Nie pchajmy się do pucharów! Nie okłamujmy samych siebie! Posprzątajmy ten bajzel!

kesera  -  19 maja 2013 16:35
0
944

nakoulma_gornik_polonia_1213
Wszystkie rozmowy w sprawie wynajęcia stadionu powinny zostać anulowane. Z tym, co prezentuje drużyna oraz klub nie ma sensu pchać się do występów w Europie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zespół i klub Górnik Zabrze obecnie na to absolutnie nie zasługują. Poziom najwyższej półki europejskiej prezentują jedynie kibice!

Fani, którzy byli w 2007 roku na pamiętnym przegranym spotkaniu z Wisłą Kraków 0:4, o czym szerzej piszemy w tym miejscu, teraz mają zdecydowanie więcej pretensji do drużyny i klubu niż wtedy. Niby wszyscy mają ciągnąć wózek w tę samą stronę, bo takie były zapowiedzi przed meczem z Zagłębiem Lubin. Na boisku „Miedziowych” wyglądało to naprawdę dobrze, ale wiele wskazuje na to, że było to zagranie pod publikę. Wózek w sobotę wszyscy może i ciągnęli, ale po drodze stracił on przynajmniej jedno kółko. Nikogo nie przekona zdanie, że „Trzy kółka są dobre” i nie należy szukać „dziury w całym”.

Nie może być tak, że zespół wygląda jak zbieranina „kopaczy”, a takie momentami w sobotę można było odnieść wrażenie. Adam Nawałka bezwzględnie powinien zrezygnować z usług kilku zawodników. Kibice nie chcą, aby klub opierał się w przyszłości na takich graczach jak Bartosz Iwan, Grzegorz Bonin, czy też Seweryn Gancarczyk. Oni nie odbudują Górnika. Wolelibyśmy dostać „lanie” od Polonii mając w składzie Jacka Wiśniewskiego, Tomka Prasnala, Michała Probierza, czy też Adama Kompałę. Wtedy mielibyśmy jasność, że zawiodły umiejętności czysto piłkarskie, czy też dyspozycja dnia. W przypadku obecnego zespołu pewności, co do tego już mieć nigdy nie będziemy.

Każdy chyba rozgrywa swój własny mecz, a ostatnie na czym poszczególnym osobom zależy jest wspólny sukces. Kolektyw z jesieni rozsypał się jak domek z kart. Wiele wskazuje na to, że niektórzy są już sobą wyraźnie zmęczeni. Potrzeba dużych zmian, na które niestety się w najbliższym czasie nie zanosi. Począwszy od zmiany właściciela klubu, poprzez roszady w gabinetach, a na piłkarzach skończywszy. Jedynie sztab szkoleniowy zasługuje na uznanie, bo potrafił w tym bałaganie zrobić coś z niczego. Z drugiej strony Nawałka ze swoimi współpracownikami powinien kilku osobom dać do zrozumienia, że dla nich miejsca jesienią już nie będzie.

Klub negocjuje wynajem stadionu w Sosnowcu, Katowicach i Krakowie, aby po odwołaniu się otrzymać licencję na występy w rozgrywkach UEFA. Tylko po co? Gdzie się pchamy, skoro nie chcemy grać w Europie. Nie okłamujmy samych siebie oraz kibiców! Do Europy brakuje nam bardzo dużo, a jedyne, co do niej pasuje, to sympatycy Górnika Zabrze. Oni zawsze, bez względu na pogodę i wyniki głośno dopingują i wspierają… historię Górnika… Tylko ile można znieść? Po raz pierwszy od roku 1994, w obecnym sezonie (dokładniej do pierwszych meczów rundy wiosennej) mieliśmy namiastkę walki o tytuł mistrzowski. Może trochę na wyrost, ale jednak. Nie ma co obarczać winą samych piłkarzy, bo po prostu występować w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, czy też Ligi Europejskiej absolutnie nie powinien klub, który ciągnie wózek na „trzech dobrych kółkach”, a co jakiś czas najedzie to na dziurę, to złapie „kapcia”, czy zarysuje lakier. Wiemy, że długów z przeszłości nie da się wymazać szkolną gumką, ale starajmy się działać z głową i doprowadzić do tego, by udało się wreszcie posprzątać ten „bajzel”!

Czy komukolwiek, za wyjątkiem kibiców, tak naprawdę zależy, aby Górnik wrócił do lat świetności i odzyskał swój dawny blask? My wydajemy ciężko zarobione pieniądze na swój ukochany klub, w którym bardziej chyba patrzy się, aby zapełnić swoją skarbonkę niż ciągnąć wózek na czterech kółkach dla dobra ogółu. Trzeba się szybko opamiętać, bo najwierniejsi sympatycy w końcu mogą się zbuntować i kto wie, czy niedługo znów nie będziemy się martwić sprawami egzystencji jak teraz Polonia Warszawa? U progu otwarcia trzech trybun stadionu klub powinien zdawać sobie sprawę, że zakończenie pierwszego etapu modernizacji stadionu problemu nie rozwiąże!  Nie zmarnujmy tej jedynej szansy by być normalnym klubem! W innym wypadku utkniemy w tym bagnie na lata…

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments