Nasze zgody: GKS z liderem, ROW z autsajderem, Wisłoka z Przełęczą

Spark  -  21 września 2013 08:27
0
1072

kibice2_gks_row_1314
W ten weekend niezwykle ważne pojedynki czekają naszych przyjaciół z Katowic oraz Rybnika. „GieKSa” podejmie lidera, a ROW powalczy o pierwsze zwycięstwo na stadionie ostatniej ekipy tabeli I ligi. Natomiast Wisłoka Dębica zmierzy się w meczu IV ligi z Przełęczą Dukla.

GKS w ostatnim czasie prezentuje zwyżkę formy i teraz pora na prawdziwą weryfikację, czy zespół z Bukowej włączy się w tym sezonie o awans do piłkarskiej elity. Do Katowic przyjedzie przewodzący w tabeli Dolcan Ząbki. Ewentualna wygrana „GieKSy” pozwoli zbliżyć się do rywali na zaledwie punkt i znaleźć się w ścisłej czołówce. Kibice na mecz mogą czekać z optymizmem po ostatnich wygranych. W wysokiej formie jest zwłaszcza Przemysław Pitry, który prezentuje bardzo dobrą skuteczność.

Znacznie gorsze nastroje panują w Rybnik, gdzie wciąż wszyscy czekają na pierwszy triumf na zapleczu ekstraklasy. Po serii remisów, ROW zaczął też notować porażki i znalazł się w strefie spadkowej. W sobotni wieczór niezwykle istotne starcie dla drużyny prowadzonej przez trenera Ryszarda Wieczorka, bowiem czeka ich wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica. Przeciwnicy są na dnie tabeli i mają o dwa punkty mniej od rybniczan. Najwyższa pora, aby ROW sięgnął po swoje premierowe zwycięstwo w sezonie.

O awans zamierza walczyć Wisłoka, która zajmuje pozycję wicelidera IV ligi podkarpackiej. W sobotę do Dębicy przyjedzie zespół Przełęczy Dukla, który plasuje się na 11. lokacie. Wisłoka do lidera traci jedno „oczko”, ale ma też jedno spotkanie rozegrane więcej.

IV liga
Wisłoka Dębica – Przełęcz Dukla, sobota, 21 września, godz. 15.00

I liga
Miedź Legnica – ROW Rybnik, sobota, 21 września, godz. 20.00

GKS Katowice – Dolcan Ząbki, niedziela, 22 września, godz. 17.00

źródło: Roosevelta81.pl
foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments