Nasze zgody: Wraca I liga. „GieKSa” zaczyna bój o ekstraklasę, ROW o utrzymanie

Milo  -  6 marca 2014 20:55
0
1120

gks_radosc_1314
W ten weekend po blisko trzymiesięcznej przerwie zimowej rusza piłkarska 1 liga! Nastroje wśród naszych zgód są odmienne: „GieKSiarze” marzą o awansie do upragnionej najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast rybniczanie chcą utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Drużyny w rundzie jesiennej rozegrały 18 spotkań, a kolejne 16 meczów jeszcze przed nimi.

Pierwsi na murawę wyjdą zawodnicy ROW-u Rybnik, którzy podejmować będą Stomil Olsztyn. W pierwszym spotkaniu obie drużyny podzieliły się punktami (1:1). W Rybniku od tego czasu zmieniło się bardzo dużo. Nastąpiła zmiana trenera, a do klubu przybyło kilku nowych zawodników. W trakcie trwania przerwy zimowej do ROW-u trafiło w sumie 9 nowych zawodników, a odeszło 5 piłkarzy. Wyniki w trakcie trwania okresu przygotowawczego nie napawają optymizmem przed startem rundy, jednak to walka o punkty zweryfikuje aktualną formę rybniczan. Stomil Olsztyn zajmuje aktualnie 14. miejsce w ligowej tabeli i z dorobkiem 19 „oczek” utrzymuje się tuż nad strefą spadkową. W przypadku zwycięstwa ROW Rybnik przeskoczy rywali o jeden punkt, a ścisk na dnie tabeli jest bardzo duży. Przypominamy, że organizowany jest wyjazd na te spotkanie. Początek meczu o 18.00.

W drugim piątkowym spotkaniu GKS-Katowice zagra na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Katowiczanom w Nowym Sączu wiedzie się całkiem dobrze. Rozegrali tam cztery spotkania i przegrali tylko pierwsze z nich. W trakcie trwania okresu przygotowawczego „GieKSiarze” grali w sparingach ze zmiennym szczęściem. Przydarzyły im się wpadki z Górnikiem Łęczna i Podbeskidziem, remis z Rakowem Częstochowa, ale także wygrane z Karviną, Chrobrym i Skrą Częstochowa. Trener Kazimierz Moskal zastosował dość niespotykaną strategię na polskiej arenie, czyli bardzo małą ilość sparingów, a wolał skupić się na treningach i pracy na zgrupowaniach. Zespół z Bukowej zasilili obrońca Radosław Sylwestrzak, napastnik Szymon Skrzypczak, a z Ruchu Radzionków wrócił Maciej Wierzbicki. Sandecja zajmuje aktualnie 8 pozycję w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Zwycięstwo w inaugurującym spotkaniu z pewnością zawodnikom GKS-u Katowice doda pewności siebie oraz pozwoli utrzymać dystans do pierwszej pozycji. Więcej o meczu Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice można przeczytać w tym miejscu tym miejscu. Początek spotkania o godz. 19.45.

Źródło: Roosevelta81.pl/GieKSa.pl
Foto: GieKSa.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments