Noty i cenzurki po meczu z Jagiellonią Białystok: Nie było intensywności. Pozytywne zmiany

Kibic  -  30 sierpnia 2022 08:30
1
1895

Piłkarze Górnika meczem przeciwko Legii na Łazienkowskiej wysoko zawiesili poprzeczkę, jeśli chodzi o oczekiwania, co do ich gry. W spotkaniu z Jagiellonią z pewnością nie zbliżyli się poziomem do tego zaprezentowanego w Warszawie, aczkolwiek ambicji i chęci trudno zawodnikom odmówić. Wyraźnie brakowało energii, zabrzanie po prostu nie zagrali na takiej intensywności, jak tydzień wcześniej. 

Oczywiście nie bez wpływu są tutaj problemy personalne z jakimi boryka się Bartosch Gaul. Swoją drogą, po końcówce okienka transferowego dopiero trzeba będzie to kleić. Należy w tym miejscu również podkreślić, że zmiany dokonane przez sztab szkoleniowy, miały w większości pozytywny wpływ na grę zespołu.

 • Kevin Broll – 4 – W 20 min broni w sytuacji sam na sam z Bidą. Niestety w doliczonym czasie pierwszej połowy przepuszcza piłkę między nogami. Zresztą gra nogami pozostawia trochę do życzenia. 
 • Aleksander Paluszek – 6 – Tym razem bez gola, ale za to a asystą przy trafieniu Janży. Paluszek przedłużył piłkę wyrzuconą z autu przez Olkowskiego.
 • Rafał Janicki – 5 – W 4 min. po rzucie wolnym doszedł do głowy i uderzył niecelnie. W 13 min. ofiarnym wślizgiem blokuje strzał Imaza. Za chwilę  ponownie dochodzi do uderzenia głową, ale znów piłka mija słupek. W końcówce ta głowa nieco się gotowała i może mówić o szczęściu, że sędzia nie pokazał mu drugiej żółtej kartki. 
 • Richard Jensen – 6 – Zdecydowanie najczęściej wyprowadzał piłkę ze strefy defensywnej zabrzan. Dobre interwencje czy to ciałem, czy wślizgami.
 • Erik Janża – 6 – Sporo niedokładności było w grze Erika, ale jak już pokusił się o precyzję, to od razu zdobył fantastycznego gola.
 • Paweł Olkowski – 5 – W 19 min. po indywidualnej akcji, Paweł oddał strzał po którym piłkę odbiła się od zewnętrznej strony słupka. Jednak zdecydowanie za mało było takich wejść. Olo miał też swój udział przy bramce, gdyż to właśnie o  wprowadzał wówczas futbolówkę z autu.
 • Jean Mvondo – 6 – Solidny, swoją robotę przez większość meczu poprawnie. Przegrał jednak pojedynek z Bidą w środku pola przy bramkowej akcji Jagiellonii.
 • Mateusz Cholewiak – 5 – W przeciwieństwie do meczu przy Łazienkowskiej, tutaj mieliśmy zdecydowanie mniej okazji oglądać szarże, bądź ich próby w wykonaniu Mateusza. Podobnie jak cały zespół, miał mniej energii, niż przed tygodniem.
 • Robert Dadok – 5 – Jak wyżej. Robert też długimi fragmentami znikał z radaru, brakowało jego dynamicznych wejść. 
 • Piotr Krawczyk – 3 – W 26 min. w asyście kilku obrońców zdołał oddać strzał, ale zbyt lekki, by Alomerović miał z nim kłopot. Zdecydowanie za mało aktywny, nie utrudniał mocno życia obrońcom Jagi.
 • Szymon Włodarczyk – 4 – Najlepsze akcje w wykonaniu Szymona, to ta z 26 min, gdy zagrywał do Krawczyka oraz z 39 min, kiedy miał okazję do strzału z woleja. Poza tym problemy z walką o pozycję, choć z drugiej strony Szymon ma zdolność wyłuskiwania piłki rywalom. Zmieniony po godzinie gry.

Zmiennicy:

 • Dani Pacheco (od 58′ za Włodarczyka) – 6 – Jego wejście dodało trochę wigoru ofensywie Górnika. Fajnie wychodził do gry, szukał sobie przestrzeni. W 67 min. ładnie się obrócił z futbolówką i przymierzył tuż przy słupku. Podobnie rzecz się miała w dolczinym czasie gry, tym razem na przeszkodzie stanął bramkarz Jagiellonii.
 • Krzysztof Kolanko (od 73′ za Cholewiaka) – 6 – W tym chłopaku jest jakiś błysk. Potrafi pograć piłką, przy czym odnosi się wrażenie, że Krzyśkowi nie sprawia chyba różnicy, czy robiłby by to na placu pod blokiem, czy przy kilkunastotysięcznej widowni. Kolanko był bliski przechylenia szali zwycięstwa na stronę Górnika w doliczonym czasie gry. Najpierw ostemplował poprzeczkę, a potem świetnie wystawił do Pacheco.
 • Robin Kamber (od 73′ za Mvondo) – 4 – Debiut Szwajcara trudny do oceny. Niczym specjalnym się nie wyróżnił, również bez jakiegoś poważnego błędu.
 • Krzysztof Kubica (od 75′ za Dadoka) – 5 – Szkoda, że nie udało się czegoś strzelić na pożegnanie z zabrzańską publicznością. W piątek futbolówka nie szukała Krzysztofa za bardzo.
 • Norbert Wojtuszek (od 75′ za Krawczyka) – 6 – Dwukrotnie próbował zaskoczyć Alomerovića uderzeniami. W pierwszej próbie futbolówka przeszła minimalnie obok słupka, drugą wybronił golkiper białostocczan.

Kogut meczu: Brak

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Po co oni Krawczyka Mvondo i Cholewiaka trzymaja a biora mlodziezowca z Pogoni Szczecin jakby swoich nie mieli dziwna polityka transferowa Gornika