Noty i cenzurki po meczu z Lechią Gdańsk: Sztuką było przegrać ten mecz

Kibic  -  23 listopada 2022 16:44
2
1582

Nie pierwszy raz tej jesieni oglądaliśmy taki przebieg meczu w wykonaniu Górnika. Większe posiadanie piłki, poparte niezłą grą. Co najmniej 2/3 meczu zabrzanie przeważali i w zasadzie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Od 46 min. prowadzili i powinni to wygrać, tym bardziej, że okazje do zamknięcia meczu były. W końcówce zabrakło koncentracji, co bezwzględnie wykorzystała, bezzębna przez niemal cały mecz, Lechia. Sztuką było przegrać ten mecz.

 • Daniel Bielica – 2 – Roboty w sumie za wiele Daniel nie miał. Kilka razy zagrał niepewnie nogami. Kluczowa sytuacja z 84 min., kiedy popełnił brzemienny w skutki błąd mijając się z piłką.
 • Kryspin Szcześniak – 3 – Pracę w defensywie wykonywał dobrze, aż do ostatniej minuty. Przy golu na 2:1 przegrał pojedynek główkowy z Nalepą, zawodnik gospodarzy w tej sytuacji dostarczył piłkę Zjawińskiemu.
 • Emil Bergström – 6 – Solidnie w defensywie, szczególnie dobrze wyglądało to w powietrzu. Dobra gra głową przyniosła efekt w postaci premierowego gola w Górniku.
 • Richard Jensen – 5 – Już w 3 min. doszedł do strzału po rzucie rożnym. Nieźle sobie radził w obronie. Interweniował zdecydowanie, nawet na pograniczu faulu i w sumie mógł przedwcześnie opuścić boisko. Skończyło się tylko na jednej żółtej kartce, która jednak skutkuje pauzą w pierwszym, wiosennym meczu.
 • Erik Janża – 6 – Zdecydowanie bardziej aktywny w ofensywie w porównaniu do poprzednich spotkań i było dużo jakości. W 40 min. jeszcze zablokowany w dobrej sytuacji, ale kilka chwil później zanotował asystę przy golu. Po zmianie stron obniżył loty, ale generalnie występ na plus.
 • Jean Mvondo – 6 – Dobrze sobie radził pod presją nawet kilku rywali i całkiem nieźle szło mu rozgrywanie. Z wyczuciem asekurował partnerów we własnym polu karnym. W 79 min. próbował wykorzystać trudne warunki, by uderzeniem z dystansu zaskoczyć Kuciaka.
 • Norbert Wojtuszek – 6 – Chyba, a właściwie najlepszy występ Norberta. Niezły w wyprowadzaniu akcji. Rywale mieli duże problemy z zatrzymaniem wahadłowego, często powstrzymując go faulami. Terrazino zarobił na nim nawet żółta kartkę.
 • Lukas Podolski – 5 – Tym razem mniej prób własnych jeśli chodzi o strzały, choć i takie były (rzut wolny w 30 min.). Dobrze czuł się w rozegraniu akcji, choćby w sytuacji, gdy świetnie wypuścił Okunukiego. Sam też dostał fajną piłkę od Jensena, ale nieczysto w nią trafił.
 • Kanji Okunuki – 6 – Najlepszy zawodnik Górnika w piątkowym meczu. Aktywny po obu stronach boiska. Warunki chyba mu też sprzyjały, bardzo aktywny. Wyprowadzał akcje, pressował, dogrywał i sam też próbował poszukać okazji na gola.
 • Dani Pacheco – 4 – Niezła pierwsza część w wykonaniu Hiszpana. Próby strzałów, które albo sprawiały problemy bramkarzowi, albo przelatywały nad bramką. Po przerwie mniej widoczny.
 • Szymon Włodarczyk – 5 – Od początku starał się być pod grą. W 2 min. pograł z Okunukim w polu karnym, obrońcy gospodarzy zdołali go wyblokować. Przytomnie odgrywał też do Pacheco, stwarzając Daniemu szansę do oddania strzału. W 45 oraz 49 min. sam uderzał na bramkę rywali, ale bez powodzenia.

Zmiennicy:

 • Piotr Krawczyk (od 64′ za Włodarczyka) – 2 – Niewiele wniósł do gry. W sytuacji, gdy Lechia zdobyła gola na 2:1 wybił chwilę wcześniej piłkę na róg, a miał trochę czasu, żeby wyekspediować ją do przodu.
 • Mateusz Cholewiak (od 76′ za Podolskiego) – 4 – Po 120 sekundach pobytu na boisku znalazł się w niezłej sytuacji, jednak jego strzał został zablokowany przez obronę. Kolejna próba zaskoczenia golkipera Lechii, była minimalnie niecelna.
 • Blaz Vrhovec (od 76′ za Pacheco) – 3 – Przebywał na murawie blisko 20 min. ale znów nie widzieliśmy konkretów z jego strony. Grał bardzo asekuracyjnie.
 • Aleksander Paluszek (od 90+1′ za Jensena) – NS. Grał zbyt krótko. Nie upilnował Zwolińskiego przy decydującym trafieniu dla Lechii za to duży minus.
 • Robert Dadok (od 90+1′ za Okunukiego) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: —

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Krawczyk 2 chyba -2

Pół drużyny + trener do widzenia do zarządu jeżeli ta drużyna i ten trener spadniemy z ekstraklasy Janek Urban wracaj