Nasze zgody: „GieKSa” ze spadkowiczem, ROW z wiceliderem, Wisłoka zmierza po awans

Milo  -  26 kwietnia 2014 10:12
0
1044

GKS_Katowice-ROW_Rybnik1314

Na pierwszoligowych boiskach pora rozpocząć kolejną serię spotkań. GKS Katowice podejmie przed własną publicznością Kolejarza Stróże, a ROW Rybnik rozegra wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna. W IV lidze podkarpackiej liderująca Wisłoka Dębica uda się na spotkanie z Cosmosem Nowotaniec.

W czasie wyjazdowej trylogii „GieKSa” przeszła prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw było beznadziejne 0:3 w Gdyni, potem przełamanie i w efektowny triumf nad ROW Rybnik na wyjeździe 4:0. Zespół w tym meczu pokazał w końcu walkę i ambicję. Nieco gorzej było w środę z Dolcanem, choć bardzo źle też nie było. Katowiczanie po raz drugi z rzędu nie stracili bramki, a mecz zakończył się wynikiem 0:0. Stratą dla zespołu jest przede wszystkim żółta kartka dla Przemysława Pitrego, skutkująca jego pauzą w meczu z Kolejarzem. Kontuzji doznał natomiast jeden z najlepszych ostatnio piłkarzy GKS – Janusz Gancarczyk. Kolejarz to ekipa solidna, która gra w lidze już od kilku dobrych lat i praktycznie nie broniła się wcześniej przed spadkiem. Katowiczanie miewają problemy z rywalem ze Stróży, ale jak dotychczas przegrali tylko raz. Co tym razem pokaże GKS Katowice z rywalem ze strefy spadkowej? Wierzymy, że najgorsze chwile z tej rundy za „GieKSiarzami” i katowiczanie zwycięstwem uczczą powrót na własne śmieci.

Skrót jesiennego pojedynku obu zespołów padł wtedy bezbramkowy remis:

[youtube id=”kxmN5mBw3ks”]

ROW Rybnik powoli może szykować się do występów w II lidze. Drużyna większość spotkań rozgrywa praktycznie z czołówką tabeli, a pozytywów w grze rybniczan brak. Tym razem zawodnicy ROW-u zmierzą się w meczu wyjazdowym z wiceliderem tabeli Górnikiem Łęczna, aby myśleć o awansie gospodarze nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Wszyscy w Rybniku powoli godzą się, że swój zespół będą musieć oglądać o klasę niżej. Zawodnicy z Rybnika powinni pokazywać większą chęć zwycięstwa.

Liderująca w IV-ligowej tabeli drużyna Wisłoki Dębicy udaje się na wyjazdowe spotkanie z Cosmosem Nowotaniec. Gospodarze zajmują obecnie 5. pozycję w lidze i do zawodników z Dębicy tracą 13 „oczek”. Faworytem na papierze wydają się goście, ale punktów nie rozdziela się przed spotkaniem. Swoją wyższość trzeba udowodnić na boisku.

Zdarzyło się jesienią Wisłoka wygrała w Dębicy z Cosmosem 2:1. Poniżej przedstawiamy skrót z tego spotkania:

[youtube id=”8Q7Cxhtb1Oc”]

I liga
GKS Katowice – Kolejarz Stróże, sobota 26 kwietnia 2014, godz. 18:00

Górnik Łęczna – ROW Rybnik, niedziela 27 kwietnia 2014, godz. 17:00

IV liga
Wisłoka Dębica – Cosmos Nowotaniec, niedziela 27 kwietnia 2014, godz. 14:00

Źródło: Roosevelta81.pl/GieKSa.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments