Noty i cenzurki po meczu z Miedzią Legnica: Defensywa do pochwały

Kibic  -  3 czerwca 2023 11:35
0
1491

Ostatnie spotkanie rozgrywane przez zespół Górnika nie budziło już dużych emocji. Jak sam przyznał Jan Urban na pomeczowej konferencji, miało ono trochę już wakacyjny klimat. Co prawda nie udało się też przedłużyć zwycięskiej passy do siedmiu, z drugiej strony od ośmiu gier Górnik pozostaje niepokonany. Docenić również należy postawę defensywy, na czele z Danielem Bielicą. Zabrzanie w tych ośmiu meczach, w aż pięciu nie pozwolili rywalom zdobyć gola.

 • Daniel Bielica – 8 – Bardzo pewna postawa przez cały mecz, kilka razy popisał się też efektownymi interwencjami w trudnych sytuacjach. 
 • Boris Sekulić – 7 – Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach zagrał na swoim dobrym poziomie.
 • Kryspin Szcześniak – 7 – Mecz w Legnicy nie był tak spektakularny w wykonaniu Szcześniaka, jak przeciwko Pogoni, ale ocenić go trzeba jak najbardziej pozytywnie.
 • Emil Bergstroem – 7 – Po raz kolejny bardzo solidnie w defensywie. W drugiej części rundy wiosennej ustabilizował formę i nie inaczej wyglądał w Legnicy.
 • Erik Janża – 7 – W 21 min. popisał się dobrą asekuracją po interwencji Bielicy. Tradycyjnie, wykonał kilka dobrych wrzutek. Janża w Legnicy przebiegł najwięcej kilometrów, choć generalnie obie drużyny tego dnia specjalnie w tym elemanecie nie imponowały.
 • Damian Rasak – 7 – Tradycyjnie już ze swoich zadań wywiązywał się zazwyczaj dobrze. Dobrze wyglądał nie tylko w odbiorach, ale i celnych podaniach, wykonał ich zresztą najwięcej w zabrzańskim zespole.
 • Paweł Olkowski – 6 – Wykonał najwięcej sprintów w zespole Górnika. W 45 min miał okazję na gola, ale został zablokowany i cała akcja skończyła się w tym wypadku, tylko rzutem rożnym.
 • Robert Dadok – 5 – Dosyć przeciętny występ, aczkolwiek to właśnie Dadok uruchomił świetnym, prostopadłym podaniem Piotra Krawczyka, kreując jedną z najlepszych okazji Górnika.
 • Daisuke Yokota – 6 – Na pewno nie był to aż tak efektowny występ, do jakich przyzwyczaił nas Jpończyk w poprzednich meczach z pewnego poziomu jednak nie zszedł. 
 • Lukas Podolski – 6 – Podjął kilka prób strzałów, aczkolwiek nie były one na tyle udane, by mogło coś wpaść. Najlepszą okazję Poldi miał po uderzeniu głową, ale i w tym wypadku zabrakło precyzji.
 • Piotr Krawczyk – 5 – Wrócił do wyjściowej jedenastki, jednak przez większość czasu był mało widoczny. W 58 min. mógł jednak wpisać się na listę strzelców. Niestety zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Zmiennicy:

 • Dani Pacheco (od 46′ za Dadoka) – 6 – Wszedł w drugiej połowie i już na jej początku był bliski pokonania Abramowicza. Bramkarz Miedzi zdołał jednak przenieść futbolówkę nad poprzeczką.
 • Kanji Okunuki (od 46′ za Olkowskiego) – 6 – W pierwszych fragment po wejściu nie był specjalnie widoczny. Ożywił się za to w końcówce meczu. Najpierw zdołał urwać się obrońcom gospodarzy, jednak przegrał pojedynek „oko w oko” z golkiperem Miedzi. Potem popisał się fajną akcję lewą stroną, którą zakończył dokładną wrzutką do Lukasa Podolskiego.
 • Anthony van den Hurk (od 58′ za Krawczyka) – 5 – Pojawił się na murawie na ostatnie pół godziny. Miał jedną okazję, ale piłka po jego strzale zatrzymała się n ręce rywala. Sędziowie w tej sytuacji nie dopatrzyli się nieprawidłowego zagrania.
 • Mateusz Cholewiak (od 72′ za Yokotę) – 5 – Zagrał dwadzieścia minut, nie zapisał się jednak w pamięci kibiców niczym szczególnym.

Kogut meczu: Daniel Bielica. W Legnicy był bardzo pewnym punktem zespołu. Po raz dziewiąty w sezonie zachował czyste konto. Golkiper Górnika został również wybrany do „jedenastki” kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments