Nasze zgody: „GieKSa” po zwolnieniu trenera, ROW jedzie na wyspę, Wisłoka na wycieczkę

Spark  -  24 sierpnia 2013 12:26
0
1211

kibice_gks_podbeskidzie
GKS Katowice już bez trenera Rafała Góraka na ławce zmierzy się u siebie z Miedzią Legnica. ROW Rybnik zagra natomiast na wyjeździe z Flotą Świnoujście, a Wisłoka Dębica na stadionie Kolbuszowianki Kolbuszowa.

Po druzgocącej porażce w Bełchatowie, na Bukowej dokonało się małe trzęsienie ziemi. Zwolniony został trener Rafał Górak oraz jego asystent Robert Góralczyk. „GieKSa” zawodzi na początku sezonu i potrzebny był wstrząs. Wśród kandydatów do objęcia zespołu wymienia się Piotra Mandrysza oraz Kazimierza Moskala. Katowiczanie po czterech kolejkach mają na koncie ledwie cztery punkty. W sobotę czeka ich pojedynek z Miedzią Legnica, która jest tuż nad strefą spadkową i ma „oczko” mniej od GKS-u. Jak zespół z Katowic zareaguje na ostatnie wydarzenia? Ten mecz zdecydowanie „GieKSa” musi wygrać.

Również w sobotę swoje spotkanie rozegra Wisłoka Dębica. Beniaminek udanie rozpoczął rozgrywki IV ligi i jeśli nadal będzie radził sobie tak dobrze, to jest szansa, że włączy się do walki o awans. O to jednak łatwo nie będzie. Po dwóch zwycięstwach i remisie Wisłokę czeka kolejny mecz wyjazdowy. Kolbuszowianka jest tuż za „Biało-Zielonymi” z czterema punktami na koncie, ale przed własną publicznością na razie spisuje się słabo. W dwóch meczach zdobyła ledwie jedno „oczko”, więc z pewnością jest szansa na wygraną ekipy z Dębicy i objęcie pozycji lidera. Kibice Wisłoki mają zakaz wyjazdowy na mecze swojej drużyny, ale zamierzają udać się na wycieczkę i zwiedzić Kolbuszową.

Niezwykle daleki wyjazd czeka ROW Rybnik. W sobotę o godzinie 17.45 na dworcu PKP w Rybniku fani ROW-u zbierają się by udać się do Świnoujścia. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka prezentują niezwykle ciekawy futbol, ale można narzekać na małą ilość punktów. Cztery mecze i cztery remisy to trochę mało, choć na poziom sportowy prezentowany przez rybniczan nie można absolutnie narzekać. Drużynie przydałoby się jednak wreszcie sięgnąć po pełną pulę. Zadanie będzie jednak trudne, bowiem Flota zajmuje szóste miejsce z siedmioma punktami na koncie i mimo zmian w okresie letnim nadal jest silnym zespołem, który może włączyć się do walki o czołowe lokaty.

I liga
GKS Katowice – Miedź Legnica, sobota, , 24 sierpnia, godz 16.00 (transmisja w Orange Sport)

IV liga
Kolbuszowianka Kolbuszowa – Wisłoka Dębica, sobota, 24 sierpnia, godz. 17.00

I liga
Flota Świnoujście – ROW Rybnik, niedziela, 25 sierpnia, godz. 17.00

źródło: Roosevelta81.pl
foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments