Noty i cenzurki po meczu z Lechem Poznań: Punkt zaczepienia, choć dorobek wciąż mizerny

Kibic  -  6 września 2023 17:35
5
1528

Biorąc pod uwagę, że zdecydowanym faworytem tego meczu był Lech, remis należy docenić. Fakt, że to poznaniacy nadawali ton grze, a Górnik momentami ograniczał się do wybijania piłek, choć nie była to z pewnością desperacka obrona Częstochowy. Zmieniona po części linia defensywna spełniła swoje zadanie, no i w końcu udało się uniknąć rażących błędów. Do końca spotkania Górnik był groźny dla rywala, o czym świadczy choćby kontra w doliczonym czasie gry, która powinna skończyć się golem.

Ten wynik, na zawsze trudnym terenie jakim jest obiekt przy Bułgarskiej, może być punktem zaczepienia na dalszą fazę rozgrywek. Z drugiej strony dorobek nadal mamy bardzo mizerny. Po przerwie reprezentacyjnej czekają nas Wielkie Derby Śląska. 

 • Daniel Bielica – 7 – Już w na samym początku świetną interwencją uratował Górnika przed stratą bramki. Podobnie było też w samej końcówce pojedynku. W trakcie meczu miał jeszcze kilka udanych obron, no i tradycyjnie problemy z grą nogami.
 • Dominik Szala – 7 – Wielką zagadką mogła być postawa absolutnego debiutanta w meczu z Lechem. 17-latek, mając przecież naprzeciw bardzo doświadczonych piłkarzy, poradził sobie bardzo dobrze. W 34 min. znakomicie asekurował Bielicę, wybijając strzał Ishaka.
 • Rafał Janicki – 7 – Po słabym meczu przeciwko Jagiellonii, szybko wrócił na właściwe tory. Kilka interwencji na poziomie profesorskim, nie dziwi zatem, że trafił do jedenastki kolejki PKO Ektraklasy.
 • Kostas Triantafyllopoulos – 6 – Bardzo przyzwoite zawody Greka, który rozegrał pierwsze pełne 90 minut po przyjściu do Górnika.
 • Erik Janża – 5 – Wrócił do wyjściowego składu, zagrał tak, jak w końcówce rundy wiosennej. Z boiskowych zadań się wywiązał, nie wdając się w jakieś większe, niepotrzebne utarczki z rywalami, czy arbitrem.
 • Damian Rasak – 5 – Niezły mecz w Poznaniu, coraz pewniej czuje się na boisku. Widać było większy spokój w odegraniach do partnerów.
 • Szymon Czyż – 5 – Podoba się w pojedynkach „jeden na jeden”, ma też smykałkę do niekonwencjonalnych podań.
 • Adrian Kapralik – 5 – W kilku sytuacjach widzieliśmy Słowaka walczącego pod własnym polem karnym, by za chwilę był już pod szesnastką rywali. Nie miał jednak jakiś klarownych okazji.
 • Daisuke Yokota – 7 – Widać, że na obiekcie przy Bułgarskiej Japończyk dobrze się czuje. Wiosną jego gol zapewnił wygraną Górnika w Poznaniu. W sobotę  niewiele zabrakło, by przeżylibyśmy deja vu. Daisuke wywalczył rzut karny i sam pewnie go wykorzystał. I w sumie zagrał najlepszy mecz w obecnym sezonie.
 • Lukas Podolski – 4 – Mało widoczny właściwie przez całe spotkanie. Wywalczył kilka fauli, poza tym niewidoczny. Na formę Lukasa musimy jeszcze poczekać, może takowa przyjdzie na WDŚ? Byłoby idealnie.
 • Sebastian Musiolik – 5 – Z pewnością napracował się w tym spotkaniu sporo. Mało, a właściwie niemal wcale nie miał okazji do strzelania gola.

Zmiennicy:

 • Boris Sekulić (od 67′ za Szalę) – 5 – Po raz pierwszy w sezonie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Jeśli Szala będzie w stanie utrzymać się na takim poziomie, to Sekulićowi wyrosnąć może konkretna konkurencja, a to tylko z korzyścią dla zespołu.
 • Robert Dadok (od 67′ za Kapralika) – 5 – Wszedł na nieco ponad dwadzieścia minut, bardziej z zadaniami, by pomóc zmęczonym kolegom w defensywie.
 • Dani Pacheco  (od 77′ za Czyża) – 5 – Hiszpan ma być jeszcze daleki od optymalnej formy fizycznej, aczkolwiek pomimo długiej przerwy w piłkę grać nie zapomniał. Mecz powinien skończyć z asystą, to właśnie on wyłożył „patelnię” Krawczykowi.
 • Piotr Krawczyk (od 87′ za Podolskiego) – NS. Grał zbyt krótko. W końcówce miał okazję, by przechylić losy meczu na korzyść Górnika. Zawalił na całej linii w tej sytuacji.
 • Paweł Olkowski (od 87 za Yokotę) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Daisuke Yokota. Wreszcie przypominał siebie z końcówki poprzedniego sezonu. Miał duży wpływ na ofensywne poczynania zespołu. Oby ten dobry występ był dla Japończyka przełomowym, bo dotychczas najczęściej zawodził.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No właśnie co z Podolskim się dzieje w co i o co on gra????????

Bielica wyższa nota niż Czyż czy Janża ?? Czy wystawiający w ogóle widział mecz ? 🙂

Chyba widział mecz, bo Bielica powyciagął takie piły, że mogło się skończyć spokojnie trzema lub czterema.

Wystawiający noty widział, ale czy Ty widziałeś raczej wątpię!!!

Jak widze Krawczyka lub Szcześniaka to już wiem że na trzeźwo się nie da
Ja rozumiem że nie mamy kim grać ale jest mnóstwo juniorów którzy tylko czekają na szanse