Noty i cenzurki po meczu z Koroną Kielce: Jest przełamanie, ale wciąż droga daleka

Kibic  -  16 sierpnia 2023 16:05
4
1350

W czwartym meczu w doliczanym czasie gry piłkarze Górnika zdobyli swojego pierwszego gola w sezonie 2023/24. Gola na wagę premierowego zwycięstwa i jakże potrzebnych trzech punktów. Najważniejsze zatem, że „Trójkolorowi” wreszcie się przełamali, aczkolwiek gra jest wciąć daleka od oczekiwań.

Na plus zapisujemy drugie, kolejne „zero z tyłu”. Natomiast gorzej wygląda to nadal z przodu. Co prawda zabrzanie oddali w tym meczu ponownie „aż” trzy (podobnie z Piastem), mityczne już celne strzały, ale całokształt ofensywy nie napawa optymizmem. Czy lekarstwem będzie nowo pozyskany Adrian Kaprálik? Przekonamy się wkrótce, ponadto czekamy na powroty zawodników borykających się z kontuzjami.

 • Daniel Bielica – 6 – Drugie czyste konto z rzędu trzeba docenić, a trochę pracy miał. Z dużym wyczuciem grał na przedpolu, kasując dzięki przytomnym wyjściom dwie akcje gospodarzy. 
 • Boris Sekulić – 6 – Zagrał na swoim normalnym poziomi, bez większych wpadek, ale i bez fajerwerków. Na kwadrans przed końcem miał też szansę na trafienie, ale jego dobitka przeszła obok bramki.
 • Richard Jensen – 5 – Miał różne momenty w tym spotkaniu. Widać, że średnio czuje się na lewej stroni. Były sytuacje kiedy np. nie sięgnął piłki i Deaconu miał okazję do strzału. Z kolei w 36 min. świetny powrót i przecięcie kontry gospodarzy.
 • Rafał Janicki – 8 – Już w meczu z Piastem pokazał, że wrócił do dobrej dyspozycji. Mecz w Kielcach tylko to potwierdził zwyżkę formy. No i te dwa decydujące momenty. Najpierw stanął na drodze piłki zmierzającej do własnej bramki, a w doliczonym czasie gry trafił do siatki rywala.
 • Kryspin Szcześniak – 4 – Miał spore problemy z rywalami, choć tym razem obyło się bez większej wpadki. W 35 min, Kryspin bliski był trafienia dla Górnika, kiedy doszedł do główki po rzucie rożnym i tuż uderzył tuż nad poprzeczką.
 • Damian Rasak – 6 – Wydaje się, że Damian również, że forma Damiana systematycznie idzie w górę. Dużo dobrych interwencji w defensywie, kilka niezłych podań w ofensywnych sektorach boiska.
 • Paweł Olkowski – 6 – Paweł, pomimo że nie należy do najmłodszych, nie obi się indywidualnych pojedynków. Tak było w sytuacji z 75, kiedy uwalniając się od rywala wypracował sobie pozycję strzelecką. Do szczęścia zabrakło niewiele, podobnie jak w przypadku rzutu wolnego.
 • Kamil Lukoszek – 4 – Mógł wyprowadzić Górnika na prowadzeni już w 6 min, niestety piłka tylko obiła słupek. Z czasem jednak jego gra wyglądała średnio. Sporo złych wyborów, nie radził sobie z przeciwnikami w tym meczu.
 • Robert Dadok – 6 – Ponownie ustawiony wysoko i na początku był aktywny. Z czasem nieco przygasł. Obudził się po godzinie gry i znów kilka razy szarpnął, a także starał się dorzucać piłki w pole karne. Po jednym z dośrodkowań (rzut rożny) zanotował asystę.
 • Daisuke Yokota – 4 – Kolejny mocno przeciętny mecz Japończyka. Ubiegłotygodniowy występ przeciwko drużynie Piasta napawał wiarą, że teraz będzie już tylko lepiej. W Kielcach Yokota znów zagrał poniżej oczekiwań, które w jego wypadku są większe.
 • Lukas Podolski – 5 – To właśnie Poldi zagrywał do Lukoszka na początku spotkania. Potem jeszcze wywalczył rzut wolny, po którym bliski trafienia był Olkowski. Z perspektywy całego meczu widać, że Lukas nie jest jeszcze w formie, której oczekują trenerzy, jak i on sam.

Zmiennicy:

 • Mateusz Chmarek (od 69′ za Lukoszka) – 5 – Próbował indywidualnych pojedynków, widać, że piłka się go słucha, aczkolwiek potrzebuje jeszcze ogrania.
 • Piotr Krawczyk (od 81′ za Olkowskiego) – NS. Grał zbyt krótko. 
 • Sebastian Musiolik (od 89′ za Podolskiego) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Norbert Wojtuszek (od 89′ za Rasaka) – NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Rafał Janicki. Nie mogło być inaczej. Bardzo dobra dyspozycja podczas całego meczu, a także dwa kluczowe zagrania. Wygląda, że Rafał wrócił na swój dobry, a nawet bardzo dobry poziom.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Janicki 10 Dla nieSzcześniaka 1. A p. AUrban dalej forsuje miernotę i wprowadza pod koniec meczu kolejnego miernotę, czyli Górnik gra w 9, a przy dyspozycji Luki to i nawt w 8,5.

Zgadzam się całkowicie! Choć nie rozpieszczałbym aż tak Janickiego. 8 wystarczy. Niech trochę doda jeszcze od siebie i będzie OK!

Okunuki, to był akumulator zasilający Yokotę. Nie ma akumulatora, nie ma Yokoty. Należało o tym pamiętać. A z drugiej beczki, gdzie by był Górnik dzisiaj w tabeli, gdzyby nie arcyszczęśliwa wygrana w Kielcach. Bramkę strzela obrońca, pierwszą od 4 meczy, tylko co dalej ?

Też racja.