Nasze zgody: GKS może pomóc ekipie ROW-u, ale rybniczanie muszą pomóc sobie sami

Spark  -  25 maja 2014 11:44
0
935

row
W niedzielę zostaną rozegrane mecze 32. kolejki na zapleczu ekstraklasy. ROW rozegra kolejny kluczowy pojedynek w walce o utrzymanie w Niepołomicach. Pomóc ekipie z Rybnika może GKS Katowice, który zagra na boisku będącego w strefie spadkowej Stomilu Olsztyn.

ROW w ostatnich kolejkach może zdobyć komplet punktów, a i to nie gwarantuje zachowania statusu I-ligowca. Jednak musiałby to być ogromny pech, gdyby w przypadku zwycięstw rybniczanie spadli z ligi. Obecnie ROW traci do bezpiecznego GKS-u Tychy dwa „oczka”. Jeśli ROW marzy o utrzymaniu, musi wygrać w niedzielę w Niepołomicach. Puszcza jest tuż za Rybnikiem z takim samym dorobkiem punktowym. Sztab szkoleniowy rybniczan zrezygnował z przedmeczowego zgrupowania. Tak naprawdę tylko wygrana pozwoli zachować nadzieje na utrzymanie, ponieważ tyszanie grają u siebie z Okocimskim Brzesko, który już jest zdegradowany.

Dla GKS-u Katowice natomiast sezon się skończył. Fatalna postawa wiosną sprawiła, że marzenia o powrocie do elity trzeba zostawić przynajmniej na kolejny sezon. „GieKSa” może jednak bardzo pomóc drużynie ROW-u. Jej rywalem jest bowiem Stomil Olsztyn, który jest w strefie spadkowej z dwupunktową przewagą nad ekipą z Rybnika. Zespół Jana Furlepy z pewnością liczy na pomoc ze strony katowiczan, ale ROW musi przede wszystkim pomóc sobie sam.

W weekend nie gra natomiast Wisłoka Dębica, która pauzuje w tej kolejce.

Niedziela, 25 maja
Stomil Olsztyn – GKS Katowice, godz. 14.00
Puszcza Niepołomice – ROW Rybnik, godz. 17.00

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments