Nasze zgody: Ciekawie w Katowicach, ROW o powrót na fotel lidera, Wisłoka o złapanie oddechu

Torcidos  -  18 października 2014 11:23
0
997

olimpia_gks_1415Wszystkie nasze zgody rozegrają swoje ligowe spotkania w sobotę. W najciekawszym spotkaniu GKS zagra w Katowicach ze Stomilem Olsztyn, co zasługuje na miano hitu I ligi. ROW Rybnik powalczy w Mielcu o powrót na fotel lidera II ligi, gdzie zmierzy się z miejscową Stalą, natomiast Wisłoka podejmować będzie Stal Kraśnik.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeżeli GKS chce o coś walczyć w tym sezonie, to musi przestać tracić punkty w frajerski sposób. Katowiczanie nie wygrali żadnego z ostatnich trzech spotkań i czołówka zaczyna powoli odjeżdżać. Nie jest to jednak przepaść, więc wypadałoby zacząć grać na miarę oczekiwań, które sięgają Ekstraklasy. Do Katowic przyjedzie Stomil Olsztyn, czyli zespół znajdujący się na drugim biegunie. Tamten sezon zakończyli tuż nad strefą spadkową, a w teraz zajmują piąte miejsce, mając najszczelniejszą defensywę w lidze. GKS nie wygrał w trzech ostatnich meczach, a Stomil jest niepokonany od trzech spotkań. Łatwo o punkty nie będzie.

ROW dość sensacyjnie zremisował w ostatniej kolejce z Puszczą Niepołomice, co kosztowało go utratę pozycji lidera. Także i tym razem rybniczanie zmierzą się z niżej notowaną drużyną i należałoby potwierdzić swoją wyższość. I przerwać dobrą passę Stali Mielec, która od pięciu meczów pozostaje niepokonana na boiskach II ligi. Ścisk jest na tyle duży w czubie tabeli, że siódma Siarka Tarnobrzeg traci do ROW-u tylko trzy „oczka”, więc trzeba skutecznie punktować, szczególnie z gorszymi przeciwnikami.

Aby Wisłoka utrzymała się w III lidze, to musi przede wszystkim wygrywać mecze u siebie. W sobotę do Dębicy przyjeżdża Stal Kraśnik, która też bynajmniej nie spisuje się rewelacyjnie. Mimo 11. miejsca w tabeli Stal ma tylko cztery punkty więcej niż ostatnia Wisłoka, więc o zdecydowanym faworycie nie ma mowy. Gospodarze muszą zrobić to, co dwa tygodnie temu. Wyjść na boisko i wywalczyć cenne punkty.

I liga
GKS Katowice – Stomil Olsztyn, sobota 18 października 2014, godz. 14:45

II liga
Stal Mielec – Energetyk ROW Rybnik, sobota 18 października 2014, godz 16:00

III liga
Wisłoka Dębica – Stal Kraśnik, sobota 18 października, godz. 13:00

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments