Noty i cenzurki po meczu z Piastem Gliwice: Marginesu na błędy oraz czasu coraz mniej

Kibic  -  3 kwietnia 2023 20:07
4
2682

Patrząc z perspektywy wyniku, jak i przebiegu meczu z Wisłą Płock, mogliśmy mieć nadzieję, a także i podstawy, że w Gliwicach zobaczymy Górnika pewnego swoich poczynań. Niestety szybko przekonaliśmy się, iż były to nadzieje płonne. Zabrzanie, szczególnie w pierwszej części zagrali bojaźliwie, zostali zepchnięci do defensyw, gdzie zupełnie sobie nie radzili. 

Mając jednak w pamięci, że prowadzony przez niego poprzednio Górnik, chyba jak żadna inna drużyna potrafił wracać do meczu. Trzeba przyznać, że po zmianie stron w grze zabrzan coś drgnęło, wyglądało to już nieco inaczej, ale na Piasta było to zdecydowanie za mało. Pewnie Urban potrzebuje nieco czasu na poukładanie tego po swojemu, a przeiż tego czasu praktycznie nie ma, jak i marginesu na błędy.

 • Daniel Bielica – 4 – W starciu z Piastem miał mnóstwo pracy i nie zawsze pewnie interweniował, choć przy golu winy nie popełnił. Szczególnie jednak raziła nie najlepsza gra nogami.
 • Richard Jensen – 2 – Przy bramce dla gliwiczan zbyt łatwo dał się ograć rywalowi. Jensen nie jest ostatnio w najwyższej formie, co potwierdził choćby występ w reprezentacji, gdzie przeciwko Danii w podobny sposób został ograny.
 • Rafał Janicki – 4 – Rafał jest zazwyczaj filarem defensywy, ale w Gliwicach i on zanotował bezbarwny występ. Niestety w trakcie meczu dał o sobie znać uraz i stoper Górnika na własne życzenie przedwcześnie opuścił plac gry. Wierzymy jednak, że do czwartku wszystko będzie ok.
 • Emil Bergstroem –  3 – Szwedzki defensor, podobnie jak partnerzy z obrony, wyglądał na mocno zagubionego. 
 • Erik Janża – 4 – Starał się atakować, ale nie był najczęściej w stanie dostarczyć piłki w pole karne. Próby dośrodkowań zazwyczaj blokowali przeciwnicy. Słabo wracał i asekurował swoją stronę, przytrafiały się straty.
 • Dani Pacheco – 4 – Na początku drugiej odsłony, przymierzył „po okienku”, jednak futbolówka przeszła obok spojenia. Hiszpański pomocnik był także autorem jedynego, celnego strzału ze strony Górnika, a była to sama końcówka meczu. Pacheco złapał też żółtą kartkę, która eliminuje go z czwartkowego spotkania przeciwko Koronie.
 • Damian Rasak – 4 – Zagrał zdecydowanie gorzej, aniżeli przeciwko Wiśle Płock. Wówczas Damian potrafił poderwać zespół do walki, natomiast w Gliwicach trudno mu było samemu złapać rytm meczowy.
 • Boris Sekulić – 3 – Bardzo fajnie zaprezentował się dwa tygodnie wcześniej przeciwko Wiśle. Wydawało się, ze może być już tylko lepiej. Niestety przy Okrzei nie pokazał się dobrej strony, a najlepszym podsumowaniem zachowanie przy bramce rywali.
 • Lukas Podolski – 4 – W pierwszej połowie kilka razy indywidualnymi akcjami próbował szarpnąć w ofensywie, jednak bez wsparcia było to skazane na niepowodzenie. W drugiej części mniej widoczny.
 • Daisuke Yokota  – 4 – Również Japończyk zanotował słabszy występ. Na pewno w poprzednich meczach dawał zespołowi dużo więcej.
 • Anthony van den Hurk  – 2 – Oprócz twardych starć z rywalami, nie wyróżnił się niczym specjalnym. Nie dziwi, że na drugą połowę już nie wyszedł.

Zmiennicy:

 • Norbert Wojtuszek (od 46′ za Jensena) – 5 – Jeśli w poprzednich spotkaniach mieliśmy zastrzeżenia do Wojtuszka, po jego wejściach na murawę, to trzeba przyznać, że w Gliwicach było już lepiej. Kilka razy pociągnął akcję, poklepał z partnerami. Doszedł również do uderzenia głową. Niestety on również opuścił murawę z powodu urazu.
 • Robert Dadok (od 46′ za Sekulića) – 4 – Coś tam próbował szarpać na skrzydle, ale konkretów z tego było niewiele. 
 • Szymon Włodarczyk (od 46′ za van der Hurka) – 3 – Zmienił bezbarwnego van den Hurka, ale i Szymon nie pokazał wiele więcej. 
 • Aleksander Paluszek (od 63′ za Janickiego) – 4 – Zmiana trochę wymuszona, bo Paluszek zmienił kontuzjowanego Janickiego, ale Olek mógł zagrozić Plachowi przy stałych fragmentach gry. Najpierw źle przycelował uderzając głową, potem zabrakło szczęścia w zamieszaniu podbramkowym, gdy szybszy był golkiper gospodarzy.
 • Kanji Okunuki (od 77′ za Rasaka) – 4 – Widoczny po wejściu, pokazał w kilku akcjach swoją ruchliwość. 

Kogut meczu: BRAK

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kompletny brak zaangażowania, zero woli walki, brak ambicji, mentalność przegranych, czyli dla wszystkich równe '1″ !

Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Piast po prostu już nie daje górnikowi żadnych forów, bo i tak ich nie wykorzystuje. Nie pozwolił im na nic , więc to wyglądało jak wyglądało.

Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Piast już przestał po prostu dawać górnikowi jakiekolwiek fory, bo i tak ich nie wykorzystywał. No i wyglądało to jak wyglądało.

Chyba nie tak. Powinno się grać tak, by przeciwnikowi nie pozwolić na nic…Ale to tego potrzebne są umiejętności i jaja, czego tym amatorom brakuje.