Nasze zgody: Ostatni mecz ROW-u przed własną publicznością

Spark  -  29 maja 2013 08:32
0
1034

row_rakow_1213
Dzisiaj swoje mecze rozegrają ROW Rybnik oraz GKS Katowice. Dla tych pierwszych będzie to ostatni pojedynek przed własna publicznością w tym sezonie. GieKSa zagra na wyjeździe, podobnie jak piłkarze Wisłoki Dębica, którzy na boisko wybiegną w czwartek.

Najwcześniej swoje spotkanie rozegra zespół z Katowic. W Grudziądzu zmierzy się z będącą sąsiadem w ligowej tabeli Olimpią. Ekipa Rafała Góraka ma nad nią dwa punkty przewagi i ewentualna wygrana może bardzo przybliżyć GKS do zakończenia rozgrywek w górnej połówce tabeli (obecnie GKS zajmuje 9. miejsce). Katowiczanie wiosną na obcych stadionach spisują się naprawdę dobrze, bo w dziewięciu dotychczas rozegranych meczach doznali ledwie dwóch porażek.

W środę wieczorem po raz ostatni w bieżących rozgrywkach swoją drużynę będą mogli zobaczyć kibice w Rybniku. Wszyscy fani liczą, że będzie to również ostatnie spotkanie jakie w najbliższym czasie obejrzą w tej lidze, a jesienią rybniczanie będą rywalizować już na zapleczu Ekstraklasy. Ewentualna wygrana z Chrobrym Głogów sprawi, że ROW wróci na pozycję lidera. Triumf pozwoli bowiem zrównać się punktami z Bytovią, od której ROW ma lepszy bilans bramkowy. Później pozostaną już ekipie z Rybnika trzy wyjazdowe potyczki w walce o awans: w Kaliszu, Zdzieszowicach oraz Bytowie. Mając na uwadze zwłaszcza ten ostatni pojedynek, w środę drużyna trenera Wieczorka musi koniecznie sięgnąć po trzy „oczka”. Zachęcamy wszystkich fanów, aby pojawić się wieczorem na stadionie w Rybniku i wspomóc naszych przyjaciół w głośnym dopingu, bo to ostatnia taka okazja w tym sezonie.

Liderującą w V lidze Wisłokę czeka natomiast trudne spotkanie wyjazdowe z Radomyślanką. Czwartkowy rywal, choć nie ma już szans na awans, to zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli i prezentuje niezłą grę. Drużyna trenera Mirosława Kality ostatnio strzeliła dziesięć goli i jeśli będzie równie skuteczna w czwartek to powinna zachować fotel lidera, a może nawet powiększyć przewagę nad lokalnym rywalem (obecnie Iglopol traci do Wisłoki jeden punkt).

I liga
Olimpia Grudziądz – GKS Katowice, środa 29 maja, godz. 17.00.

II liga zachodnia
ROW Rybnik – Chrobry Głogów, środa 29 maja, godz. 19.00.

V liga
Radomyślanka Radomyśl Wielki – Wisłoka Dębica, czwartek 30 maja, godz. 17.00.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments