Noty i cenzurki po meczu z Piastem Gliwice: Statystyki przekuć na konkrety

Kibic  -  13 września 2022 19:13
0
2150

Patrząc na same liczby tego meczu (patrz grafika poniżej) wydawać by się mogło, że wygrać go powinna drużyna gospodarzy. Tak się jednak nie stało. Zabrzanie stracili dwa gole po stałych fragmentach gry, w czym spory udział Damiana Kądziora, który zresztą dołożył też trzecie trafienie. W Górniku zabrakło właśniej (cały czas brakuje) takiego zawodnika pod bramką rywali, który tę przewagę w statystykach potrafiłby przekuć na konkrety, czyli bramki.

• Kevin Broll – 5 – Przy pierwszym i trzecim golu bez szans, przy drugim interweniował, ale piłka po rękach wpada do bramki. Była jeszcze sytuacja (odgwizdany spalony), gdy puścił futbolówkę między nogami. W sytuacji, gdzie Jensen doprowadził do wyrównania, Kevin miał swój udział, zgrywając w kierunku Fina głową.
  • Kryspin Szcześniak – 5 – Debiut bez większych wpadek, choć przy trzecim golu dla rywali Szcześniak dał się przepchnąć Wilczkowi, który mógł wystawić piłkę Kądziorowi. W protokole meczowym zapisał się żółtą kartką.
  • Rafał Janicki – 6 – Pewny w defensywie, grał na swoim dobrym poziomie. Do końca na niesamowitej ambicji, kontuzji doznał walcząc o piłkę w okolicach szesnastki rywali. Rafałowi przede wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
  • Richard Jensen – 6 – Rozpoczął mecz od samobójczego trafienia. Zakończył niesamowitym trafieniem w 99 minucie, dzięki czemu Górnik uniknął porażki. Wcześniej też szukał szansy na zdobycie gola, ale jego uderzenia z dystansu nie były zbyt udane.
  • Erik Janża – 7 – Stabilizuje formę na dobrym poziomie, po raz czwarty z rzędu notuje punkt z gola, bądź asystę. Dzięki dobrej serii przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej w zabrzańskim zespole.
  • Paweł Olkowski –6 – Świetna wrzutka już na początku meczu wprost na głowę Krawczyka, jednak napastnik Górnika nie wykorzystał tej okazji.
  • Jean Mvondo – 6 – Środek pola to jego naturalne środowisko, gdzie czuje się bardzo dobrze. Udowodnił to po raz kolejny. Jego udane interwencje, często inicjowały ataki zabrzan. Do beczki miodu, tym razem także łyżka dziegciu. Akcja bramkowa (na 3:2) Piasta rozpoczęła się od straty Kameruńczyka.
  • Jonatan Kotzke – 6 – Mecz trudny do oceny, z pewnością swoją pracę wykonał. Jego zadaniem przede wszystkim jest zabezpieczanie przedpola, to jednak często widzimy go pod bramką rywali. Na razie nie przekłada się to na jakieś konkrety w postaci asyst, czy goli.
  • Kanji Okunuki – 6 – Pokazał się na początku mijając kilku rywali. Starał się szukać pozycji, ale z czasem zniknął gdzieś z radarów. Bardziej aktywny po przerwie, m.in. w 61 minucie wypracował sobie pozycję do strzału, ale uderzył w środek bramki.
  • Robert Dadok – 7 – Już w 1. minucie próbował strzału z dystansu, zabrakło niewiele. W 34 min. z kolei wykorzystał błąd Czerwińskiego, ale Plach odbił piłę nogami. Chwilę później wywalczył rzut karny, po którym Górnik wyrównał. Jeszcze został zablokowany w końcówce tej części. Po przerwie nieco mniej aktywny, ale generalnie jeden z najlepszych piłkarzy w szeregach zabrzan.
  • Piotr Krawczyk – 5 – Już w 5 min. miał znakomitą okazję po wrzutce Olkowskiego, ale nie zamienił jej na bramkę. Z kolei pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Na pewno więcej, niż zazwyczaj absorbował defensorów rywali.

Zmiennicy:

•  Blaž Vrhovec  (od 68′ za Kotzke) – 5 – Kolejny debiutant w zabrzańskim zespole. Choć nie porwał swoją grą, to jednak widać było, że jest to doświadczony gracz. Pokazywał się do gry, starał się też kreować akcje. W jego przypadku również potrzeba czasu.
  • Norbert Wojtuszek (od 68′ za Olkowskiego) – 4 – Sporo się nabiegał, próbował indywidualnych pojedynków, ale ze zmiennym szczęściem.
  • Lukas Podolski (od 78′ za Krawczyka) – 5 – Kilka razy próbował przedrzeć się w swoim stylu w poszukiwaniu strzału, bądź odegrania do partnera. Najważniejsze, że Poldi wraca już do pełni sił.
  • Szymon Włodarczyk (od 78′ za Dadoka) – 4 – Po dwóch meczach nieobecności ponownie pojawił się na boisku. Szukał swoich szans w polu karnym, aczkolwiek brakuje mu fizyczności w walce z rywalami o piłkę.
  • Dani Pacheco (od 84′ za Okunukiego) – N/S – Wrócił na ławkę rezerwowych, wszedł na końcówe fragmenty. To właśnie Hiszpan wykonywał ostatni rzut rożny, po którym Górnik trafił na 3:3.