Noty i cenzurki po meczu z Radomiakiem: To był fajny Górnik. Nowak pożegnał się golem

Mariusz  -  3 sierpnia 2022 18:30
0
3643

Po pierwszym spotkaniu z Cracovią, przeżyliśmy spore rozczarowanie. Z kolei przebieg spotkania i zarazem postawa Górnika w Radomiu wlała w nasze serca sporo optymizmu. Poza początkowymi fragmentami meczu, zabrzanie zaprezentowali się bardzo pozytywnie. Grali konsekwentnie, skutecznie pod bramką rywala i generalnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Fajnie to wszystko wyglądało i trzeba przyznać, że nabraliśmy apetytu na niedzielną potyczkę z Rakowem. 

Niestety nasz entuzjazm gasi nieco odejście kluczowego piłkarza już na starcie sezonu. Bartosz Nowak przenosi się właśnie do.. Rakowa Częstochowa. „Nowy” z kibicami pożegnał się efektownym golem i rozpoczyna kolejny etap swojej kariery. A „Trójkolorowi” kibice znów weryfikują cele sportowe na ledwie co rozpoczęty sezon.

 • Kevin Broll – 6 – Nie miał w tym meczu sytuacji w których musiał się jakoś wybitnie natrudzić aby obronić strzał. Natomiast to co miał bronił pewnie. Pierwsze i mamy nadzieje nie ostatnie czyste konto Kevina.
 • Aleksander Paluszek – 6 – Kiedy zobaczyliśmy trójkę obrońców na ten mecz to w przypadku właśnie Paluszka mieliśmy najwięcej obaw. Na szczęście Aleksander rozwiał wszystkie wątpliwości grając bardzo pewnie w obronie. Kilka efektownych wślizgów w pierwszej połowie które przerwały akcję rywali.
 • Rafał Janicki – 7 – Podobnie jak młodszy kolega z linii obrony bardzo pewny mecz w wykonaniu Rafała. Warte odnotowania powinno być też zagranie z 53 minuty kiedy to niemal przez całe boisko zagrał on prostopadłą piłkę do Pawła Olkowskiego, który wyszedł po tym podaniu na sam na sam z bramkarzem. 
 • Richard Jensen – 8 – Zdaje się, że Richard może być (jest) jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy w linii defensywy. Wielokrotnie grający na wyprzedzenie, bardzo fizycznie. Kilka razy też przeciął groźną akcję Radomiaka wślizgiem. Jeśli mielibyśmy się czegoś doczepić to chyba tylko trochę niepotrzebna żółta kartka za faul na środku boiska.
 • Erik Janża – 6 – Dobry mecz Erika, przy golu na 3-0 to on zaliczył asystę drugiego stopnia dogrywając do Lukasa Podolskiego. Ocenę obniża jednak kolejna niepotrzebna kartka za kłótnię z sędzią linowym. Doceniamy charakter i serce jakie wkłada w mecz Erik natomiast do poprawy jest na pewno ilość kartek które otrzymuję on zupełnie niepotrzebnie.
 • Jonatan Kotzke – 6 – Mamy odczucie że to między innymi dzięki grze Jonatana, Manneh mógł rozwinąć skrzydła. Dobrze asekurował swojego kolegę ze środka pola, wykonując przy tym tą mniej zauważalną „czarną robotę”.
 • Paweł Olkowski – 5 – Wiemy że Pawła stać na znacznie lepszą grę niż to co pokazał w Radomiu. Kilka razy niepotrzebnie wdał się w drybling co powodowało stratę piłki. Zmarnowane też, sam na sam które chwile po wyjściu na drugą połowę powinno zamknąć ten mecz. Na pewno liczymy na więcej i wiemy że Pawła na to stać 
 • Alasan Manneh – 6  – Jeden z lepszych meczy Manneha w ostatnich miesiącach. Wydaje nam się, że dostał on więcej swobody w poruszaniu się po boisku, dzięki czemu mógł grać bliżej bramki rywali. Na konto zawodnika wpada również asysta drugiego stopnia przy pierwszym golu.
 • Bartosz Nowak – 7 – Pożegnał się z kibicami golem. Podobnie jak w przypadku całego zespołu tak i w przypadku Bartka, możemy mówić o zmianie o 180 stopni w porównaniu do ostatniego meczu. Gdy jest w takiej formie jak w sobotę, to na pewno jest jednym z lepszych technicznie zawodników naszej ligi. Gol na 2-0 to uderzenie wymierzone idealnie.
 • Lukas Podolski – 8 – To jest Łukasz którego lubimy najbardziej 🙂 dwie asysty, po dwóch świetnych zagraniach, jeden strzał z dystansu minimalnie obok słupka gospodarzy. Większość akcji ofensywnych przechodziła właśnie przez Łukasza.
 • Szymon Włodarczyk – 8 – Lis Pola karnego, wykorzystał świetnie dogrania od Łukasza zdobywając tym samym dwie pierwsze bramki na poziomie ekstraklasy. 

Zmiennicy:

 • Mateusz Cholewiak (od 68′ za Włodarczyka) – 6 – Zmienił zmęczonego bardzo Szymona. Kilka razy szarpnął w swoim stylu.
 • Dariusz Stalmach (od 76′ za Kotzke) – 6 – W drugim meczu wchodzi na końcowe fragmenty. Swoje zadania defensywne wykonał.
 • Dani Pacheco (od 76′ za Podolskiego) – 6 – Dostał od sztabu szkoleniowego nieco ponad kwadrans. Kilka razy akcja przeszła przez akcja. Po odejściu Nowaka, być może z szansą na wyjściowy skład.
 • Jean Mvondo (od 87′ za Manneha) – NS. Grał zbyt krótko. 
 • Krzysztof Kolanko (od 87′ Nowaka) – NS. Grał zbyt krótko.
 

Kogut meczu: Kogutów trzech. Tym razem mieliśmy kłopot bogactwa jeśli chodzi o wybór koguta. Zasłużyli na to wyróżnienie z pewnością, Lukas Podolski za precyzyjne dostarczanie piłek do Włodarczyka. Szymon, natomiast za świetne odnajdywanie się w polu karnym oraz skuteczność. Bardzo zaimponował w swoim debiucie Richard Jensen, który z marszu pokazał się ze znakomitej strony, stąd i fiński obrońca wśród „kogutów”.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments