Nasze zgody: ROW o utrzymanie fotelu lidera, „GieKSa” zagra o podium, a Wisłoka o wyjście ze strefy spadkowej

Milo  -  4 października 2014 07:08
0
1081

row_gliwicka_1415

W sobotę nasi zgodowicze rozegrają swoje spotkania. GKS Katowice przed własną publicznością podejmie Chrobrego Głogów, Wisłoka zagra z Izolatorem Boguchwała, a ROW Rybnik uda się na daleki wyjazd do Kołobrzegu na mecz z miejscową Kotwicą.

GKS po wygranych z Bytovią i Pogonią tydzień temu przegrał z Zagłębiem 0:1. Mecz był różny w różnych odsłonach. Pierwsza połowa była dobra i dojrzała w wykonaniu GieKSy, ale po przerwie to było wspomnienie i katowiczanie zagrali bardzo słabo. Chrobry jest w kryzysie albo po prostu… gra na tyle, na ile potrafi. Przede wszystkim w ciągu tygodnia przegrali trzy mecze u siebie – dwa ligowe i w pucharze z Jagiellonią Białystok. Mecz ma szczególną rangę, bo w przypadku zwycięstwa i przy korzystnym ułożeniu tabeli GKS może wskoczyć nawet na drugą w lidze. Warto wspomnieć, że to właśnie Chrobry wyeliminował katowiczan z Pucharu Polski, dlatego jest okazja na rehabilitację.

ROW Rybnik dzięki remisowi z Zagłębiem Sosnowiec awansował na fotel lidera II-ligi. Wierzymy, że rybniczanie podołają zadaniu i już w przyszłym sezonie występować będą na zapleczu ekstraklasy. Kotwica aktualnie znajduje się pod kreską i ma aż o 10 oczek mniej od ROW-u. Zawodnicy z Kołobrzegu od czterech spotkań nie potrafią wygrać spotkania. „Zielono-czarni” udają się do dalekiego Kołobrzegu, aby potwierdzić, że pozycja lidera to nie przypadek.

Sytuacja Wisłoki w obecnym sezonie wygląda bardzo kiepsko, zawodnicy nawet, gdy zaprezentują się dobrze to i tak nie punktują. Klub z Dębicy w 10. kolejkach zdobył zaledwie 6 punktów i zajmuje przedostanie, siedemnaste miejsce w tabeli. Sytuacja rywali nie wygląda lepiej, bo ich zespół również znajduje się pod kreską. Zespół z Boguchwały ma na koncie tylko dwa punkty więcej niż Wisłoka i zajmuje 14 miejsce w tabeli. Wisłoka potrzebuje punktów, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Gdzie szukać punktów jak nie przed własną publicznością?

I liga
GKS Katowice – Chrobry Głogów,  sobota, 4 października 2014, godz. 16.00

II liga
Kotwica KołobrzegROW Rybnik, sobota, 4 października 2014, godz. 18.00

III liga grupa lubelsko-podkarpacka
Wisłoka Dębica – Izolator Boguchwała, sobota, 4 października 2014, godz. 15.00

Źródło: Roosevelta81.pl/GieKSa.pl
Fot.: Gliwicka72.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments