Noty i cenzurki po meczu z Miedzią Legnica: Gorsze oblicze Górnika

Kibic  -  15 listopada 2022 18:59
3
2509

W ostatnich kilkunastu dniach zespół Górnika potwierdził, że tej jesieni potrafi mieć dwa, zupełnie inne oblicza. W spotkaniach przeciwko Widzewowi oraz Pogoń, a więc drużynami z czołówki, zabrzanie pokazali tą lepsza twarz. W następnych pojedynkach było zdecydowanie gorzej. Porażki, ich styl, z Miedzią Legnica, a także z wcześniej z II ligowym KKS Kalisz mówiąc delikatnie chwały nie przynoszą. W sobotę jeszcze do przerwy jakoś to wyglądało, ale indywidualne błędy o których zresztą Bartosch Gaul wspomniał na pomeczowej konferencji, pozwoliły rywalom prowadzić. Po zmianie stron Górnik wyglądał już bardzo słabo i niestety zasłużenie przegrał z ligowym outsiderem.

 • Daniel Bielica – 4 – Trzy wpuszczone gole nie obciążają jego konta, ale w kilu sytuacjach interweniował nie najlepiej. Miał duże problemy przy dośrodkowaniach rywali.
 • Kryspin Szcześniak – 3 – Razem z Jensenem zamieszanie przy pierwszym golu, gdzie dali się w łatwy sposób wkręcić Narsinghowi. 
 • Emil Bergström – 3 – Chyba najlepszy z defensorów Górnika w sobotnim meczu. Solidne w obronie, miał też okazję na gola, ale uderzył w środek bramki.
 • Richard Jensen – 2 – Wrócił po kontuzji, ale nie był to dobry występ. Kilka razy łatwo dał się minąć, nie zawsze dobrze ustawiony. W końcówce znów dał o sobie znać uraz i Fin musiał opuścić przedwcześnie boisko.
 • Erik Janża – 4 – W defensywie miał dobre momenty, jak choćby w sytuacji, gdy zatrzymał Narsingha. Z przodu różnie bywało, lepsze zagrania przeplatał z gorszymi. Szwankowało też porozumienie z partnerami, sytuacja z Cholewiakiem.
 • Jean Mvondo – 4 – Kameruńczyk również wpisał się w poziom drużyny. Bez większych błędów, ale to nie był też występ do jakich nas przyzwyczaił.
 • Norbert Wojtuszek – 3 – Jeden z „wyróżnionych” zawodników przez trenera podczas pomeczowej konferencji, choć zaczął obiecująco. W pierwszych minutach doszedł do główki w polu karnym, uderzył jednak za lekko i wprost w Abramowicza.
 • Lukas Podolski – 4 –  Kilka razy próbował swojej najmocniejszej broni, czyli strzału z dystansu. Najbliżej powodzenia Poldi był w drugiej połowie, ale mocne uderzenie minęło w niewielkiej odległości słupek bramki rywali.
 • Kanji Okunuki – 3 – Także Japończyk w tym spotkaniu zagrał zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Nie za bardzo pomagał w defensywie, nie potrafił sobie poradzić z rywalami.
 • Dani Pacheco – 4 – Jeden z jaśniejszych punktów w zespole gospodarzy, aczkolwiek i jemu brakowało często jakości w swoich zagraniach. Przytrafiały się straty i niedokładne wrzutki.
 • Szymon Włodarczyk – 3 – Przed spotkaniem uhonorowany nagrodą za tytuł młodzieżowca października, ale w samym meczu nie błyszczał. Zaliczył bardzo dyskretny występ, jeśli chodzi o ofensywę. Miał jedną okazję po błędzie obrońcy, ale bramkarz Miedzi zdołał go zatrzymać. Popełnił tez błąd przy drugim golu gości, kryjąc nie wiadomo kogo.

Zmiennicy:

 • Robert Dadok (od 57′ za Wojtuszka) – 3 – Wniósł nieco ożywienia, ale tutaj również brakowało jakości. Nadal daleki od swojej najlepszej formy.
 • Piotr Krawczyk (od 57′ za Włodarczyka) – 2 – Zmienił niewidocznego Włodarczyka, jednak sam też nie wniósł wiele więcej.
 • Aleksander Paluszek (od 65′ za Jensena) – 3 – Małe zaskoczenie, że znów zabrakło go w wyjściowym składzie. Pojawił się na ostatnie 30 minut, zmieniając kontuzjowanego Jensena. Zgubił krycie Chuki, który zdobył trzeciego gola dla rywali.
 • Blaz Vrhovec (od 85′ za Pacheco) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Mateusz Cholewiak (od 85′ za Podolskiego) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: —

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Te wszystkie noty minimum powinne być niższe o 1 stopień. to i tak będzie za wysoko !!!!! Kompromiyująca gra powinna być oceniana adekwatnie czyli………

Jedną z lepszych not, powinien dostać szybowiec Bielica, bo taktyka wszystkich drużyn zaczyna być taka bij na na pole karne a On i tak nie złapie… smutne szukajmy bramkarza, bo jeden to ręcznik a drugi lotnik…

dlaczego nie oceniamy trenera za skład jaki wystawił oraz taktykę jaką zastosował w danym meczu a oceniamy tylko pilkarzy. Moim zdaniem trener ponośi za to odpowiedzialność i powinien dostać ocenę ”2”