Noty i cenzurki po meczu z Pogonią Szczecin: Dwie różne odsłony. Pozytywne zmiany

Kris  -  24 września 2019 19:10
0
2922

Podobnie jak przed tygodniem Górnik urwał punkty liderowi, tym razem w Szczecinie Pogoni. My oglądaliśmy jakby dwie połowy w wykonaniu naszych piłkarzy. Pierwsza, do zapomnienia, w drugiej odsłonie wyglądaliśmy z każdą minutą lepiej, co może napawać nas lekkim optymizmem. W poprzednich spotkaniach mogliśmy narzekać na efekt zmian dokonywanych przez trenera Marcina Brosza. W niedzielę, każdy zmiennik wniósł coś pozytywnego do gry zespołu.

 • Martin Chudy – 6 – Słowacki bramkarz przyzwyczaił nas w tym sezonie, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Nie inaczej było w Szczecinie.
 • Erik Janża – 5 – Przy golu dla Pogoni łatwo dał się ograć przy linii bocznej. Akcenty ofensywne oczywiście były, momentami niezła współpraca z Jimenezem.
 • Paweł Bochniewicz – 5 – Bardzo dobra gra w powietrzu, bliżej ziemi też nie było najgorzej. Zabrakło komunikacji przy golu dla gospodarzy.
 • Przemysław Wiśniewski – 5 – Powtarzamy tutaj brak komunikacji z Bochenem przy bramce dla gospodarzy. Wiele udanych interwencji, sporo zdrowia zostawione na murawie.
 • Boris Sekulić – 6 – Prawy obrońca zagrał w defensywie jedno z lepszych spotkań, widoczny także bliżej bramki rywali.
 • Jesus Jimenez –  6 – Wreszcie udane zawody Jesusa. Niezła współpraca z Janżą, kilka niezłych dograń do partnerów. O próbie strzału z drugiej połowy zapominamy.
 • Mateusz Matras – 4 – Dosyć przeciętne spotkanie w wykonaniu defensywnego pomocnika. Większych wpadek nie było, jednak Mateusz nie raz udowadniał, że potrafi więcej dać ofensywie.
 • Daniel Ściślak – 4 – Mniej widoczny niż zazwyczaj, szczególnie w pierwszej części zniknął z radarów. Po zmianie stron, było już lepiej.
 • Kamil Zapolnik – 4 – Kamil mógł, a nawet chyba powinien otworzyć wynik spotkania, kiedy uderzał głową z bliskiej odległości po dograniu Jimeneza. Potem niewiele wnosił do gry ofensywnej, zmieniony w przerwie.
 • David Kopacz – 5 – Momentami całkiem niezłe zawody w wykonaniu Davia. Widać lekkość  poruszaniu się z piłką, musi jednak wygrywać więcej indywidualnych pojedynków.
 • Igor Angulo – 5 – Przełamanie Igora w idealnym momencie. W tygodniu poprzedzającym mecz Igor został ojcem i chcemy w tym miejscu jeszcze raz pogratulować Państwu Angulo. Wierzymy, że teraz już będziemy oglądać Baska z jego najlepszej strony.

Zmiennicy:

 • Ishmael Baidoo (od 46′ za Kamila Zapolnika) – 6 – Zmiana, która dała sporo ożywienia naszym poczynaniom z przodu. Jeszcze momentami, gdzieś ta piłka ucieka Ishmaelowi, ale to właśnie po jego akcji padła bramka wyrównująca. W kilku innych momentach też pokazał się z niezłej stromy, jak choćby przy strzale z którym bramkarz Pogoni miał duże problemy.
 • Łukasz Wolsztyński (od 60′ za Mateusza Matrasa) – 6 – Wolsztyn, podobnie jak Baidoo pomógł w rozruszaniu ataku. To już nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Łukasz wchodząc z ławki daje sporo drużynie.
 • Filip Bainović (od 65′ za Davida Kopacza) – 5 – Po kilku meczach rozegranych w rezerwach Bainović ponownie pojawił się w pierwszym zespole. Całkiem przyzwoite wejście, które dało nam spokój w strefach boiska za które odpowiadał Filip.

Kogut meczu: BRAK

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments