Nasze zgody: GKS jedzie na derby do Bytomia

kamres  -  26 kwietnia 2013 11:37
0
955

gks_stomil
Jak co weekend swoje mecze rozgrywają również nasi zgodowicze. Derby Śląska czekają również kibiców GieKSy. Katowiczanie  w niedziele zagrają nw wyjeździe z Polonią Bytom. Tego samego dnia w Jarocinie swój mecz rozegra również ROW Rybnik.

W sobotę mecz na własnym stadionie zagra Wisłoka Dębica z Chemikiem Pustków. Drużyna naszych przyjaciół z Dębicy jest na trzecim miejscu w tabeli, z kolei ich rywal 9 lokat niżej. Różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami wynosi 19 oczek. Wisłoka po ostatnich dwóch bezbramkowych remisach, musi udowodnić kibicom, że piłkarze są w stanie awansować do IV ligi. Od zespołu Victorii Czermin, który jest na pierwszym miejscu w tabeli, dzielą ich jedynie dwa punkty. Początek spotkania Chemikiem o godzinie 16:00.

Dzień później, na boisko w Bytomiu wybiegną gracze GKS-u Katowice. W Derbach Śląska o godzinie 12:30 zagrają z bytomską Polonią, której Komisja Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła licencję. Jest to kara za nie wykonanie przez klub z Bytomia prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego. Wyrok jest nieprawomocny. Rywal mający olbrzymie problemy finansowe nie powinien stanowić wielkiej przeszkody dla Katowiczan, którzy zajmują aktualnie 9 miejsce z dorobkiem 36 punktów. Polonia zgromadziła ich 7 i jest na samym dnie.

Również w niedziele 28 kwietnia ROW Rybnik zagra swój drugi mecz z rzędu na wyjeździe. Po remisie z Polkowicami zespół tym razem udaje się do Jarocina, aby zagrać z tamtejszą Jarotą. Podopieczni Ryszarda Wieczorka nadal liderują w tabeli z 48 punktami na koncie. Ich najbliższy rywal zajmuje miejsce 14 z dorobkiem 23 punktów. Kibice rybnickiego klubu szykują się na wyjazd. Zbiórka o godzinie 8:00 na parkingu pod Domusem. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

V liga
Wisłoka Dębica – Chemik Pustków, sobota 27 kwietnia, godzina 16.00

I liga
Polonia Bytom – GKS Katowice, niedziela 28 kwietnia, godzina 12.30 (transmisja w Orange Sport)

II liga zachodnia
Jarota Jarocin – ROW Rybnik, niedziela 28 kwietnia, godzina 15.00

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments