NKO umorzyła karę pieniężną dla Górnika Zabrze

kesera  -  19 czerwca 2013 16:45
0
814

druzyna_polonia_1213
Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN na środowym posiedzeniu rozpatrywała odwołania Klubów Ekstraklasy w sprawie kar dyscyplinarnych, nałożonych na nie przez Komisje ds. Licencji Klubowych PZPN. Górnik Zabrze nie będzie musiał płacić kary 20 tysięcy złotych.

NKO postanowiła złagodzić karę 100 tysięcy złotych dla Lecha Poznań (otrzymał ją za naruszenie dyscypliny licencyjnej) do kwoty 50 tysięcy złotych.

Górnikowi Zabrze i Wiśle Kraków umorzono w całości kary 20 tysięcy złotych, które te kluby otrzymały za brak licencji UEFA (Wisła ze względu na kryteria finansowe, a Górnik ze względu na kryteria infrastrukturalne).

Piastowi Gliwice, który za naruszenie dyscypliny licencyjnej otrzymał kary 20 tysięcy złotych i 10 tysięcy złotych, złagodzono karę do 10 tysięcy złotych i ostrzeżenia.

Pogoni Szczecin złagodzono zaś karę do 10 tysięcy i ostrzeżenia (za naruszenie dyscypliny licencyjnej otrzymała karę 20 tysięcy złotych i 5 tysięcy złotych).

Kary nałożone na kluby, poza przypadkiem Górnika i Wisły, były w opinii NKO zasadne, ale zbyt surowe. NKO potwierdza konieczność dyscyplinowania klubów w ramach procedury licencyjnej. Uznaliśmy jednak część argumentów klubów za zasadne, m.in. zmiany zasad przebiegu postępowania licencyjnego oraz nowe wymagania wprowadzonego w tym roku procesu.

źródło: PZPN/Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments