Noty i cenzurki po meczu z Jagiellonią: Pewnie w swoich poczynaniach

Kaszpir  -  19 sierpnia 2021 19:29
1
2171

Na takie mecze Górnika wszyscy czekamy i prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się tak dobrego występu w Białymstoku. Zabrzanie od początku spotkania wyglądali pewnie w swoich poczynaniach na niewiele pozwalając faworyzowanej Jagiellonii. Cieszy szczególnie coraz pewniejsza postawa defensywy. Jan Urban po pierwszych, mało udanych meczach, zmodyfikował system. Górnik przeszedł na grę trójką obrońców i wygląda to dobrze. Zabrzanie pokazali też sporo jakości w ofensywie. Dużo gry piłką, kombinacyjnych akcji oraz rozgrywane na różne warianty stałe fragmenty. 

„Trójkolorowych” czeka teraz ligowa pauza (przełożony mecz z Rakowem przyp. red.), a potem czeka nas pojedynek z Piastem Gliwice.

 • Grzegorz Sandomierski – 7 – Kolejny udany mecz Grześka. Pewny w swoich poczynaniach. Być może mógł zrobić nieco więcej prze golu dla Jagiellonii, ale z drugiej strony Prikryl oddawał strzał z bliskiej odległości.
 • Przemysław Wiśniewski – 7 – Widać, że forma Przemka idzie w górę. Pewny w interwencjach, twardo walczył (najczęściej skutecznie) z rywalami. Próbował swoich sił także w akcjach ofensywnych, jak choćby w 70 min., kiedy ładnie pograł z Nowakiem.
 • Rafał Janicki – 7 – Rafał trzyma poziom, kierowana przez niego defensywa na niewiele w sumie pozwoliła faworyzowanej Jagiellonii. Umiejętnie czytał grę, bardzo dobrze radził sobie w powietrzu.
 • Adrian Gryszkiewicz – 7 – Kolejny bardzo udany występ, skuteczny w odbiorach. W 81 min znakomitą interwencją uprzedził Trubehę, w sytuacji gdy zawodnik gospodarzy mógł wyjść oko w oko z Sandomierskim.
 • Dariusz Pawłowski – 7 – Po raz pierwszy pojawił się na murawie w obecnym sezonie. Od razu zanotował bardzo dobry występ, jest szansa, że na dłużej wskoczy do pierwszego składu.
 • Krzysztof Kubica – 8 – Już przed tygodniem był blisko swojej pierwszej bramki w lidze. Defensywnemu pomocnikowi udało się to (i to podwójnie !!) w Białymstoku. Krzysztof był w odpowiednim miejscu i czasie. Wywiązywał się również ze swoich zadań w defensywie.
 • Alasana Manneh – 8 – Znakomity mecz Ghańczyka. jego spokój rozgrywania piłki imponował. Mocno pracował też w defensywie, najwięcej prób odbioru. Do tego oczywiście kapitalna asysta.
 • Erik Janża – 7 – Napracował się w poniedziałkowy wieczór, w końcówce meczu fajnie wymieniał się pozycjami z Jimenezem. Przydarzyły się też niepotrzebne straty, ale przede wszystkim zanotował asystę przy golu numer dwa dla Górnika.
 • Bartosz Nowak – 7 – Na szczególne podkreślenie zasługuje jego asysta przy golu Jesusa. Bartosz popisał się wówczas znakomicie rozwiązał akcję, błyskawicznie i niezwykle inteligentnie odgrywając do Hiszpana. 
 • Piotr Krawczyk – 5 – Mógł mieć zdecydowanie wyższą notę, gdyby w wykańczaniu akcji wykazał więcej… zdecydowania. Pokazywał się do kombinacyjnej gry, ale podejmował złe, lub zbyt późne decyzje. Nie możemy nie wspomnieć oczywiście o asyście 2. stopnia przy trafieniu Jineneza.
 • Jesus Jimenez – 8 – Widać było, że w Białymstoku czuł się znakomicie i nie chodzi tu warunki atmosferyczne, ale sposób gry Górnika. Jesus, wespół z partnerami  kreował poczynania zabrzan. Dużo gry kombinacyjnej, z pierwszej piłki. Dobry mecz podkreślony zdobyczą bramkową. Zresztą Jimenez trafił w trzecim kolejnym meczu i przewodzi stawce ligowych snajperów.

Zmiennicy:

 • Ismael Baidoo (od 78′ za Krawczyka) – N/S – Grał zbyt krótko. Wszedł w końcówce, gdzie można było wykorzystać jego szybkość w kontratakach. Nie doczekaliśmy się takiej akcji, ale tez rywale nie ułatwiali zadania, jak choćby Michał Pazdan, który powstrzymywał Baidoo chwytem za szyję.
 • Mateusz Cholewiak (od 88′ za Jimeneza) – N/S – Grał zbyt krótko
 • Adrian Dziedzic (od 90+2′ za Kubicę) – N/S – Grał zbyt krótko
 • Vamara Sanogo (od 90+2′ za Nowaka) – N/S – Grał zbyt krótko

Kogut meczu: Krzysztof Kubica. Wybór mógł być tylko jeden, chociaż w sumie cały zespół zasłużył na pochwały. Strzelając jednak dwa gole na boisku niepokonanego dotąd rywala, to mówi samo za siebie. Poza tym, jak pisaliśmy wyżej Krzysztof generalnie zagrał dobre zawody. Dla Kubicy to szczególnie pozytywny tydzień, w środę defensywny pomocnik Górnika dostał powołanie do kadry U-21 na zbliżające się mecze eliminacyjne do MME.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Nie widać pozostałych ocen!