Nasze zgody: GieKSa walczy o podium, ROW z liderem, Wisłoka z Chełmianką

Spark  -  20 września 2014 07:11
0
1104

GKS_Katowice_Chojniczanka
Wszystkie mecze naszych przyjaciół zostaną rozegrane w sobotę. Przed własną publicznością zagrają GKS Katowice i Wisłoka Dębica, a na wyjazd z liderem do Kluczbork uda się drużyna ROW-u Rybnik.

O tej samej porze walkę o trzy punkty rozpoczną ROW i Wisłoka. Rybniczanie, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli II ligi, będą chcieli wrócić z tarczą z Kluczborka. O to nie będzie jednak łatwo, bowiem rywale są przewodzą w tabeli i mają o cztery „oczka” więcej od ROW-u. Chcąc jednak wrócić na zaplecze ekstraklasy, ekipa prowadzona przez Marcina Prasoła powinna pokusić się przynajmniej o remis i z pewnością ją na to stać. W każdym razie zapowiada się w Kluczborku mecz na szczycie. Kibice ROW-u organizują autokarowy wyjazd na te spotkanie, a jego koszt wynosi 35 zł. Zapisy jednak trwały tylko do czwartku do godziny 16.00 z powodu konieczność przygotowania listy wyjazdowej.

O zupełnie inne cele w III lidze lubelsko-podkarpackiej walczy Wisłoka Dębica, która znajduje się s trefie spadkowej. W sobotę zespół z Dębicy podejmie przed własną publicznością Chełmiankę. Drużyna z Chełma plasuje się na 5. miejscu. Wisłoka będzie chciała przerwać serię czterech meczów bez wygranej na własnym stadionie. Jeśli drużyna chce myśleć o utrzymaniu, to powinna przede wszystkim punktować u siebie.

Na Bukowej huśtawka nastrojów, bowiem GieKSa gra w kratkę. Kiedy wydaje się, że już wszystko jest ok, przychodzi gong w postaci straty punktów ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem. Katowiczanie po wysokiej wygranej w Bytowie jest na 4. miejscu i podejmie u siebie 13. Pogoń Siedlce. Do ekstraklasy awansują dwa zespoły, ale na razie poza zasięgiem wszystkich jest Termalica. Reszta stawki jest niezwykle wyrównana, więc przydałoby się, aby GKS zanotował serię zwycięstw i na dłużej usadowił się w ścisłej czołówce.

I liga
GKS Katowice – Pogoń Siedlce, sobota 20 września, godz. 18.00

II liga
MKS Kluczbork – ROW Rybnik, sobota 20 września, godz. 16.00

III liga lubelsko-podkarpacka
Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm, sobota 20 września, godz. 16.00

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments