Nasze zgody: Wszyscy na wyjazdach chcą poprawić sobie nastroje

Spark  -  22 sierpnia 2014 17:58
0
909

kibice_miedz_gks_1415
W ten weekend drużyny naszych przyjaciół zagrają na wyjazdach. GKS Katowice jedzie do Świnoujścia, ROW Rybnik do Tarnobrzega, natomiast Wisłoka Dębica do Lublina. Po ostatnich nieudanych spotkaniach wszystkich trzech ekip, te najbliższe pojedynki będą niezwykle istotne.

Pierwsi na murawę wybiegną piłkarze Wisłoki Dębica, którzy znajdują się w strefie spadkowej. Lublinianka Lublin jest tuż nad nią i ma dwa punkty więcej od Wisłoki. Jest więc szansa, aby wyprzedzić swojego najbliższego rywala i wydostać się z dołu ligowej tabeli. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem Wisłoka na razie prezentuje się słabo. Do Lublina autokarem wybierają się także kibice „Biało-Zielonych”. Zbiórka pod klubem o godzinie 11.00, a koszt wyjazdu to 30 zł.

Godzinę później walkę o punkty rozpoczną rybniczanie, którzy chcąc liczyć się w walce o awans muszą wygrywać, bo do tej pory udało im się to raz w trzech meczach. Poza tym ROW zanotował dwa remisy. Natomiast Siarka ma sześć „oczek” na koncie, ale w minionej kolejce, po udanym starcie, przegrała u siebie ze Zniczem Pruszków 0:2. Kibice z Gliwickiej, którzy na wyjazd do Tarnobrzega zbierają się o godzinie 10:00 na parkingu za PKP, liczą, że ich zespół wróci do domu z tarczą.

Najbardziej napięta sytuacja jest w Katowicach. O pozostanie na stanowisku trenera będzie walczył Kazimierz Moskal. Jeśli GKS w niedzielę nie wygra na boisku Floty, to może pożegnać się z posadą. Na Bukowej pewna formuła już się chyba wyczerpała i choć sami sympatycy GKS-u uważają, że Moskal to dobry trener, to jednak powinno dojść do zmiany szkoleniowca. Mająca ogromne problemy organizacyjno-finansowe Flota miała być czarną latarnią I ligi. Na start doznała porażki, ale później był remis, a ostatnio zwycięstwo na stadionie Olimpii Grudziądz. „GieKSa” zawodzi niemal na całej linii, kibice są wściekli, więc każdy wynik w niedzielę jest możliwy. Kibiców z Katowic czeka najdalszy wyjazd w sezonie. Wrócą do stolicy Górnego Śląska w poniedziałek nad ranem – oby w dobrych nastrojach.

III liga lubelsko – podkarpacka
Lublinianka Lublin – Wisłoka Dębica, sobota 23 sierpnia 2014, godz. 16.00

II liga
Siarka Tarnobrzeg – ROW Rybnik, sobota 23 sierpnia 2014, godz. 17.00

I liga
Flota Świnoujście – GKS Katowice, niedziela 24 sierpnia 2014, godz. 12.30

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments