Nasze zgody: Wyjazdowy weekend braci. Inauguracja Wisłoki w III-lidze!

Milo  -  9 sierpnia 2014 13:48
0
1300

Wisloka_wyjazd_1314

Ten weekend dla naszych zgód będzie wyjazdowy. Jako pierwsza do boju stanie ekipa z Rybnika, która uda się do pobliskich Katowic na mecz z Rozwojem. W niedzielne południe I-ligowa  „GieKSa” zagra w meczu wyjazdowym z Miedzią Legnica.  Również w niedzielę sezon rozpocznie drużyna Wisłoki Dębica, która występować będzie w III-lidze.

ROW Rybnik podbudowany zwycięstwem nad Rakowem Częstochowa zmierzy się z Rozwojem Katowice. Zwycięstwo nad częstochowianami pozwoliło rybniczanom szybko uwierzyć we własne umiejętności. Mieszanka trenera Marcina Prasoła, czyli połączenie młodości z doświadczeniem w pierwszej próbie wypaliła. W inauguracyjnej kolejce Rozwój Katowice uległ Siarce Tarnobrzeg 1:2. Przed dwoma tygodniami Rozwój awansował do kolejnej fazy Pucharu Polski, pokonując 2:1 Legionovię Legionowo. Spotkanie zapowiada się ciekawie, a ROW musi udowodnić, że pierwsza wygrana nie była przypadkowa.

Zawodnicy GKS-u oraz kibice zamiast myśleć o niedzielnym obiedzie muszą udać się do Legnicy. Termin spotkania mało atrakcyjny, a wszystko przez telewizję, która chce wyemitować to spotkanie.”GieKSa” podobnie jak ROW sezon rozpoczęła od wygranej. Kibice pierwszy raz od siedmiu lat mogli się cieszyć na inaugurację rozgrywek z wygranej. Katowiczanie rzutem na taśmę pokonali Widzew Łódź, a decydujący cios zadali w doliczonym czasie gry. Miedź Legnica w inauguracyjnej kolejce przegrała z Olimpią Grudziądz 2:4. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się zawodnicy Miedzi, którzy wygrali 3:0. Można mieć nadzieję, że tym razem czas na rewanż.

Wisłoka Dębica zainauguruje sezon w III-lidze podkarpacko – lubelskiej. Dębicka Wisłoka udaje się w daleki wyjazd do Radzynia Podlaskiego gdzie zmierzy się z miejscowymi Orlętami. Kadra biało-zielonych nie została jeszcze ostatecznie zamknięta. Szkielet drużyny został utrzymany, a poza tym została ona wzmocniona czterema doświadczonymi piłkarzami. Do III ligi Wisłoka wróciła po grze w V i IV lidze, więc ciężko powiedzieć na co stać zespół z Dębicy. Pora rozpocząć walkę o awans do II-ligi!

Sobota, 9 sierpnia

II-liga
Rozwój Katowice – ROW Rybnik, godz. 17.00

Niedziela, 10 sierpnia

I-liga
Miedź Legnica – GKS Katowice, godz. 12.30

III – liga
Orlęta Radzyń Podlaski – Wisłoka Dębica, godz. 17.00

Źródło: Roosevetla81.pl
Foto: wisloka.com.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments