Nasze zgody: ROW i GieKSa zaczynają od wyjazdów

Spark  -  26 lipca 2013 16:58
0
1045

row
W ten weekend rozgrywki zainauguruje I liga, co oznacza również, że pierwsze mecze w nowym sezonie na zapleczu ekstraklasy rozegrają ROW Rybnik i GKS Katowice. Obie drużyny czekają pojedynki wyjazdowe.

Trudniejsze zadanie wydaję się mieć przed sobą ekipa Ryszarda Wieczorka, bowiem Termalica w minionym sezonie do samego końca walczyła o awans do ekstraklasy i teraz w Niecieczy liczą, że uda im się zrealizować ten cel dzięki zebranemu doświadczeniu w poprzednich rozgrywkach. ROW natomiast jako beniaminek nie ma nic do stracenia i będzie chciał rozpocząć walkę o utrzymanie, co jest głównym celem klubu, od zdobyczy punktowej. Fani z Rybnika udają się do Niecieczy autokarem i samochodami. Koszt wyjazdu to odpowiednio 50 i 20 zł.

Zupełnie inne cele mają natomiast w klubie z Bukowej, gdzie wreszcie wszyscy chcieliby walki GieKSy o awans do elity. Na plus na pewno przemawia solidna kadra, która latem niemal się nie zmieniła. Zespół powinien być zgrany, ale czy problemy finansowe, z jakimi boryka się GKS pozwolą mu walczyć o coś więcej niż miejsce w środku tabeli? Wygrana w środku tygodnia w pucharowym meczu w Suwałkach pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, lecz tak naprawdę pierwsza weryfikacja czeka ich w Świnoujściu. Flota to już nie ten sam zespół, który w bił się o awans w poprzednim sezonie, ale nadal jest zespołem solidnym, więc o punkty nad morzem łatwo nie będzie.

I liga
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – ROW Rybnik, 28 lipca 2013, niedziela, godz. 12.15.

Flota Świnoujście – GKS Katowice, 28 lipca 2013, niedziela, godz. 12.15 (transmisja w Orange Sport)

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments