Kapralik – 5 – W pierwszej połowie nie radził sobie zbytnio z rywalami. W drugiej, był już bardziej aktywny, kilka razy szarpnął na prawej stronie. 
 • Daisuke Yokota – 6 – Sporo go było pod grą, często starał się inicjować akcje. Może nie aż tak dobry występ jak w Poznaniu, ale z pewnością na plus.
 • Lukas Podolski – 7 – W dotychczasowych meczach Lukas Podolski wypadał dosyć przeciętnie. W poprzednim podsumowaniu pisaliśmy, że idealnym scenariuszem na przełamanie Poldiego, mogą być WDŚ. I tak też się stało. Lukas zdobył gola na wagę trzech punktów. Oprócz tego dobrze wyglądał współpraca z Janżą, o czym pisaliśmy przy ocenie kapitana Górnika.
 • Sebastian Musiolik – 6 – Sam gola nie zdobył, choć trzykrotnie był blisko wpisania się na listę strzelców. Ostatecznie skończyło się na asyście przy golu Lukasa Podolskiego.

Zmiennicy:

 • Dani Pacheco (od 46′ za Czyża) – 6 – Pojawił się po przerwie i widać, że bliski jest odpowiedniej dyspozycji. Potrafił uspokoić grę gospodarzy w środkowych strefach.
 • Paweł Olkowski (od 75′ za Kapralika) – 6 – Kilka razy popisał się efektownym dryblingiem i bardzo dobrze przetrzymywał piłkę z daleka od bramki Górnika.
 • Piotr Krawczyk (od 90+1′ za Podolskiego) – NS. Zagrał tylko kilka minut, ale miał szansę na gola, próbując wykończyć akcję przewrotką…..
 • Michal Siplak (od 90+2′ za Janżę) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Lukas Podolski. Mistrz Świata potwierdził występem przeciwko Ruchowi, że świetnie czuje się w meczach o wysokim ciężarze gatunkowym. Poldi udźwignął ten mecz, w odpowiednim momencie zachował zimną krew i jego gol przesądził o losach meczu. I właśnie w takich momentach poznaje się klasowych piłkarzy.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments