Nie dostaniemy 3 mln euro za transfer Włodarczyka

Kibic  -  16 lipca 2023 10:43
16
21625

Piłkarze Górnika Zabrze kończą powoli austriacki etap przedsezonowych przygotowań. Na zgrupowaniu pojawił się również Adam Matysek. Prezes Górnika po sobotnim sparingu, spotkał się z mediami. Poniżej najważniejsze tematy, o które został zapytany.

Kanji Okunuki

 – Moim zdaniem, to był na tyle wartościowy zawodnik, że powinien zostać. Zabiegaliśmy o to, ponieważ pasował do naszej koncepcji, pokazał się z bardzo dobrej strony, wpasował się w zespół. Pomógł nam bardzo wydatnie w tych ostatnich meczach poprzedniego sezonu i gdybyśmy wcześniej mieli zapewnienia w sprawie transferu Szymona Włodarczyka, pewnie bylibyśmy w stanie zapłacić kwotę, która wchodziła w grę przy wykupie Japończyka. Ważną kwestią w tym temacie jest również to, że druga strona, czyli managerowie, partnerzy, klub Okunukiego, nie za bardzo chcieli nam wyjść na przeciw. Nie znaleźliśmy wspólnej linii, by zawodnik został u nas, bo wiadomo, że wszystko rozbija się o pieniądze. Chcieliśmy to rozwiązać w innej formie płatności, tak jak się to przy transferach odbywa, że nie płacisz jednorazowo, tylko w transzach. Nie osiągnęliśmy tutaj porozumienia.

Transfer Włodarczyka

 – Wiecie doskonale, że my jako klub nie do końca uczestniczymy w takich transakcjach. Odbywa się to między managerem, zawodnikiem, a klubem pozyskującym. Wszystko odbywało się na zasadzie takiej, że my wyrażamy zgodę na odejście Włodarczyka. To pozwoliło jego managerowi na działanie i on oczywiście spełnił nasze oczekiwania. Cieszymy się, że tak się to ostatecznie potoczyło. Kiedy propozycje ze Sturmu zaczęły spływać, wówczas mogliśmy w tym uczestniczyć i nie na wszystkie propozycje zgodziliśmy się, dlatego trwało to trochę dłużej.

 – Co do kwoty za Włodarczyka, my nie dostaniemy 3 mln euro. Będzie to suma ponad dwóch milionów, pewne kwoty przechodzą choćby na PZPN, czy OZPN. Pieniądze będą płacone w ratach, ale trzeba spełnić pewne warunki. Nie chcę tu mówić o szczegółach, część z nich musi być spełniona przez samego Szymona, jak i Sturm Graz, żebyśmy dostawali bonusy. Miejsce w lidze, gole i tym podobne i to nam pewną kwotę da, ale nie 3 mln.

Zaległości za Krzysztofa Kubicę

 – Temat się przeciąga. Próbujemy różnymi sposobami ściągać należności kontraktowe, które zostały podpisane przez obie strony, ale nie każdy partner traktuje to poważnie. Mamy duże problemy, by ściągnąć te pieniądze. Dziwię się tylko, że skoro FIFA wprowadza różne przepisy, sankcje i nie jest to potem egzekwowane przez taką federację. Potrzebna jest większa pomoc ze strony FIFY, czy UEFY, by mniejsze kluby europejskie były bardziej szanowane. Składamy odpowiednie wnioski, wygrywamy te sprawy, a później okazuje się, że terminy mijają i trzeba kolejne wnioski składać, a druga strona, czyli Benevento Calcio nie poczuwa się, by nam coś uregulować.

Odejście Jeana Julesa Mvondo

 – Nie kwestionując umiejętności piłkarza, nie byliśmy przekonani co do tego, czy da nam tyle jakości w kolejnym sezonie. Musieliśmy zawrzeć porozumienie i rozwiązaliśmy umowę.

Propozycje z klubów dla innych piłkarzy Górnika

 – Na dzisiaj nie ma żadnych sygnałów, co do potencjalnego odejścia któregoś z naszych piłkarzy. Mamy wyjątkową sytuację. My za chwilę startujemy z ligą, reszta zacznie za jakiś czas i ta karuzela transferowa może też zatoczyć się kołem przez Zabrze. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji, ponieważ to zaburza trenerowi pewien plan, ale w piłce wszystko jest dynamiczne.

Koszulki meczowe

 – Sprawa będzie wyjaśniona zaraz po naszym powrocie. Ta sytuacja, była trochę niezależna od nas, ale stroje będą oczywiście zaprezentowane, a każdy kibic przed pierwszym meczem będzie mógł nabyć taką koszulkę.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli jednak była jakaś wtopa z koszulkami

Ekstraklasa zmieniła czcionke i wiekszość klubów ma obsuwę do tego jak sie bierze firmę no name to tak to wygląda

Czyli alj nic nie wiemy.

„alj” nic nie wiesz, jak zwykle… „alj alj alj” DALEJ nie wiesz jak pisać poprawną polszczyzną, drinki na bok i szybko po podręcznik z gramatyki (proponuje zacząć od podstaw dla przedszkolaków), na naukę nigdy nie za późno (nawet Adrian się uczy jak się nie uczy), no ale są też przypadki kompletnie odporne na wiedze… Prawda? 😉

To JAN GAŁĄZKA- czego Janek się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał. I nie umie!!! 😅😆😆Pewnie ma na to odpowiednie papiery

5 minuta i już w plecyz Hanoverem

Co do Okunukiego i Mvondo to dokładnie to zasr….e. Wystarczy porównać tych co grali w Austrii. Niebo, a ziemia na korzyść tych pierwszych. Więc nie wygaduj bzdur facet o jakości gry Mvondo.

Rozwaliliście do cna skład Górnika. Do tego Krawczyk ulubieniec Urbana i Szcześniak. Dno!!!

Jeszcze będziesz się cieszył z każdej kolejnej bramki Krawczyka , lub dobrej interwencji Szcześniaka,
Mamy zdolna młodzież,ale trzeba nad nimi z barem stać i pilnować na każdym kroku żeby sodówka nie uderzyla

Do baru to będziemy chodzić po każdym meczu Górnika zalewać się z żalu po grze Krawczyka i Szczęsnego.

Ile razy cieszyłeś się z goli Krawczyka przez 4 jego sezony w Górniku,nie licz samobóji i karnych na na naszą niekorzyść!!

Hej, bych. Ale ty głupi jesteś….szkoda słów…
Trzeba się cieszyć że w tym okienku jest jakakolwiek polityka transferowa , bo przez ostatnie sezony nie było …. A co do okunukiego i mvondo to dobrze jak poszli , okunukiego szkoda ,ale na kasę nie poradzisz , a mvondo przez ponad dwa sezony w górniku to miał tylko jedną rundę dobrą , a reszta to była różna …..
Ludzie zejdźcie na ziemię gdzie my jesteśmy ???to Polska i Ekstraklasa …my musimy kupować za darmo Polaków i ich promować i sprzedawać dalej -tylko wtedy będziemy normalnie funkcjonować …..Bądźmy wszyscy realistami … I nie porównajmy się do innych bo to zawsze mizernie będzie wygladalo

Oj Kamillo ,Kamillo nie używaj w stosunku do innych nazw jakimi Cię w domu wołają mamuś i tatuś. Bo im na Twój widok ręce z rezygnacji co spłodzili opadają. Pozdrawiam Mamusie i Tatusia, może synek wyrośnie na ludzi. Kiedyś!!!

Jak zwykle sami fachowcy tak źle tak niy dobrze dajcie czas Urbanowi i tym synkom a myśla że wszystko bydzie Ok co do Krawczyka jak go Jasiu tak bardzo chcioł to musi w nim coś widzieć może synek potrzebuje wsparcia bo inaczyj sie poli my tego niy widzymy od tego jest sztab a co do Szcześniaka to na Wiśni tyż wszyscy psy wiyszali a jak poszoł do kożdy biadoloł moim zdaniym za dużo sam jest fachmanów niych zagrajom pora szpilów wtedy możemy coś pedzieć na temat odpowiednich grajków

Zresztą reszta nowych też nie lepsza. Siplak dwie brami z Schalke 04 to jego robota.

Ciekawa sprawa. Chcieli kupić Okunukiego płacąc w ratach, druga strona się nie zgodzila, a sami sprzedają w ratach i są dymani tak jak z Kubicą.