Noty i cenzurki po meczu z Piastem Gliwice: Dobry start. Patrzymy w górę

Kibic  -  14 lutego 2024 19:38
1
1796

Przed wznowieniem rozgrywek Jan Urban mówił, że wynik pierwszego meczu wskaże nam, czy będziemy bardziej patrzeć w górę tabeli, czy oglądać się za siebie. Udany start i efektowna wygrana z Piastem pozwala delikatnie spoglądać przed siebie.

Podkreślić należy, iż był to świetny mecz Górnika i nie ma co rozpatrywać, czy rywal był słabiej dysponowany, czy nie. Wygrywamy pewnie na szczególnie niewygodnym terenie, gdzie nie zaznaliśmy smaku zwycięstwa od 11 spotkań. Warto również zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do początku sezonu, tym razem już od pierwszego meczu, poszczególni piłkarze oraz zespół jako całość wyglądali bardzo dobrze pod względem motorycznym.

 • Daniel Bielica – 7 – Już na początku przeplótł dobrą interwencję (6 min. paruje trudną piłkę po wrzutce Krykuna) z błędem, na szczęście w odpowiednim miejscu był Janicki. Później kilka razy powstrzymał przeciwników m.in. w  42 min. świetnie broni strzał z bliska głową Wilczka. W końcówce (77 i 78 min.) dwukrotnie zatrzymuje Ameyawa.
 • Dominik Szala – 7 – Przez większość spotkania pewny w interwencjach i nawet mała skaza, mamy to na myśli przegrany pojedynek główkowy z Felixem przy stracie gola nie może na ocenie. Zresztą sam Lukas Podolski po meczu wyróżnił 17-latka i nie zamierzamy z tym polemizować.
 • Rafał Janicki – 8 – Już w pierwszym kwadransie zapracował na wysoką notę, naprawiając błąd Daniela Bielicy, a następnie zaliczając asystę II stopnia przy pierwszym golu Kapralika. Generalnie przez cały mecz zachował koncentrację i był mocnym punktem defensywy zabrzan.
 • Michal Siplak – 7 – Nie po raz pierwszy w tym sezonie zastępuje w skłądzie Erika Janżę. Zazwyczaj wywiązywał się z zadania pozytywnie, nie inaczej było przy Okrzei.
 • Boris Sekulić – 8 – Zagrał na swoim dobrym poziomie, potrafił precyzyjnie dorzucić futbolówkę do partnerów, stąd asysta II stopnia przy trafieniu Kapralika na 2:0.
 • Damian Rasak – 8 – Pomocnik Górnika nie tylko pracował w powstrzymywaniu rywali, ale był również aktywny pod bramką rywali. Efektem asysta po przytomnym zgraniu do Kapralika przy drugiej bramce.
 • Dani Pacheco – 7 – Zagrał na swoim dobrym poziomie, pomimo, że nie zanotowaliśmy jakiś spektakularnych zagrań Daniego. Potrafił odebrać piłkę i rozpoczynał sporo akcji Górnika.
 • Adrian Kapralik – 9 – Mocne wejście w rundę. Znakomity mecz słowackiego skrzydłowego. Dwie bramki oraz asysta mówią same za siebie. 
 • Lawrence Ennali – 6 – Końcówkę jesieni miał znakomitą, co musiało przełożyć się na oczekiwania kibiców względem jego osoby. Nie można powiedzieć, że „Lolo” w sobotę zawiódł, aczkolwiek główne role, tym razem odgrywali inni zawodnicy Górnika.
 • Lukas Podolski – 8 – Najbardziej cieszy to, mając w pamięci perturbacje zdrowotne z jesieni, że Poldi już od pierwszego meczu udanie wszedł w rundę wiosenną. Kapitalne trafienie, było „wisienką na torcie” bardzo dobrego meczu zabrzan.
 • Sebastian Musiolik – 8 – W sobotnim meczu zanotował asystę przy pierwszym golu Kapralika. Nie pierwszy raz pokazał, że potrafi wypracować pozycję partnerom. Uznanie tym większe,, że w bramkowej akcji wygrał główkowy pojedynek z Jakubem Czerwińskim, który w takich sytuacjach nie zwykł oddawać pole rywalom.

Zmiennicy:

 • Szymon Czyż (od 72′ za Pacheco) – 6 – Pojawił się na ostatnie 20 min. i zaraz po wyjściu próbował szczęścia, ale jego strzał był niecelny. 
 • Kamil Lukoszek (od 72′ za  Ennaliego) – 6 – Tym razem rozpoczął z ławki rezerwowych, wchodząc na podmęczonego rywala. Zdążył zanotować dwa odbiory.
 • Soichiro Kozuki (od 81′ za Podolskiego) – NS – Grał zbyt krótko. 
 • Piotr Krawczyk (od 81′ za  Musiolika) – NS – Grał zbyt krótko. 
 • Filipe Nascimento (od 90+2′ za Kapralika) – NS – Grał zbyt krótko. 

Zápasový kohút: Adrian Kapralik. Dwie bramki + asysta pomogły Górnikowi przełamać się w Gliwicach. Po odejściu Yokokoty, Jan Urban jako ewentualnego następcę wskazał Kapralika i Adrian w sobotę dał mocny sygnał, że jest w stanie sprostać wyzwaniu.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Zapasovy kohut…….Brawo brawo dla autora za pomysł:)