Nasze zgody: Kluczowy mecz ROW-u z Kolejarzem, „GieKSa” z Niecieczą

Spark  -  21 maja 2014 06:22
0
879

row_rakow_1213
W środę swoje mecze rozegrają drużyny na zapleczu ekstraklasy. GKS Katowice podejmie Termalikę Nieciecza, natomiast ROW zmierzy się w Rybniku w bardzo ważnym starciu z Kolejarzem Stróże. Z racji tego, że Górnik gra dopiero w weekend, zachęcamy wszystkich, aby wybrać się na stadion przy ulicy Gliwickiej lub Bukowej.

Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 19.00. Będący ostatnio w bardzo dobrej formie ROW rozegra niezwykle istotne spotkanie. Po serii udanych gier z drużynami z czołówki pora na pokonanie rywala bezpośrednio zaangażowanego w walce o utrzymanie w I lidze. Kolejarz jest tuż nad strefą spadkową, w której znajdują się rybniczanie, z trzypunktową przewagą nad ROW-em. W pierwszym meczu obu zespołów w Stróżach padł remis 1:1, więc wygrana ROW-u pozwoli ekipie z Rybnika wyprzedzić rywala i wykaraskać się ponad „kreskę”. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ w tym spotkaniu presja na piłkarzach z Rybnika będzie większa. W starciach z faworytami nikt na nich nie stawiał i udało się sprawić niespodzianki, a w środę wszyscy oczekują od ROW-u wygranej.

„GieKSa” natomiast sezon ma już niemal zakończony. Szanse na awans są tylko matematyczne, więc katowiczanom pozostała jedynie walka o jak najwyższą lokatę. Kolejarz ma dwa „oczka” więcej od GKS-u. Wygrana pozwoli więc na wyprzedzenie rywala, który jest jedno miejsce wyżej.

Środa, 20 maja
GKS Katowice – Termalica Bruk-Bet Nieciecza, godz. 19.00.
ROW Rybnik – Kolejarz Stróże, godz. 19.00

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments