Nasze zgody: Starcie beniaminków, derby „GieKSy” z Tychami, pożegnanie Wisłoki

Spark  -  9 listopada 2013 10:21
0
1331

gks_stomil_1314
Swój ostatni mecz tej jesieni rozegra Wisłoka Dębica, która zagra na wyjeździe ze Stalą Nowa Dęba. ROW Rybnik zmierzy się na boisku innego beniaminka w Chojnicach, natomiast „GieKSę” czekają derby z Tychami.

Bez względu na wynik Wisłoka na zakończy jesień na pozycji lidera. Drużyna z Dębica nabrała w ostatni czasie ogromnego rozpędu i „zmiata” każdego kolejnego rywala. Nie inaczej powinno być w ostatnim ligowym meczu w tym roku. Stal Nowa Dęba jest w dolnych rejonach tabeli, więc Wisłoka, mająca sześć punktów przewagi na drugą Wólczanką, jest zdecydowanym faworytem do sięgnięcia po pełną pulę.

Zdobycie kompletu „oczek” bardzo przydałoby się także ekipie ROW-u. Rybniczanie, „mistrzowie remisów”, być pewnie rozegrają swój ostatni mecz pod wodzą Ryszarda Wieczorka, który we wtorek będzie już oficjalnie trenerem Górnika. Mecz w Chojnicach to starcie beniaminków. W poprzednim sezonie Chojniczanka przegrała przed własną publicznością z ROW-em 2:3. Na zapleczu ekstraklasa trochę lepiej radzi sobie jednak Chojniczanka, która ma dwa punkty więcej od zespołu z Rybnika. Mecz będzie wyjątkowy dla Daniela Ferugi, który w poprzednim sezonie wywalczył awans z Chojniczanką, a latem przeniósł się do ROW-u.

W niedzielę czekają nas derby w Jaworznie, gdzie swoje mecze rozgrywa GKS Tychy. „GieKSa”, która wreszcie ostatnio wygrała na wyjeździe, będzie chciała pokonać lokalnego rywala. Ewentualna czwarta wygrana z rzędu podopiecznych trenera Kazimierza Moskala sprawi, że co najmniej katowiczanie zachowają drugie miejsce w tabeli. Tyszanie spisują się w obecnych rozgrywkach bardzo słabo, ale po zmianie szkoleniowca „coś” drgnęło i już wydostali się ze strefy spadkowej. Od niedawna prowadzi ich Jan Żurek, czyli szkoleniowiec, który z „GieKSą” zajął 3. miejsce w ekstraklasie w sezonie 2002/2003.

IV liga podkarpacka
Stal Nowa Dęba – Wisłoka Dębica, sobota, 9 listopada, godz. 14:00

I liga
Chojniczanka Chojnice – ROW Rybnik, sobota, 9 listopada, godz. 14:00

GKS Tychy – GKS Katowice, niedziela, 10 listopada, godz. 12:30

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments