Nasze zgody: Hit na Bukowej bez kibiców gości

kamres  -  24 maja 2013 06:51
0
1027

kibice_gks_sandecja_1213

Już w piątek swój mecz rozegra ROW Rybnik. Dzień później na boiska wybiegną piłkarze Wisłoki oraz GKS-u Katowice. Dobra wiadomość dla fanów z Zabrza. Wszyscy nasi zgodowicze grają przed własną publicznością a zbiórka na wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin planowana jest na godzinę 22:00. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zobaczyć dwa pojedynki z udziałem naszych zgód.

Po ostatnim ostatnim zwycięstwie nad Górnikiem Wałbrzych, rybniczan czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie, bowiem podejmą na własnym terenie MKS Oławę, plasujący się na 16 lokacie z dorobkiem 23 punktów, bramki 27-43. ROW cały czas jest na 3 miejscu. Nie zapominajmy jednak, że oławianie nadal walczą o utrzymanie w II lidze. Odmienne nastroje panują wśród podopiecznych Ryszarda Wieczorka, którzy mają realne szanse na awans do wyższej ligi. Początek spotkania o godzinie 19:00 w piątkowy wieczór.

W sobotę liderująca w V lidze Wisłoka, z 54 punktami na koncie, podejmie zespół Kaskady Kamionki, który zgromadzili ledwie 16 oczek i jest jednym z dwóch zespołów posiadających tak mały dorobek. To sprawia, że zespół jest na przedostatniej pozycji w tabeli ze stratą 2 punktów do Czarnovii Czarnej. W tym przypadku nie powinno być problemu z wygraniem spotkania, bowiem wyjazdowy bilans gości nie powala na kolana: 1-1-10.

Pół godziny po zawodnikach Wisłoki na boisko wybiegną piłkarze GKS-u. Te niezwykle ciekawie zapowiadające się wydarzenie kibicowskie mobilizuje fanów obu drużyn. Na „blaszoku” obowiązuje wszystkich żółta koszulka, lecz fani z Gdyni niestety nie przyjadą. Na przeszkodzie stanął im zakaz wyjazdowy zorganizowanych grup kibiców, nałożony przez PZPN za niewłaściwe zachowanie podczas meczu z Miedzią. Arka jest o jedną pozycje w tabeli wyżej od GieKSy, gdyż zgromadziła dwa punkty więcej.  Gdynianie plasują się na 6 miejscu z dorobkiem 48 punktów.

II liga zachodnia
ROW Rybnik – MKS Oława, piątek 24 maja, godzina 19.00

V liga
Wisłoka Dębica – Kaskada Kamionka, sobota 25 maja, godzina 17.00

I liga
GKS Katowice – Arka Gdynia, sobota 25 maja, godzina 17.30

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments