Noty i cenzurki po meczu z Rakowem Częstochowa: Duży przeskok

Kibic  -  24 kwietnia 2024 18:11
4
1706

Od kilku tygodni Górnik czaił się za plecami tej mitycznej, pierwszej szóstki. Zabrzanie bywali już wcześniej o krok od wdarcia się do tego grona, ale nie udawało im się to. Kiedy wreszcie tego dokonali, to od razu zrobili duży przeskok, mijają od razu trzy zespoły (Raków, Legię i Pogoń) przesuwając się na czwarte miejsce w tabeli. A to już idealna pozycja do ataku na podium.

 • Daniel Bielica – 9 – Swoimi interwencjami (szczególnie zatrzymując w niesamowity sposób Crnaca w 56 i 83 min.), w sposób bezdyskusyjny, pozwolił Górnikowi do końca pozostać w grze o zwycięstwo, co zresztą się dokonało w doliczonym czasie gry.
 • Boris Sekulić – 7 – Podobnie jak partnerzy z obrony, Boris zagrał bardzo dobry mecz, przyczyniając się do powstrzymania gospodarzy. 
 • Rafał Janicki – 8 – Pewny w interwencjach, a co za tym idzie pewny punkt defensywy. Dopisał do statystyk kolejne zablokowane strzały.
 • Kryspin Szcześniak – 7 – Kolejny mecz zdecydowanie na plus. I jeśli pisaliśmy, że Janicki zanotował ponownie wyblokowane strzały, tak Szcześniak popisywał się udanymi wślizgami.
 • Erik Janża – 8 – Kapitan Górnika wywiązywał się z zadań defensywnych, ale i dołożył swoje w ofensywie, podkreślając dobry występ czwartą asystą w sezonie.
 • Damian Rasak – 8 – Utrzymuje wysoką dyspozycję, co przekłada się na luz w jego poczynaniach, co było widać choćby w zgraniu piłki piętka do Ennelego.
 • Dani Pacheco – 8 – Wrócił po pauzie za kartki i zagrał znakomity mecz. Wykonał bardzo dużo pracy w środku pola, regulował rytm gry zespołu.
 • Kamil Lukoszek – 7 – Po raz drugi z rzędu wyszedł w podstawowym składzie i choć nie był to tak spektakularny występ jak przeciwko Śląskowi, to Kamil na pewno zaliczy go na plus.
 • Szymon Czyż – 7 – Zagrał przeciwko zespołowi z którego jest przecież do Górnika wypożyczony. Grał na dobrym poziomie, niestety przedwcześnie opuścił boisko z powodu urazu.
 • Adrian Kapralik – 7 – Potwierdził niezłą dyspozycję i choć zakończył spotkanie bez żadnych liczb, to zarówno sam zawodnik, jak i kibice mogą być zadowoleni z gry.
 • Lawrence Ennali – 8 – Najwięcej popłochu w defensywie rywali, do czego już nas przyzwyczaił, robił właśnie Ennali. W 11 min. uciekł obrońcom, ale przegrał pojedynek z Kuciakiem. Potem golkiper Rakowa o mało nie zarobił „czerwieni” na skrzydłowym Górnika. 

Zmiennicy:

 • Piotr Krawczyk (od 59′ za Czyża) – 5 – Pojawił się na murawie w momencie, gdy Górnik grał już z przewagą zawodnika. Wydawało się, że to idealna sytuacja, by Krawczyk dał coś więcej zespołowi, ponieważ zazwyczaj dobrze czuł się w grze kombinacyjnej. Niestety w piątek niemal zupełnie niewidoczny.
 • Sebastian Musiolik (od 75′ za Lukoszka) – 8 – Wszedł na ostatni kwadrans i w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego gola. 
 • Paweł Olkowski (od 88′ za Kapralika) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Soichiro Kozuki (od 88′ za Ennalego) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Daniel Bielica. Zdecydowanie dołożył największą cegiełkę, a nawet cegłę do wygranej Górnika. Zachował czyste konto w lidze po raz dziesiąty. Gratulujemy.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dani Pacheco ?????

Panie trenerze, dlaczego gra Pan w „10” ?- wpuszczenie na boisko Krawczyka, to osłabienie drużyny i jego jakości …i wysiłku… Z czego to wynika ? Przecież Musiolik jest o 2 klasy lepszy i waleczniejszy, niż Krawczyk. Dlaczego Krawczykowi przedłużono kontrakt o kolejne 2 lata- do 2025 roku- skoro wcześniej zdecydowanie zawodził ? Czy to prawda , że są w Górniku tzw. układy managerskie ? Wstawianie Krawczyka, to już nawet nie jest śmieszne, tylko irytujące, nie słyszy Pan na stadionie dezaprobaty kibiców ? Ci Pan widzi w Krawczyku, który w całym sezonie odnotował1 gola i asystę ? Gdzie tu sens i logika ?

Niestety popieram .

Zrób kurs trenerski UEFA i na ławkę a wtedy Krawczyka schowasz do piwnicy a teraz to zostaw decyzję Urbanowi