Nigdy wcześniej takich „kotletów tam nie robili”

Kaszpir  -  21 marca 2018 18:32
0
5170

W czwartek o godz. 11:00 odbędzie się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej, na którym zapadną już ostateczne decyzje odnośnie kar nałożonych na Górnika Zabrze po meczu z Piastem w Gliwicach. Najważniejszą kwestią pozostaje podtrzymanie, bądź uchylenie decyzji o odjęciu zabrzanom trzech punktów. Przypomnijmy, że po przerwanym i niedokończonym meczu w Gliwicach, Komisja Ligi m. in. przyznała walkower na korzyść Górnika, jednocześnie odejmują klubowi z Zabrza trzy punkty za prowokację kibiców Górnika. O ile pierwsza część decyzji ma swoje umocowanie w przepisach, o tyle druga jest precedensem wymyślonym na potrzebę… no właśnie, kogo? 

Suchej nitki na tej decyzji nie pozostawił Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, pierwsza wypowiedź Zbigniewa Bońka na łamach katowickiego Sportu brzmiała jednoznacznie – Komisja się wygłupiła. Sternik polskiego futbolu odniósł się po raz kolejny w tej kwestii w niedzielnym programie Liga+Extra: – Kuriozalna decyzja KL, jeżeli mecz został przerwany ze względów bezpieczeństwa, to jest walkower na niekorzyść organizatora. W temacie, jaką decyzję powinna podjąć Najwyższa Komisja Odwoławcza, oczywiście prezes w żaden sposób stanowiska nie zajął, ale z jego wypowiedzi łatwo wyciągnąć wnioski: – NKO jest ciałem niezależnym, mam do tej komisji wielkie zaufanie, nigdy wcześniej takich „kotletów tam nie robili”. Zbigniew Boniek w zdecydowanych słowach skomentował, co może być następstwem podtrzymania decyzji KL przez NKO: – Wtedy pozostaje droga do Trybunału Arbitrażowego, oni by się tam z nas śmiali, że podejmujemy takie bezprecedensowe decyzje. Wydaje mi się, że członkowie KL już sami wiedzą, że troszeczkę się wygłupili i to nie pierwszy raz, ale to nie pora żeby się tamtymi sprawami teraz zajmować.

W studio obecny był również Sławomir Stempniewski, były Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN. Popularny „Pan Sławek” chyba najtrafniej spuentował, cytatem z rzymskiego filozofa – Seneki, poczynania Komisji Ligi: – Błądzić jest rzeczą ludzką, ale trwać w błędzie – głupotą. 

I niech te słowa będą myślą przewodnią odpowiedzialnych za polską piłkę, w tym członków Komisji Ligi, jak i Najwyższej Komisji Odwoławczej.

Źródło: Canal+/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments