Nasze zgody: ROW jedzie na derby z Tychami, GieKSa zagra z Okocimskim w Krakowie, inauguracja Wisłoki

Spark  -  9 sierpnia 2013 10:26
0
986

gks_sandecja_1314
GKS Katowice i ROW Rybnik zagrają w ten weekend na wyjazdach. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka zmierzą się w pojedynku derbowym z GKS-em Tychy, natomiast katowiczan czeka starcie z Okocimskim Brzesko, w którym między słupkami ma stanąć… trener bramkarzy! Pierwszy mecz w sezonie rozegra natomiast Wisłoka.

Trzecia kolejka i trzeci z rzędu wyjazdowy pojedynek ROW-u. Tym razem rybniczanie nie będą musieli daleko jechać, bowiem zmierzą się z GKS-em Tychy. Nie oznacza to jednak wyjazdu do miasta słynącego z piwa, bowiem tyski obiekt jest modernizowany i tyszanie swoje mecze rozgrywają w Jaworznie. GKS to rywal dla ROW-u bardzo trudny, gdyż nigdy ekipie z Rybnika nie udało się zdobyć w wyjazdowym meczu z Tychami choćby punktu. Może uda się to przy 14-tym podejściu w Jaworznie?  Przed tygodniem ROW zremisował w Olsztynie ze Stomilem, a GKS Tychy wysoko przegrał w Gdyni z Arką. To jednak tyszanie są wyżej w tabeli I ligi, gdyż na inaugurację pokonali Górnik Łęczna.

Trudne zadanie stoi w niedzielę przed piłkarzami prowadzonymi przez Rafała Góraka. Okocimski ma na swoim koncie cztery punkty, po zwycięstwie z Sandecją i remisie z Bełchatowem. Z tą pierwszą drużyną przed tygodniem wygrali również katowiczanie. GieKSa bardzo liczy na pierwsze punkty na wyjeździe, tym bardziej, że rywale mają ogromne problemy z obsadą bramki. W kadrze Okocimskiego jest tylko dwóch golkiperów, ale obaj są kontuzjowani. Jeśli klubowi nie uda się pozyskać bramkarza, to szkoleniowiec Piotr Stach będzie musiał wystawić trenera bramkarzy. Drużyna z Bukowej nie pojedzie na mecz do Brzeska, tylko do Krakowa. Okocimski swoje spotkania rozgrywa bowiem na stadionie Hutnika.

Swoje pierwsze spotkanie rozegra Wisłoka, która podejie u siebie spadkowicza z III ligi – Czarnych Jasło. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00. Mecz odbędzie się jednak bez udziału publiczności. To efekt kary nałożonej na klub po derbowym meczu w poprzednim sezonie.

I Liga

GKS Tychy – ROW Rybnik, sobota, godz. 17.00

Okocimski Brzesko – GKS Katowice, niedziela, godz. 12.15

IV Liga
Wisłoka Dębica – Czarni Jasło, sobota, 17.00

źródło: Roosevelta81.pl
foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments