Noty i cenzurki po meczu z Cracovią: Nierównowaga na stałym poziomie

Kibic  -  7 października 2019 19:05
0
3383

Remis na Cracovii nie jest zły, rywale dzięki ewentualnej wygranej wskakiwali na pozycję lidera. Górnik im te plany pokrzyżował, ale swoją grą na kolana nie rzucił. Po raz kolejny, co staje się regułą w tym sezonie, nie było równowagi pomiędzy grą defensywną, a poczynaniami ofensywnymi. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o formę poszczególnych piłkarzy. Kiedy jedni wracają na właściwe tory (Jimenez), inni mają zadziwiające wahania dyspozycji. Martwić też zaczyna, że Igor Angulo przeszedł obok meczu, nie pierwszy już raz w tym sezonie. Wygląda to na większy regres formy Baska.

Patrząc na wyjściowe zestawienie Górnika widać było, że Marcin Brosz przede wszystkim nie chce w Krakowie przegrać. Gra defensywna zespołu była co najmniej niż poprawna, tak naprawdę Cracovia nie rozwinęła jakoś szczególnie skrzydeł. Zabrakło chyba jednak wcześniejszych decyzji, by wspomóc ofensywę choćby, coraz bardziej obiecująco sobie poczynającym Ishmaelem Baidoo. Reasumując, chociaż to gospodarze byli faworytem niedzielnego pojedynku, to wydaje się, że z przebiegu meczu byli chyba do ugryzienia.

  • Martin Chudy – 6 – Kolejny bardzo dobry występ Chudego. Przyzwyczaił nas do pewnej postawy. W 62. min uratował zespół od utraty gola.
  • Erik Janża – 6 – Słoweniec zaliczył kolejne udane zawody, podkreślone asystą – trzecią w sezonie. Dobre występy w Górniku zaowocowały powołaniem do kadry Słowenii.
  • Michał Koj – 6 – Koju zastąpił w defensywie kontuzjowanego Bochniewicza  i trzeba przyznać, że zadaniu podołał. Uzupełniał się z Wiśnią na środku obrony, a pamiętajmy, że Michał po raz pierwszy w meczu ligowym w obecnym sezonie wybiegł w wyjściowej jedenastce. Miał szansę na zdobycie gola, ale jego uderzenie głową minęło minimalnie słupek bramki Cracovii.
  • Przemysław Wiśniewski – 6 – Zdecydowany w grze w powietrzu, miał sporo pracy, dużo interwencji.
  • Boris Sekulić – 5 – W obronie było ok, ale w ofensywie brakowało czasami pójścia do końca za akcją, jak choćby po zagraniu Bauzy w ostatnich fragmentach spotkania. Choć może było to już efektem zmęczenia prawego obrońcy.
  • Jesus Jimenez – 6 – Wydaje się, że Hiszpan łapie swój dobry rytm. Kolejny mecz w którym możemy zobaczyć ze strony Jesusa sporo udanych zagrań i akcji.
  • Szymon Matuszek – 6 – Bardzo, bardzo solidny występ Szymona przeciwko Cracovii. Zdobyty gol podbudował z pewnością Matuszka, choć przydarzyła mu się jedna strata. Poza tym mocno utrudniał życie rywalom, często ich wyprzedzał. W końcówce musiał opuścić murawę, kiedy rywal roztrzaskał mu głowę.
  • Mateusz Matras – 4 – W przeszkadzaniu rywalom poprawnie, niestety dał się wyprzedzić Dytjatiewowi przy golu dla gospodarzy.
  • Kamil Zapolnik – 3 – O ile w meczu z Lechem Kamil potrafił zgubić obrońców i znaleźć się w doskonałych sytuacjach (tylko ta skuteczność), o tyle w Krakowie Zapolnika zupełnie nie było na boisku. Pomocnik Górnika w niedzielnym pojedynku nie mógł się odnaleźć, niewiele mu wychodziło.
  • David Kopacz – 4 – Przyczynił się do rożnego z którego padła bramka dla Górnika, ale to jego strata rozpoczęła akcję, która z kolei zakończyła się kornerem (wówczas Dytjatjew doprowadził do wyrównania) dla Cracovii. Ogólnie sporo strat przy wyprowadzaniu kontr.
  • Igor Angulo – 3 – Zupełnie niewidoczny, bardzo dobrze pilnowany przez Dytiatjewa i Jablonskiego, trudno przypomnieć sobie akcje w których Igor napsuł życie defensorom Cracovii, raz wrócił w nasze pole karne i wślizgiem wybił piłkę spod nóg Rapy.

Zmiennicy:

  • Filip Bainović (od 63′ za Davida Kopacza) – 5 – Wszedł z zadaniami defensywnymi. Tutaj pracę wykonał, brakuje nam jednak jakiś bardziej wyszukanych dograń do partnerów z przodu, a przecież technika i przegląd pole nie są Filipowi obce.
  • Juan Bauza (od 77′ za Kamila Zapolnika) – N/S – Grał tylko kilkanaście minut. Raz urwał się rywalowi przy bocznej linii, starał się być aktywny.
  • Łukasz Wolsztyński (od 90′ za Igora Angulo) – N/S – Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Brak

Skala not:

1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments