Noty i cenzurki po meczu z Piastem Gliwice: Coś drgnęło, ale do zwycięstwa jeszcze zabrakło

Kibic  -  9 sierpnia 2023 19:39
5
1295

Piłkarze Górnika Zabrze wreszcie da – małe, bo małe, ale jednak – powody do optymizmu swoim kibicom. Podopieczni Jana Urbana mogli się szczególnie podobać w pierwszej połowie, kiedy na niewiele pozwolili Piastowi, a sami byli bliscy zdobycia gola. Druga część była już zdecydowanie słabsza, ale cieszyć może „zero z tyłu”, tym bardziej, że ostatnie 20 min. zabrzanie grali w osłabieniu.

Wydaje się, że zawodnikom powoli schodzą ciężary z nóg, a jeśli tak jest, to i w Kielcach możemy spodziewać się kolejnego kroku naprzód. Oby tak było, ponieważ po trzech kolejkach Górnik zamyka tabelę i jako jedyna drużyna w ligowej stawce nie zdobył jeszcze gola.

 • Daniel Bielica – 5 – Za dużo pracy nie miał, a jeśli już to odpowiednio interweniował i tylko, jak mantrę można powtarzać o niepewnej grze nogami.
 • Boris Sekulić – 6 – Więcej niż poprawne zawody w wykonaniu prawego obrońcy. Dobry w destrukcji, starał się też coś dawać w ofensywie.
 • Richard Jensen – 6 – Także i Fina należy pochwalić za występ przeciwko Piastowi. W sobotę wyglądał, podobnie jak większość zespołu, znacznie lepiej w porównaniu do poprzednich spotkań.
 • Rafał Janicki – 6 – Występ Rafała do jakich przyzwyczailiśmy się choćby w poprzednim sezonie. Dobrze czytał grę, a co za tym idzie także ustawiał na boisku.
 • Kryspin Szcześniak – 3 – Młody obrońca znów znalazł się w ogniu krytyki. Tym razem z powodu osłabienia zespołu (dwie żółte kartki). Sytuacja miała miejsce w 70 min. spotkania, a trzeba przyznać, że do tego momentu Kryspin spisywał się więcej niż poprawnie. Miał kilka udanych interwencji, twardo walczył z rywalami, jak choćby w 25 min. kiedy powalczył z Kirejczykiem, skutecznie go powstrzymując.
 • Damian Rasak – 5 – Zdecydowanie lepszy mecz także w wykonaniu Damiana. W 19 min. zainicjował kontrę Górnika, natomiast w 26 min bliski zdobycia gola. Po jego główce piłka w niewielkiej odległości przeszła nad poprzeczką.
 • Paweł Olkowski – 5 – Podobnie jak w dwóch pierwszych spotkaniach, jeden z bardziej wyróżniających się piłkarzy Górnika. 
 • Kamil Lukoszek – 5 – Z jednej strony gra trochę z uprzywilejowanej pozycji młodzieżowca, ale trzeba oddać Kamilowi, że podobnie jak Olkowski jest jedną z jaśniejszych postaci w drużynie. W sobotę to właśnie Kamil dograł dokładnie z rzutu rożnego na głowę Rasaka. Potrafił wyłuskać też piłkę rywalom, jak choćby w 35 min. czym zainicjował groźną kontrę.
 • Robert Dadok – 5 – Po raz pierwszy pojawił się w wyjściowym składzie i od początku Bardzo aktywny, często zmieniał strony.
 • Daisuke Yokota – 5 – Także i Japończyk zdaje się wracać powoli do odpowiedniej dyspozycji. Obrońcy Piasta mieli z nim sporo problemów, dwukrotnie bliski był zdobycia gola. Najpierw jego precyzyjny strzał po długim rogu z trudem sparował Plach. Potem źle zabrał się z piłką, czym odebrał sobie szansę na trafienie.
 • Lukas Podolski – 4 – Nie jest to jeszcze Lukas na jakiego czekamy. Nie musiał już tak często cofać się głębiej, by pomóc w rozegraniu, ale nie przełożyło się to na większą aktywność w ataku. 

Zmiennicy:

 • Sebastian Musiolik (od 85′ za Lukoszka) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Lawrence Ennali (od 90+1′ za Olkowskiego) – NS. Grał zbyt krótko. 
 • Norbert Wojtuszek (od 90+2′ za Yokotę) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: —

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Lukoszek 5 ? Jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy, ocena powinna być na 6 a oceniający oczywiście swoje sympatięe foruje…”Kryspin więcej niż poprawnie” a wali mu tróje… czyli wg legendy opisu bardzo słabo. Już to pisałem ostatnio-oceniający-nota 1

Kryspin do tej minuty zagrał bardzo poprawnie? Bij i leć do 70min…a potem osłabienie i wolny prawie z pola karnego

Wyrobi się chłopak o ile bedzie dostawał szanse. To młodzieżowiec, nie wymagaj gry profesorskiej, wyleciał bo obrona ogólnie jest niepewna. Ale widzę ogólny progres w zespole. Dojdą nowi i mam nadzieję, ze odpalą. Pozdro

młodzieżowcem to on już nie jest, na miano piłkarza na razie też nie zasługuje

Dla mnie Szcześniak i Krawczyk to absolutnie nr 1 w Górniku i w ekstraklasie- poziom naprawdę rzadko spotykany w naszej ekstraklasie i I lidze !